מהי שיטת בונפאס להכנה ללידה?

שיטת בונפאס היא טכניקה חדשה המבקשת להפחית באופן טבעי את הכאב הזה
שיטת בונפאס היא טכניקה חדשה המבקשת להפחית באופן טבעי את הכאב הזה.
כאב הוא אחד הדאגות הגדולות ביותר של לידה. עם זאת, עם חינוך וידע, ניתן לצמצם ולנהל אותו ללא לחץ. במאמר זה, גלה את שיטת Bonapace להכנה ללידה.

לידה היא חוויה כואבת. התכווצויות השרירים והלחץ על צוואר הרחם והנרתיק כופים את גבולות הגוף של האישה וגורמים לכאבים עזים. שיטת בונפאס היא טכניקה חדשה המבקשת להפחית באופן טבעי את הכאב הזה.

שיטת בונפאס נוצרה בקוויבק, קנדה על ידי ג'ולי בונפאס, מומחית לטיפול בכאב. שיטה זו היא תהליך חינוכי ללימוד כיצד לנהל טכניקות להפחתת כאב במהלך הלידה ללא צורך בטיפול תרופתי או התערבויות רפואיות.

על פי מחקרים שערך ד"ר בונפאס עם אוניברסיטת קוויבק, שיטת בונפאס מפחיתה את עוצמת הכאב ואי הנוחות בלידה ב-45%.

שלושת המנגנונים של שיטת בונפאס

שיטת בונפאס מורכבת משלושה מנגנונים עיקריים:

  1. ראשית, שליטה על מערכת העצבים המרכזית, הכוללת נשימה, הרפיה והסטת תשומת הלב כדי לווסת כאב.
  2. כמו כן, גירוי לא כואב, כגון עיסוי קל בגב, בין צירי צירים. משכך הכאבים שנוצר על ידי עיסוי קל מבוסס על תיאוריית בקרת השער.
  3. לבסוף, שליטה לעיכוב כאב, המבקשת לייצר כאב קל באזורים אחרים בגוף כדי לטשטש את כאב הלידה. כאשר המוח מחפש את מקור הכאב החדש, הוא משחרר אנדורפינים בכל הגוף מלבד באזור הכאב החדש. אנדורפינים מקלים על כאבים שגורמים ללידה.

איש המקצוע הרפואי מעריך את הכאב של האישה כל 15 דקות במהלך הלידה כדי לדעת איזו טכניקה עליהם ליישם.

לומדים כזוג

בשיטת בונפאס הכשרה והשתתפותו של האב חיוניים, שכן הם עוזרים לאם לשלוט בנשימתה ואחראים על עיסוי והפעלת לחץ על הגב, הידיים והרגליים.

כדי ללמוד להשתמש בטכניקות שיטת בונפאס, האם והאב מתחילים ללמוד ולהתאמן החל משישה חודשי הריון. הקורסים מורכבים משמונה שעות הוראה בשיטת בונפאס ושמונה שעות מידע על שיטות לידה מסורתיות, הריון ותהליך הלידה.

10 העצות להתגברות על כאב בשיטת בונפאיס

חינוך

ככל שיש יותר ידע על הריון ולידה, כך קל יותר להתמודד עם הכאב. ד"ר בונפאס ממליץ ללמוד להשתמש בטכניקות שונות, שכן הצרכים של היולדת עשויים להשתנות במהלך הלידה.

מאמר זה עשוי לעניין אותך: נשים צריכות שנה להתאושש לאחר הלידה

קבל את התמיכה של בן / בת הזוג או של אדם קרוב

שלושת המנגנונים של שיטת בונפאס
שלושת המנגנונים של שיטת בונפאס.

מחקרים מראים שנשים שיש להן אדם מהימן לצדן חוות פחות כאב וצריכות פחות טיפולים תרופתיים או התערבויות רפואיות מאלה שיולדות לבד.

הכנת אותו אדם היא חיונית, שכן הם יהוו תמיכת האם במהלך התהליך. כמו כן, מישהו שיודע מה לעשות בכל עת עוזר לבנות ביטחון ולהפחית מתח.

הישאר פעיל במהלך הצירים

הכאב עוזר להתאים את הגוף ולהקל על מעבר התינוק דרך האגן. כאשר הכאב הזה נעלם עם משככי כאבים או חומרי הרדמה, התחושה והתקשורת הפיזית בין האם לתינוק אובדת.

השתמש במנטרות

מנטרות מסייעות לרגיעה וריכוז. למעשה, ה"אוהם" מסייע לנשימה ופותח את הסרעפת, מה שיוצר מרחב באגן לאירוח התינוק.

עיסויים: טכניקה חיונית בשיטת בונפאס

כאשר נוצרת תחושה מעוררת באזור הכואב, אותות הכאב המועברים למוח נחסמים. עיסויי גב, ירכיים ורגליים עוזרים להרגיע את הגוף כולו.

השתמש במים

בטמפרטורה הנכונה, מים עוזרים להרפיית השרירים. השפעות המים על הגוף חוסמות אותות כאב הנשלחים למוח. לפיכך, מומחים ממליצים על אמבטיות מים בכל שלבי ההריון ואף במהלך הצירים.

השתמש בקרח

כאשר מתחילים צירים, אתה יכול לשים את הידיים או הרגליים במיכל מלא בקרח ומים. ה"כאב הקטן" מהקרח מסייע בשחרור אנדורפינים הפועלים כמשכך כאבים. כתוצאה מכך, כאבי הצירים יפחתו מיד.

יש למרוח דיקור סיני לפי שיטת בונפאס

מספר מחקרים הוכיחו את ההשפעות המרגיעות של דיקור סיני. בשיטת Bonapace, משתמשים בה כאשר הכאב הוא תכוף יותר וחזק יותר כדי ליצור נקודת כאב שנייה.

דבר לעצמך

מחשבות יוצרות רגשות המשפיעים על הגוף. לדבר עם עצמך כדי לשדר רוגע והבטחה שהכל בסדר יעזור ליצור תחושת הקלה ולהפחית את הלחץ שלך.

טכניקות חופש רגשי

טכניקה זו משלבת רפואה סינית מסורתית ופסיכולוגיה. זה מורכב מיישום דיקור על נקודות ספציפיות תוך הבעת רגשות והסבר כאב בזמן הלידה. פעולה זו מפחיתה את הקורטיזול, ההורמון הגורם למתח.