איך לפנות לילדים שלך כדי לתת להם עצות?

כשתרצה להציע להם עצות או עזרה שהם לא ביקשו
אם לא תלמד לגשת אליהם, כשתרצה להציע להם עצות או עזרה שהם לא ביקשו, הם עלולים לדחות אותך.
אחד הבסיסים לקשר בריא עם ילדיכם הוא תקשורת יעילה ואוהבת, בנוסף לזמן שאתם מבלים איתם. למידע נוסף כאן.

לחנך את ילדיך לפתח את הפוטנציאל המקסימלי שלהם ולמלא את תפקידם בחברה זו משימה לא פשוטה. לשם כך עליכם ללמוד להתקרב אל ילדינו. כך תוכלו לייעץ להם ולמנוע טעויות.

אם לא תלמד לגשת אליהם, כאשר אתה רוצה להציע להם עצות או עזרה שהם לא ביקשו, הם עלולים לדחות אותך. לכן חשוב לשמור על תקשורת טובה עם ילדיכם.

עליכם ללמוד לתקשר כמשפחה, להביע את מה שאתם חושבים ולהבין באמפתיה את רגשותיהם של ילדיכם. משם, אתה יכול לקדם קשר הנבנה על היסודות של אהבה וחיבה.

זה חיוני ללמוד להתקרב לילדים שלך החל כשהם קטנים. אם אתה לא מקדיש זמן ולא יוצר מרחב לשיחה כשהם צעירים, לא סביר שתוכל לנהל איתם דיאלוגים כנים ופרודוקטיביים כשהם מגיעים לגיל ההתבגרות.

טיפים להתקרבות לילדיכם

  • אם יש לכם כמה ילדים, מומלץ לדבר עם כל אחד בנפרד, ולהקדיש לכל אחד את המרחב שלו. זה צריך להיעשות על בסיס קבוע.
  • כשהם קטנים, משחק איתם הוא דרך מצוינת להתקרב רגשית. הרי כשאנחנו משחקים עם הילדים שלנו, הם מבחינים ומרגישים את העניין שלנו כהורים כלפיהם וכלפי הפעילות שלהם.
  • צפייה בסרט משפחתי גם עוזרת לכם לקיים דברים משותפים עם ילדיכם. כמו כן, זה פותח את הדלת לשיחות על מה הם חשבו על מה שהם ראו ויודעים את נקודות המבט שלהם, יודעים את הדרך שבה הם חושבים, איך הם רואים דברים ואישיותם.
  • חיבוק, נשק וליטף את ילדיך. אל תימנע ממגע פיזי. זה מהותי לחיזוק הקשר הרגשי, שמקרב אותנו אליהם.

אתה חייב להיות חם ואמפתי כשאתה מדבר עם ילדיך. החיבה שאתה משדר אליהם כשאתה מדבר איתם בטון הדיבור שלך, במילים שלך ובתנועות שלך היא מכרעת כדי שהתקשורת תהיה טבעית ומסבירת פנים. כמו כן, נסה לשים את עצמך בנעליים שלהם.

  • בנוסף, אתם מבלים יחד כמשפחה. הזמן שהם לוקחים לצפייה בטלוויזיה או לשחק במשחקי וידאו לבד צריך להיות קצר. אחרת, הם יבודדו בקלות.
  • העניקו לילדים שלכם מתנה בריאה ויקרה כמו ספרים ומשחקים שבנוסף לפיתוח היכולות שלהם, גורמים להם לשחק ביחד וליצור חיבור רגשי מיידי.

ראה גם: מיינדפולנס לילדים ומבוגרים צעירים: האם זה יעיל?

טיפים חשובים נוספים להתקרב לילדינו

  • קדם ארוחות משפחתיות לפחות פעמיים בשבוע. ארוחת ערב או צהריים בסופי שבוע עוזרות לאחד את המשפחה. כמו כן, חשוב שילדיכם ישתפו פעולה בהכנת האוכל. בכך הם ילמדו לבשל ואת הערך של שיתוף פעולה.
  • חשוב לתכנן טיולים או טיולים משפחתיים כדי לבלות יחד ולחוות חוויות חדשות. זה גם מאחד אותך מאוד כמשפחה.
  • ללמד את ילדיכם פעילות ספורטיבית כמו החלקה, רכיבה על אופניים או שחייה היא חוויה רבת ערך עבורם, שגם מחזקת את הקשר בין ההורים לילדים.

מה אסור לנו לעשות עם הילדים שלנו

זה חיוני ללמוד להתקרב לילדים שלך החל כשהם קטנים
זה חיוני ללמוד להתקרב לילדים שלך החל כשהם קטנים.

לעשות הכללות ולומר שהם תמיד עושים משהו לא בסדר או שהם אף פעם לא עושים שום דבר טוב מורידים את ההערכה העצמית שלהם. עם הצהרות מסוג זה, הילדים שלך עשויים להאמין שהם באמת לא טובים בשום דבר.

כמו כן, ללעג אותם או להשתמש בסרקזם ובאירוניה יש השפעה שלילית באותה מידה, גם אם היא לא מכוונת. האמת היא שיותר מלשעשע אותם, זה יגרום להם להרגיש נחותים ומושפלים.

דבר נוסף שאתה לא צריך לעשות הוא לתת פקודות סמכותיות שוב ושוב, ללא קשר אם לילדים שלך יש התנגדות כלשהי. זה מקדם את ההרגשה שאתה לא מבין אותם ושהם חייבים למלא אחר פקודות המבוגרים בלי שהם יכולים להטיל ספק בהם בשום נסיבות.

גם לא צריך לצעוק עליהם ולהתווכח על בעיות שכבר נפתרו שאינן קשורות לנוכחים. באותו אופן, מבטי תוכחה בדרך כלל מעכבים דיאלוג עם ילדינו.

מצד שני, תיוג אותם על ידי המרת התנהגות שלילית לתכונת אישיות בהחלט גורם לדחייה מוחלטת.

בנוסף, לעולם אל תכפיש את ילדיך או תטיף להם בזמנים לא מתאימים. במקום זאת, הפנו את תשומת לבם באופן פרטי וראוי, מבלי לפגוע בהם.

אנו ממליצים לך לקרוא: לשסעים ופצעים בתוך המשפחה לוקח הרבה יותר זמן להחלים

השתקפות

הדבר הטוב ביותר שאנו יכולים לעשות כהורים הוא לנסות לשמור על רוגע כאשר אנו פונים לילדים שלנו. חשוב לזכור שאם אנחנו תמיד נסערים, יהיה קשה מאוד לנמק איתם בצורה אסרטיבית.

עימות עם ילדינו במצב רגשי שלילי זה יוביל אותנו לבטא את עצמנו בצורה גרועה, דבר שיוביל לאמירת מילים שעלולות להתחרט עליהן. אם נאפשר לזה לקרות, הילדים שלנו יהיו סגורים יותר לחברה שלנו, ועוד יותר לעצות שלנו.