הריון פנטום: מה זה?

במקרה של הריון פנטום
בנוסף, במקרה של הריון פנטום, ייתכן שתזדקק לתרופות מעוררות ביוץ, שהיעדרן גורם לאמנוריאה.
יש אנשים שמאובחנים עם הריון פנטום. היום נראה מה זה באמת ואיך אפשר לטפל בזה.

אנשים רבים שמעו על הרעיון של הריון פנטום. עם זאת, אתה עשוי לראות את זה כמשהו רחוק. קונספט שראיתם בכמה סרטים או סרטים דוקומנטריים.

אולי שמעת את המונח הריון פנטום כי חיה בבית שלך סבלה מזה. זה קורה בדרך כלל לכלבים. עם זאת, אנשים יכולים לסבול גם מסוג זה של הריון, אשר ידוע גם בשם פסאודוקייזיס.

לאורך מאמר זה נספר לכם על מאפייניו ועל אפשרויות הטיפול המתאימות ביותר.

מאפיינים של הריון פנטום

נכון לעכשיו, מקרים של הריונות שווא או פנטומים הם די נדירים, לפחות בחברה שלנו. הסיבה לכך נמצאת, כפי שחלק מהמחקרים מצביעים, במשמעות החברתית של הריון.

לפני זמן לא רב, נשים היו צריכות להביא ילדים לעולם כדי להרגיש שהן מילאו את משימתן. נטייה ביולוגית להריון, חוסר האפשרות להרות והלחץ שהדבר כרוך בכך, הפכו את הנשים לרגישות לפסאודו-קיזה.

נכון לעכשיו, לחברה לא כל כך חשוב לנשים להביא ילדים לעולם. עכשיו יש תחומי עניין אחרים ולהיות אמא היא אופציה שנשים רבות לא בוחרות. עם זאת, הם לא צריכים להרגיש רע עם זה.

עם זאת, אנו הולכים להסתכל על המאפיינים המאפשרים לך לזהות הריון פנטום:

 • הגדלת נפח ומשקל הבטן
 • בחילות בוקר זהות לזו של הריון
 • היעדר מחזור
 • גידול שדיים וייצור חלב
 • מרגישים את ה"תינוק" זז

למרות העובדה שכל התסמינים הללו יכולים להעיד בבירור על הריון, במקרה של פסאודוקייזיס, אין תינוק.

מקרה אמיתי של פסאודוקייזיס

ד"ר אנה ססיליה מרקס כתבה על מקרה של הריון פנטום אמיתי. בו היא הסבירה כיצד מטופלת בת 34 הגיעה למשרדה עם הריון של 28 שבועות. לפחות, זה מה שהיא טענה.

ד"ר אנה ססיליה מרקס כתבה על מקרה של הריון פנטום אמיתי
ד"ר אנה ססיליה מרקס כתבה על מקרה של הריון פנטום אמיתי.

הסיבה להתייעצות הייתה כי התינוק לא זז. הריונה אובחן עקב התסמינים שהציגה. אלה היו:

 • אמנוריאה או היעדר מחזור
 • חלביות
 • נפח בטן מוגבר
 • ישנוניות יתר או היפרסומניה
 • תיאבון מוגבר
 • סחרחורת והקאות
 • שינויים בפיגמנטציה של העור

לאחר אישור תסמינים אלו, בוצע מחקר על המטופל, שהראה שאין פעימות לב. כדי לבדוק, הם עשו אולטרסאונד, אבל התמונות לא נתנו שום אינדיקציה שהאישה בהריון.

טיפול הריון פנטום

כפי שהצלחנו להראות, הריון פנטום גורם לכמה תסמינים אמיתיים שאינם תואמים את המצב הגופני של האישה הסובלת מהם. זה מצב לא פשוט ולכן הטיפול מתמקד לרוב בפן הפסיכולוגי.

1. טיפול פסיכולוגי

סוג זה של טיפול חיוני כאשר רופאים מאבחנים הריון פנטום. פעמים רבות נשים סובלות מכך כדרך לברוח מאיזה רגש שהן לא מסוגלות לנהל.

בנוסף, הרצון להיות אמא וחוסר היכולת לגרום לזה לקרות (בין אם בגלל בעיות עם בן הזוג או אי פוריות), עלול לגרום ללחץ וחרדה שמובילים לפסאודו-קיזה.

אתה יכול לדון על כל זה עם פסיכולוג. בדרך כלל, האישה דוחה בתחילה את האפשרות לא להיות בהריון. עם זאת, ברגע שהיא מקבלת את מה שקורה לה, הריון מסוג זה נעלם מעצמו.

אולי יעניין אותך: ארבעה מפתחות להתגברות על זמנים קשים

2. טיפול פסיכיאטרי

למרות שפנייה לפסיכולוג היא חשובה, ייתכן שתזדקק גם לפסיכיאטר. למעשה, שני אנשי המקצוע הללו בדרך כלל עובדים יחד במצבים מסוימים על מנת להגיע לתוצאות טובות יותר.

בנוסף, במקרה של הריון פנטום, ייתכן שתזדקק לתרופות מעוררות ביוץ, שהיעדרן גורם לאמנוריאה. לכן, החזרת המחזור יכולה לגרום למטופלת להיות מודעת לכך שהריונה היה רק בדמיונה.

האם מישהו קרוב אליך סבל אי פעם הריון פנטום? האם כל חיית מחמד שלך חוותה את זה? אנו מקווים שמאמר זה עזר לך להבין טוב יותר את המצב הזה שעוברות חלק מהנשים.

אנחנו לא יכולים להדגיש מספיק את החשיבות של העמדת עצמך בידיהם של אנשי מקצוע בתחום הבריאות הפסיכולוגית, שכן בעזרתם לא רק אתה יכול לפתור את המצב הזה, אלא גם לשפר את הרווחה הכללית שלך.