שבע טעויות האכלה שהורים עושים

במאמר זה נסקור את שבע טעויות ההאכלה הנפוצות ביותר בכל הנוגע להאכלת ילדים
במאמר זה נסקור את שבע טעויות ההאכלה הנפוצות ביותר בכל הנוגע להאכלת ילדים.
ילדים זקוקים לתזונה מאוזנת לגדילה והתפתחות תקינים. עם זאת, קל לעשות את הטעויות הנפוצות הללו שעלולות להפוך בקלות להרגלים רעים עבור הילדים שלך.

במאמר זה נסקור את שבע טעויות ההאכלה הנפוצות ביותר בכל הנוגע להאכלת ילדים.

החודשים הראשונים לחיים

במהלך ששת החודשים הראשונים לחייו של אדם, תינוק צריך להאכיל רק מחלב אם. זה יספק את חומרי הזנה הדרושים וגם יתרום לחיזוק ופיתוח של מערכת העיכול והמערכת החיסונית שלהם.

לאחר תקופה זו, אתה צריך להתחיל לאט לאט להכניס סוגים אחרים של מזון בתזונה שלהם. עם זאת, הדרך בה תנהגו תעצב את הטעם העתידי והרגלי האכילה של ילדיכם. זכור שאתה הדוגמה שלהם, שכן הם ינסו להעתיק את כל מה שאתה עושה כשאתה אוכל - ובערך כל דבר אחר שאתה עושה.

לרוב המבוגרים יש חיים בקצב מהיר, אבל כדאי לזכור שזה בשום אופן לא אמור להפריע לביסוס שגרת אכילה טובה. זה הבסיס לאורח חיים בריא אצל ילדיכם.

בדקו גם: 13 מזונות שישפרו את הריכוז של ילדיכם

שבע טעויות האכלה נפוצות שהורים עושים

הגשת ארוחות בוקר לא שלמות

ארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר ביום שכן היא מכינה את הגוף להתחיל את היום עם הרבה אנרגיה. לכן, ילדים צריכים לאכול ארוחת בוקר מזינה מדי יום לפני שהם שולחים אותם לבית הספר.

למרבה הצער, אורח החיים המהיר שלך עשוי להוביל אותך לפשט את ארוחת הבוקר הדשנה שהם צריכים לאכול. הורים רבים פשוט נותנים לילדיהם מיץ או עוגיות או דגנים ממותקים. למרבה הצער, זה ישפיע מאוד על הביצועים הלימודיים של ילדיכם ועל בריאותם.

ילדים צריכים לאכול ארוחת בוקר מלאה העונה על צורכי האנרגיה שלהם. הוא חייב להכיל סיבים, שומן, חלבון ופחמימות. כמה אפשרויות נהדרות הן דגנים מלאים, דגנים טבעיים, יוגורט, כריך עשוי לחם מלא וחזיר, הודו או גבינה, ומנת פירות.

ארוחת בוקר נכונה תגביר את הריכוז והזיכרון, ותשפר את יכולת הלמידה. זה גם ימנע השמנת יתר.

אולי יעניין אותך: 5 מאכלים שאסור לתת לילדים שלך לארוחת בוקר

חוסר מבנה וזמני ארוחות

השגרה היא בריאה ושיטת משמעת טובה לילדים. עלינו ללמד אותם כיצד לבצע את המשימות היומיומיות הקטנות שלהם, לקחת אחריות וליצור הרגלי אכילה בריאים.

קביעת סדר ארוחות מאזנת את התיאבון והעיכול של הילד, והם לומדים את חשיבות המשמעת. בנוסף לכך, הארוחות יהפכו לאותו רגע מיוחד שהם חולקים עם המשפחה שלהם.

ילדים צריכים לאכול חמש ארוחות ביום. זה כולל שלוש ארוחות עיקריות ושני חטיפים. זה יעזור להם להטמיע טוב יותר את אבות המזון ולמנוע השמנת יתר.

מגישים להם מנות מזון למבוגרים

כן, היית רוצה שהילדים שלך יגדלו וחזקים. עם זאת, זה לא אומר שהם צריכים לאכול יותר ממה שהם צריכים. הגשת מנות למבוגרים לילדים היא טעות גדולה, אם כי ניתן להימנע ממנה בקלות.

שבע טעויות האכלה נפוצות שהורים עושים
שבע טעויות האכלה נפוצות שהורים עושים.

לילדים אין את אותה יכולת קיבה ואותו צורך תזונתי כמו למבוגרים. עם זאת, כמה הורים ממלאים את הצלחות של ילדיהם בצורה כזו שהם או אוכלים יותר מדי או דוחים אכילה כליל?

הימנע מקידום משקל עודף אצל ילדיך וחנך אותם כיצד לאכול נכון תוך התחשבות בצרכים המיוחדים שלהם.

מזון מעובד לעומת פירות וירקות

מגיל צעיר מאוד, ילדים מתחילים למקד את העדפותיהם במוצרים "טעימים" מעובדים תעשייתיים. רוב המזונות הללו עשירים בשומנים ותוספים כימיים שהופכים אותם לממכרים.

חובתכם כהורים להרחיק את המוצרים הללו מביתכם ולנסות אחרת לשלוט בצריכתם בבית הספר ובמקומות אחרים שהם עשויים לפקוד. האכילו את ילדכם בירקות ופירות בצורות המגוונות ביותר שלהם.

אם אתם רוצים שילדכם יתחזק ובריא, דאגו לספק לו תזונה מאוזנת ועשירה בחלבונים, פחמימות, ויטמינים, שומנים ומינרלים.

מתגמל עם מזונות לא בריאים

למרות שרובנו מכירים ביתרונות של תזונה טובה, לעתים קרובות אנו מתגמלים את ילדינו בפינוקים שהם מאוד ממותקים או מלוחים או עשירים בשומני טראנס. ללא קשר לעובדה שהמזונות הללו אינם מספקים חומרים מזינים, שימו לב שהם מכילים גם כמה כימיקלים ממכרים.

מחקרים מראים כי אכילת מזון מעובד "טעים" מפעילה את מרכזי ההנאה של המוח ומשחררת כימיקלים "הרגשה טובה" כמו דופמין וסרוטונין. זה יכול להוביל להתמכרות בטווח הארוך.

לכן, הימנע מלהציע "פרסים" לילדים שאוכלים את הפירות והירקות האמיתיים שלהם. אחרת, תחזק את הרעיון שהם סוג של ענישה.

יש הרבה חלופות טעימות למוצרים תעשייתיים בחוץ. חפש מתכונים באינטרנט.

לקחת ילדים מהמטבח

התרומה של ילד אולי קטנה, אבל הוא יכול לערבב רוטב או להוסיף מעט מלח פה ושם. לילדים זה מאוד כיף ומגרה לאכול את מה שהם עזרו להכין.

זוהי אסטרטגיה מצוינת להניע אותם לנסות מאכלים חדשים. בנוסף, הם מפתחים אחריות על ידי למידה לחלוק מטלות ביתיות.

כמובן, אתה צריך לנקוט באמצעי בטיחות כאשר הם מטפלים בכלים חדים. למד אותם תמיד כיצד להשתמש בהם בבטחה במקום לאסור את השימוש בהם. יש הרבה מתכונים קלים ומזינים שאתה והקטנים שלך יכולים להכין ביחד.

חוזרים על המצגת והטעמים

גם העין וגם האף הם האיברים הראשונים לגירוי בזמן ארוחת הערב. צלחת צבעונית תעניין מאוד ילד וסקרנותו תניע אותו לנסות את האוכל שבה.

כל מה שאתה צריך זה קצת יצירתיות ושינויים פה ושם.

נסה להציג את האוכל בדרכים שונות. לדוגמה, עדשים נהדרות להכנת מרקים, המבורגרים וממרחים. בינתיים אפשר לאכול דלעות כשמנת, רוטב על פסטה או אפילו על עוגת גבינה.

נסה תבלינים חדשים וחווית הטעם תשתפר, לא רק עבור ילדך, אלא גם עבור כל המשפחה שלך.

המלצות סופיות

אנו מקווים שמאמר זה יעזור לך.

אם יש לך שאלות כלשהן בנוגע להאכלת ילדיך, התייעצי עם רופא הילדים שלך. הם יכולים להדריך אותך עוד יותר על הדרך הטובה ביותר ליישם הרגלים טובים ולהימנע מטעויות האכלה שישפיעו על ילדיך.