היתרונות והחסרונות של מוצצים

היתרונות והחסרונות של מוצצים נמצאים בדיון במאמר זה
היתרונות והחסרונות של מוצצים נמצאים בדיון במאמר זה.
מתן מוצץ לילד מהווה יותר הרגל מאשר צורך. כמו לכל דבר, יש להם את היתרונות והחסרונות שלהם עבור התינוק או התינוק שלך. גלה על כמה מהחשובים שבהם.

אמהות רבות תוהות האם זה טוב להציע לילד שלהן מוצץ אם הן מתכוונות לעזוב אותן לרגע לבד. היתרונות והחסרונות של מוצצים נמצאים בדיון במאמר זה.

פעולת היניקה מתפתחת כשהתינוק עדיין ברחם האם. מחקרים הוכיחו שרפלקס היניקה הזה מייצר תחושה של שלווה ורוגע לתינוק. פעולה זו על השד מגרה את ייצור החלב, וכן מווסתת את הכמות הדרושה.

היתרונות במתן מוצץ לילדכם

  • לאמהות הסובלות מבעיות עור או אי נוחות אחרות שהופכות את ההנקה לעינוי, פנייה לבקבוק ומוצץ יכולה להיות ברכה.
  • יש הורים שמשתמשים במוצץ כדרך להרגיע את ילדיהם. זה נכון במיוחד לגבי הורים טריים שאינם יכולים לעצור את בכי התינוק שלהם. כאשר ילדכם לא ישן מספיק, מנה טובה של המוצץ תעזור להרגיע אותו ולהירדם.
  • אם ילדכם זקוק לבדיקה רפואית או אולי לחיסון, מוצץ יכול להסיח את הדעת ולנחם. הסיבה לכך היא פעולת היניקה מזכירה להם את החום של השד שלך.
  • יש הרבה מחקרים הקושרים מוצצים להפחתת הסיכון לתסמונת מוות פתאומי של תינוקות (SIDS), אבל זה עדיין לא הוכח בקפדנות.
  • אם אתה נוסע במטוס עם ילדך, מוצץ יעזור להם להתמודד עם השינויים בלחץ האוויר. זה בגלל שהם לא יכולים לעשות את זה מרצון כמו שאנחנו יכולים כמבוגרים.
  • יש תינוקות שצריכים לינוק כל הזמן, והשד פשוט לא מספיק. הם עשויים להרגיש מלאים ולדחות את השד, אבל הם מתעקשים למצוץ את הידיים שלהם או אפילו את האצבעות שלך. במקרים אלו, מוצץ יכול להיות מאוד נוח.

חסרונות במתן מוצץ לילדך

מוצצים אינם מומלצים לתינוקות מתחת לגיל 3 חודשים. שימוש באחד לפני גיל זה ישפיע לרעה על יכולתך לייצר חלב כתוצאה מכך שהם לא יוצצו את השד שלך באותה מידה.

מוצץ יכול גם לתת לילדך תלות. זה נכון במיוחד אם אתה משתמש בו כדי לעזור להם להירדם, או כתחליף כשאתה לא בסביבה. ישנם גם קשרים בין שימוש במוצץ לעיוותים באף ובחך, כמו גם סיכון מוגבר לדלקת אוזן.

אם תינוקך לא מפסיק את ההרגל בסביבות גיל 6 חודשים, הוא עלול לסבול מעיוותים דנטליים.

קרא גם: האם להעיר את התינוק שלך להאכלה?

היבטים שיש לקחת בחשבון

אם החלטתם לתת לילדכם מוצץ, כדאי לחכות עד שתגבשו את ייצור חלב האם שלכם. יש לוודא שהמוצץ נקי מאוד לפני מתן אותו להם כדי למנוע חשיפה לזיהומים.

היתרונות במתן מוצץ לילדכם
היתרונות במתן מוצץ לילדכם.

החלף את המוצצים שלך לעתים קרובות. ודא שהם לא מתקלקלים או שבורים, מכיוון שהתינוק שלך עלול להיחנק מכל שברים שבורים קטנים.

חפש חלופות אחרות לפני שתיתן לילדך מוצץ. נסה להחזיק אותם או לשיר להם כדי לנסות להרגיע אותם.

אל תשאיר את ילדך עם זה כל היום. הציעו להם רעשן או תנו להם לשחק עם הידיים קצת לפני שתציעו להם מוצץ.

חשוב לקחת בחשבון את הרווחה הרגשית של ילדכם. השימוש במוצץ צריך להיות משלים למגע פיזי, לא להחליף אותו.

הראה את אהבתך וחיבה בכל גופך, ליטף אותם והסתכל בעיניהם, בדיוק כמו כשאתה מאכיל אותם. אל תשתמש במוצץ כדרך "לסתום להם את הפה" או לשתוק אותם. התינוק שלך צריך להתנסות עם הידיים והפה, לגרגר, "לדבר" ואפילו לשיר. אם הפה שלהם תמיד עסוק בלמצוץ, הם לא יתנסו בקול שלהם.

יש ילדים שמרגישים צורך להשתמש במוצץ במשך שנים רבות, במיוחד אם הם קיבלו אותו כתחליף לנחמה אישית. במקרים אלה, אתה צריך להיות סבלני איתם עד שהם נוטשים את זה בעצמם. הם לא החליטו להשתמש בו, אחרי הכל; נתת להם את זה.

חובתכם היא לדאוג להם ולוודא כי הקצב שלהם מכובד, בהתאם לצרכיהם האישיים ולנסיבות.