ארבעה טיפים למניעת וניהול התקפי זעם בילדים

מסיבה זו אנו רוצים להסביר מדוע לילדים יש התקפי זעם ומה אתה יכול לעשות כדי למנוע אותם
מסיבה זו אנו רוצים להסביר מדוע לילדים יש התקפי זעם ומה אתה יכול לעשות כדי למנוע אותם.
התקפי זעם בילדים עלולים לגרום להורים לאבד את העשתונות ולהגיב בצורה לא הולמת. עם זאת, הם חלק נורמלי מהצמיחה של ילדים. גלה מדוע הם מתרחשים וכיצד לטפל בהם.

"השניים הנוראים" הם אחד הגילאים שההורים מפחדים מהם ביותר. אחרי הכל, זה הזמן שבו ילדים זורקים הכי הרבה התקפי זעם!

הצורות הנפוצות ביותר של התקפי זעם הן צרחות, בכי, מכות, סירוב לציית ואפילו התנגדות להוראות ההורים. הרבה התנהגויות קשות מתעוררות בשלב זה והן בהחלט יכולות להיות מטרידות ומאתגרות גם עבור ההורים הסבלניים ביותר.

יציאה ממגרש המשחקים, כניסה או יציאה מהאמבטיה, צחצוח שיניים, מתלבש... כמעט כל פעילות יומיומית יכולה לעורר התקף זעם!

קל לאבד את העשתונות ולהגיב בצורה לא הולמת אם אתה לא מבין מי קורה. מסיבה זו אנו רוצים להסביר מדוע לילדים יש התקפי זעם ומה אתה יכול לעשות כדי למנוע אותם.

השלב בו ילדים זורקים הכי הרבה התקפי זעם

התקפי זעם הם חלק נורמלי ובריא בגדילה של ילדים וקשורים להתפתחותם הקוגניטיבית והחברתית. עד לנקודה זו, הילד ממלא תפקיד פסיבי ופשוט די שוכב שם ומאפשר למבוגרים לענות על כל הצרכים שלהם. יתרה מכך, הם עדיין לא היו מסוגלים לתפוס את עצמם כיצורים עצמאיים, עם רצונות ואינטרסים משלהם.

הכל משתנה סביב גיל 18 חודשים. הסיבה לכך היא שהילד הופך למודע לעצמו ורוצה לבטא את עצמו ולהיות אוטונומי.

הם "יודעים" בדיוק מה הם רוצים אבל אין להם שליטה על החיים שלהם. יתרה מכך, אין להם את הכלים לבטא את עצמם. לפיכך, הם לא יכולים שלא לזרוק התקף זעם במחאה על כך שהם לא מסוגלים לספק את רצונותיהם.

טיפים למניעת התקפי זעם בילדים

שלב זה יכול להימשך עד גיל רביעית אך כל ילד הוא שונה. האישיות שלהם והאופן שבו ההורים מתמודדים עם התקפי זעם הם מכריעים.

המשך לקרוא לכמה קווים מנחים כדי למנוע אותם!

1. הימנע מטריגרים אפשריים

אולי שמתם לב שלילדכם יש סיכוי גבוה יותר לסבול מהתקף זעם כשהוא רעב, עייף או בגירוי יתר. אז אתה יכול לנקוט כמה צעדים כדי למנוע התקפי זעם הקשורים לאלה.

בראש ובראשונה, נסו לבסס לוח זמנים ושגרה בחיי ילדכם ולדבוק בהם. נסו לא לחרוג מזמן הארוחה או התנומה והתאימו את כל שאר הפעילויות לצרכים הבסיסיים הללו. קחו תמיד חטיף בארנק למקרה שהילד יהיה רעב.

2. לתת הודעה מוקדמת

זה נורמלי שילדים לא רוצים לעזוב פעילות שהם מוצאים מהנה כשהם שקועים בה. זו הסיבה שאתה חייב להודיע להם כחמש עד עשר דקות מראש לפני שאתה רוצה לעזוב את הפארק או לשבת לארוחת ערב.

אולי הם עדיין מתנגדים, אבל יהיה להם קל יותר להתרגל לרעיון אם תודיע להם מראש. הם מסוגלים לחלוטין להבין זאת.

3. היו גמישים

השלב בו ילדים זורקים הכי הרבה התקפי זעם
השלב בו ילדים זורקים הכי הרבה התקפי זעם.

התקפי זעם רבים מתעוררים כאשר מבוגרים מנסים לכפות את רצונם. זכרו שילדכם מתחיל להגדיר את אופיו ורוצה אוטונומיה. אין שום דבר רע בלתת להם את החופש להחליט על כמה דברים שמעסיקים אותם.

לפחות, תן להם מספר אפשרויות לבחירה במסגרת המגבלות שלך. למשל, תנו להם להחליט באיזו כוס הם רוצים לשתות חלב לארוחת הבוקר, באיזו תוכנית הם מעדיפים לצפות ואיזו חולצה הם רוצים ללבוש.

תן להם לדעת שחלק מההחלטות אינן ניתנות למשא ומתן, כגון חגור במכונית או לובש בגדים כשהם יוצאים החוצה. פשוט נסה להיות גמיש ככל שאתה יכול.

4. לאמת את הרגשות שלהם

התקפי זעם מתרחשים בגלל שילדים עדיין לא יודעים איך לנהל ולהביע את רגשותיהם בצורה מספקת. מסיבה זו, כדאי ללמד אותם אינטליגנציה רגשית.

כמו כן, הכירו ותקפו את הרגשות של ילדכם. תן להם לדעת שאתה מבין איך הם מרגישים ושיש להם את הזכות להרגיש את זה. כך הם יוכלו להביע את רגשותיהם ולא יצטרכו לבטא אותם בצעקות אליך.

שיקולים נוספים לגבי התקפי זעם בילדים

ההנחיות לעיל יכולות לסייע במניעת הופעת התקפי זעם. עם זאת, מה אתה אמור לעשות אם הם כבר זורקים אחד?

ובכן, קודם כל, הישאר בשליטה על הרגשות שלך והיזהר במיוחד במה שאתה אומר.

זכור תמיד שהילד אינו מנסה להשפיל אותך בפומבי; הם פשוט לא מסוגלים לשלוט ברגשות שלהם. בחרו באמפתיה והיו אוהבים וסבלניים אך וודאו שהם לא יפגעו בעצמם או באחרים במעשיהם.

בעיקר, המפתח הוא לאפשר להם להביע את עצמם ולהיות שם עבורם באהבה כשהדרמה תסתיים.

האם ידעת שגבולות ילדות הם מעשה של אהבה?

התקפי זעם יכולים להיות אתגר

התקפי זעם הם קשים ומאתגרים להורים, אך ילדים חווים גם תסכול וחוסר משאבים לבטא זאת. המשימה של מבוגרים היא להיות אוהבים ומכבדים. כך, להיות דוגמה חיובית לקטנטנים.

צעקות או תוקפנות פיזית רק ייצרו טינה ויפגעו בקשר הרגשי ובהתפתחות הרגשית של הילד. זה לא יספק שום למידה ובוודאי לא יסיים התקפי זעם.

תרגל אמפתיה ונסה להתייחס לילדך כפי שהיית רוצה שיתייחסו אליו.