גלולות לדיכאון: האם יש חלופות אחרות?

לא כולנו יכולים לטפל בדיכאון שלנו באותו אופן
מכיוון שלא כל סוגי הדיכאון זהים, לא כולנו יכולים לטפל בדיכאון שלנו באותו אופן.
מכיוון שלא כל סוגי הדיכאון זהים, לא כולנו יכולים לטפל בדיכאון שלנו באותו אופן. עם זאת, ברוב המקרים, למרות שהן עשויות לעזור, תרופות פרמצבטיות אינן התשובה היחידה.

גלולות לדיכאון ידועות גם כתרופות נוגדות דיכאון. אולי תופתעו לגלות שיותר ויותר אנשים נוטלים תרופה מסוג זה מדי שנה. למעשה, על פי מספר דיווחים של IMS health באירופה, השימוש בתרופות נוגדות דיכאון גדל ב-20% מאז 2012.

אז מה קורה?

החיים נהיים יותר ויותר מסובכים. יש לנו יותר אחריות ועלינו ליישב את חיינו המקצועיים והאישיים. עם זאת, לא תמיד קל למצוא איזון ואושר.

עם זאת, השאלה האמיתית היא: האם תרופות נוגדות דיכאון הן הדרך היעילה ביותר לטיפול בדיכאון?

על זה נדבר היום.

האם כדורים נגד דיכאון יעילים?

במהלך השנים האחרונות, מחקרים רבים ניסו לענות על שאלה זו. מול עלייה בשימוש בתרופות נוגדות דיכאון, מספר מוסדות רפואיים ניסו להבין האם גלולות אכן מועילות או לא.

בסך הכל, להלן התוצאות שלהם:

זה תלוי בסוג הדיכאון ממנו אתה סובל

במונחים של דיכאון קל עד בינוני, לגלולות כגון פרוזק אין השפעה "נפלאה" כפי שהרופא או המטופל עשויים לצפות.

אם המטופל יטפל בדיכאון שלו רק באמצעות כדורים אלו, הם לא יהיו יעילים ב-100%. המשמעות היא שהאדם הסובל מדיכאון יצטרך ליישם אסטרטגיות אחרות שאינן תרופתיות כגון טיפול התנהגותי ופסיכולוגי.

עם זאת, כאשר אנו מדברים על דיכאון רציני, טיפול תרופתי הוא חיוני. למרות זאת, אדם לא יכול לבלות את כל חייו בנטילת תרופות. זוהי רק דרך זמנית לסדר את האדם כך שיוכל לאחר מכן להתחיל טיפולים אחרים שיאפשרו לו להתחיל להחלים.

אם תשתמש רק בתרופות נוגדות דיכאון, בסופו של דבר "תסווה" את הבעיה האמיתית, וזה עלול לגרום ל"כאב הקיומי" הזה להפוך לכרוני.

בסך הכל, הרופאים מסבירים שכ-80% מהאנשים שהולכים לרופא סובלים ממשהו שנקרא "סבל יומיומי". מדובר בשילוב של חרדה קלה, מתח ובעיות רגשיות שתרופות נוגדות דיכאון אינן טובות במיוחד בטיפול בהן.

בעיקרו של דבר, כדאי גם להבין שלא כל סוגי הדיכאון זהים, ולא ניתן להשוות את כל ה"כאב הרגשי ". כל אדם הוא ייחודי וזקוק לתכנית טיפול ספציפית משלו. עם זאת, ברוב המקרים, תרופות פרמצבטיות אינן הדרך הטובה ביותר לטפל באותו "כאב קיומי".

קרא: להילחם בדיכאון עם יוגה

חלופות משלימות לגלולות לדיכאון

גלולות לדיכאון ידועות גם כתרופות נוגדות דיכאון
גלולות לדיכאון ידועות גם כתרופות נוגדות דיכאון.

תרופות נוגדות דיכאון, הנקראות לפעמים "כדורים לכאב רגשי", בהחלט מועילות מאוד, אין ספק בכך. עם זאת, הם לא הדרך היחידה לעבור דיכאון. למעשה, הם עשויים למעשה להסוות את הסיבה המקורית. זה כמו לקחת אדוויל כדי להיפטר מכאב ראש בלי לדעת למה קיבלת את כאב הראש מלכתחילה.

יכול להיות שזה מתח? אתה לא אוכל כמו שצריך? או שאתה לא ישן מספיק?

לכל סבל יש סיבה, ותרופות פרמצבטיות אינן הדרך היחידה לפתור את הבעיה. הם עשויים לספק הקלה, זה בטוח. עם זאת, במקרה של דיכאון, הדרך העיקרית להתגבר היא על ידי הרצון לעשות זאת.

תסתכל על האסטרטגיות העיקריות שאתה צריך ליישם.

הכאב הוא שלך, אבל תמיד טוב לבקש עזרה.

לעולם אל תתמיד בנטילת תרופות נוגדות דיכאון בלבד מבלי לחפש מקורות תמיכה אחרים.

כשמישהו סובל מדיכאון, הוא נוטה לחשוב שאף אחד לא יכול להבין. הם עשויים להאמין שאף אחד אחר לא יכול לדעת איך הם סובלים עם זאת, חיוני לקבל את העזרה שיקיריך מציעים לך, ולאפשר לאותם אנשים שבאמת דואגים לך להתקרב אליך.

יחד עם זאת, אתה צריך להתרחק מאנשים שרק מביאים לך יותר סבל. במקום זאת, אתה צריך להקים "כלכלה חברתית" שבה אתה רק פותח את דלתות ליבך לאנשים שמביאים לך שקט ואיזון. בינתיים, אתה צריך להגן על עצמך מפני כל אדם רעיל שגורם לך סבל.

קראו: איך לעזוב מערכת יחסים רעילה

יש לך זכות ליפול, אבל אתה בהחלט חייב לקום.

היום, אתה נסער, אתה סובל, ואתה מרגיש שאתה אבוד במעמקי הדיכאון. עם זאת, אינך יכול לאפשר למצב זה להפוך לכרוני.

אל תדבקי בנטילת תרופות נוגדות דיכאון בלבד כדי שתוכלי להרגיש את תחושת השלווה המזויפת הזו, כי היא לא אמיתית. אתה צריך להיות אמיץ ולקבל את מה שקורה ואת מה שאתה מרגיש בפנים.

דבר עם עצמך ועם אחרים, סע, ומצא מטפל שיעזור לך להבין מאיפה הכאב הזה מגיע. לאחר מכן, למד כיצד לקבל את זה.

ברגע שתבינו את זה, זכרו שחיים עם כל כך הרבה כאב הם לא באמת חיים, הם רק פינה אפלה. הגיע הזמן לקום ולמצוא שוב תקווה.

ללכת בדרך חדשה.

ניתן להביס דיכאון על ידי קימה, הסתכלות במראה, גרימת לעצמך לחייך, והשקעה בחיים שמשקפים טוב יותר את התמונה שאתה רואה מחייכת אליך בחזרה.

הכאב יעבור לאט לאט ככל שתתערב בפרויקטים חדשים, תמצא תקוות חדשות ותתחיל בדרכים חדשות שמשקפות טוב יותר את מי שאתה ואת מה שאתה באמת רוצה מהחיים. כולנו עוברים תקופות אפלות בחיינו. עם זאת, ברגע שאתה יוצא מהמנהרה הזו, יש שבילים חדשים ששווה לחקור.

כדורי כאב רגשיים שימושיים, אבל הם לא הדרך היחידה להתגבר על דיכאון. עזרה פסיכולוגית, תמיכה חברתית וכוח הרצון שלך הם חיוניים.