הסימפטומים של רגורגיטציה אצל תינוקות

אם הרגורגיטציה נמשכת לאורך זמן או שאתה מבחין בתסמינים אלה
במילים אחרות, אם הרגורגיטציה נמשכת לאורך זמן או שאתה מבחין בתסמינים אלה, ייתכן שמשהו חמור יותר קורה.
רגורגיטציה אצל תינוקות יכולה להיות כרוכה בתסמינים מסוימים שעלולים להצביע על בעיה חמורה יותר. נסביר מה הם היום.

רגורגיטציה אצל תינוקות מתחת לגיל שנה היא תופעה שכיחה מאוד. ליתר דיוק, אנו מתכוונים להחזרה של תוכן הקיבה ללוע או לפה. בניגוד להקאות, רגורגיטציה מתרחשת ללא מאמץ או בחילות.

בעיה זו נפוצה כל כך עד שהיא מתרחשת בפועל ביותר מ-50% מהתינוקות. עם זאת, מדי פעם, רגורגיטציה בילדות יכולה להיות סימן למחלה עקב ריפלוקס גסטרוו-ופגאלי. במאמר שלהלן, נספר לכם על הגורמים והתסמינים.

רגורגיטציה אצל תינוקות: מדוע זה מתרחש?

רגורגיטציה בילדות מתרחשת מכיוון שמערכת העיכול של הילד טרם התפתחה לחלוטין. לוושט יש שסתום המווסת את מעבר המזון לקיבה. שסתום זה - הסוגר התחתון של הוושט - אינו בוגר אצל תינוקות. לכן, תוכן הקיבה שלהם נוטה לחזור לוושט. כאשר תינוקות גדלים, השסתום מתפתח והחזרה נעלמת מעצמה.

יתר על כן, גורם נוסף שתורם לרגורגיטציה אצל תינוקות הוא עמדתם. ילדים, לפני גיל 8 חודשים, מבלים את רוב זמנם בשכיבה. זה גם תורם לתנועת המזונות לכיוון הפה.

בנוסף, העובדה שתזונה של תינוקות מורכבת לחלוטין או כמעט מלאה מחלב היא גורם חשוב נוסף. לכן, ברגע שתינוקות מתחילים לאכול מזון מוצק, הם מתחילים לירוק פחות. באותו אופן, כמות החלב שתינוקות שותים משפיעה על הסבירות שלהם להעלות אותו. ככל שתינוק "מלא" יותר, כך קל לו יותר לגדל אותו.

האם רגורגיטציה אצל תינוקות צריכה להיות סיבה לדאגה?

כפי שציינו, רגורגיטציה בילדות היא בעיה שמשפיעה על יותר ממחצית מכלל התינוקות. באופן כללי, אין מה לדאוג. עם זאת, עליך לדבר עם רופא הילדים שלך אם תינוקך מציג אחד מהתסמינים הבאים :

  • חוסר עלייה במשקל
  • רגורגיטציות בשפע מאוד
  • התינוק שלך עייף, לא פעיל ומנומנם
  • רגורגיטציה כרוכה בכוח או מכילה דם
  • סימני התייבשות - כאשר תינוקות מיובשים, הם מרטיבים את החיתולים שלהם בתדירות נמוכה יותר, יש להם עיניים שקועות, ריריות יבשות וכו'.
  • הנוזל שהתינוק שלך יורק הוא ירוק או חום

התסמינים שלעיל יכולים להוות אינדיקציה לכך שהתינוק שלך סובל מרפלוקס גסטרו-וופגי. במילים אחרות, אם הרגורגיטציה נמשכת לאורך זמן או שאתה מבחין בתסמינים אלה, ייתכן שמשהו חמור יותר קורה.

ריפלוקס מתמשך יכול לגרום לשינוי ברירית הוושט מכיוון שלתוכן הקיבה יש pH חומצי. למעשה, זה יכול לגרום לאנמיה ולבעיות בדרכי הנשימה של התינוק. לכן, הם יכולים לסבול מאפיזודות של דום נשימה, שיעול מתמשך או ברונכיטיס חוזר.

רגורגיטציה אצל תינוקות יכולה להיות כרוכה בתסמינים מסוימים שעלולים להצביע על בעיה חמורה יותר
רגורגיטציה אצל תינוקות יכולה להיות כרוכה בתסמינים מסוימים שעלולים להצביע על בעיה חמורה יותר.

על מנת לאבחן ריפלוקס, רופאים תובעים בדיקות משלימות כמו אנדוסקופיה, ניטור pH של הוושט ורדיוגרפיה.

מה לעשות עם רגורגיטציה

המיקום והשגרה בעת האכלת תינוקות ממלאים תפקיד בהתפתחות של רגורגיטציה.

למרות שהרגורגיטציה כמעט תמיד אינה מזיקה ונורמלית, היא עלולה להיות לא נוחה הן לתינוקות והן להורים. למרבה המזל, ישנם אמצעים מסוימים שתוכל לנקוט כדי לצמצם את הבעיה למינימום. קודם כל, אתה צריך לשמור את התינוק שלך זקוף, ולא שטוח לחלוטין.

זה חשוב במיוחד בחצי השעה הראשונה לאחר האכילה. אתה יכול להניח כרית או חיתולים מתחת למזרון של הקטן שלך על מנת ליצור נטייה. באותו אופן, הימנעו ממשחק גס לאחר האכילה, שכן דחיפה עלולה לגרום לריורגיטציה.

לאחר מכן, חשוב להאכיל את תינוקך ברוגע ולמנוע ממנו לאכול יותר מדי. באותו אופן, תמיד כדאי לגהק את התינוק לאחר האכלה. גיהוק מונע מהאוויר להצטבר בקיבה וגם תורם לעיכול.

אם אתה מזין את תינוקך בחלב פורמולה, אז חשוב לא לתת לו או לה יותר מדי. הסיבה לכך היא שפורמולה קשה יותר לתינוקות לעיכול מחלב אם.

אם אף אחת מההצעות לעיל לא משנה או שהתינוק שלך מציג את התסמינים שהזכרנו לעיל, הרופא שלך עשוי להמליץ על טיפול תרופתי. אלה עוזרים להפחית את כמות החומצה בקיבה. עם זאת, אל תיתן לתינוקך תרופות או פורמולה מיוחדת, אלא אם כן הרופא שלך רשם זאת. התרופות הנפוצות ביותר לטיפול ברפלוקס גסטרו-וופגי הן הבאות:

  • חוסמי H2, המפחיתים את ייצור החומצה.
  • מעכבי משאבת פרוטון, המפחיתים את כמות החומצה שהקיבה מייצרת.

לפעמים, גם תרופות לא עוזרות. לכן, ישנן טכניקות כירורגיות השמורות למקרים חריגים אלו. רופאים יבצעו את הניתוח רק אם תינוק חווה בעיות נשימה חמורות או שיש לו סיבה אנטומית סמוכה.

סיכום

לסיכום, רגורגיטציה אצל תינוקות היא תקינה. עם זאת, חשוב להיות מודעים, וקשובים, לכל סימני אזעקה ולדבר עם הרופא שלך אם יש לך ספק.