עלייה במשקל עם הגיל: כיצד למנוע זאת באמצעות התזונה שלך

תצטרך להשתמש באסטרטגיות אחרות מלבד דיאטה כדי למנוע עלייה בלתי מבוקרת במשקל עם הגיל
בגלל זה, תצטרך להשתמש באסטרטגיות אחרות מלבד דיאטה כדי למנוע עלייה בלתי מבוקרת במשקל עם הגיל.
מגיל מסוים, חשוב מאוד להימנע ממוצרים מעודנים ולהגביר את צריכת החלבון. הגוף שלך נוטה לצבור יותר שומן, מה שמוביל לעלייה ניכרת במשקל עם הגיל.

זמן מביא יותר מסתם ניסיון וחוכמה. ככל שחולפות השנים, זה בלתי נמנע שיופיעו כמה קילוגרמים עודפים. לא משנה כמה היו ההרגלים שלך בריאים או אילו טעויות עשית בתזונה שלך, תמיד תבחין באיזו עלייה במשקל עם הגיל.

אם תמיד דאגתם למשקל שלכם, נבטיח לכם שאחרי גיל 40 תצטרכו לשים לב עוד יותר. בשלב זה מתחילים להופיע גורמים שמשנים את אופן פעולת הגוף שלך בכל יום.

אם אף פעם לא דאגתם למשקל שלכם, אתם גם צריכים לשים לב. למעשה, הקילוגרמים האלה יכולים להופיע כאשר אתה הכי פחות מצפה לזה. אחרת, ייתכן שהאסטרטגיות שהשתמשת בהן בעבר לא יפעלו יותר. פעילות גופנית ואכילה בריאה כבר לא יספיקו.

יותר סיבוכים עם הגיל

אורח חיים בישיבה, הורמונים ודיאטות לא נכונות לאורך חייך יקשו על השמירה על המשקל האידיאלי שלך. אחרי 40 שנה הכל נהיה קצת יותר קשה.

המועצה האירופית לפעילות גופנית אומרת שבגיל זה, חילוף החומרים שלך מאט. לכן, אתה שורף 300 קלוריות פחות מאשר כשהיית מלא בצעירות בגיל 20.

הוסיפו לכל זה את סיבוכי החיים, חוסר הזמן להקדיש לטיפול האישי שלכם, ההתחייבויות המשפחתיות, העבודה ובמקרים רבים גם חוסר העניין להיות בריא יותר.

בגלל זה, תצטרך להשתמש באסטרטגיות אחרות מלבד דיאטה כדי למנוע עלייה בלתי מבוקרת במשקל עם הגיל.

סרקופניה: פחות שרירים, יותר שומן

ישנן מספר סיבות מדוע אנשים חווים עלייה במשקל עם הגיל. אנחנו רוצים שתבינו שאתם לא אשמים. הטבע עצמו גורם לזה. עכשיו, ברגע שאתה יודע את המקורות של מצב זה, אנו ניתן לך כמה טיפים שתוכל ליישם.

בדרך כלל, זה קורה כי סרקופניה מתרחשת ככל שהשנים חולפות. זהו תהליך שבו אתה חווה אובדן ניכר של מסת שריר.

טיפים למניעת עלייה במשקל עם הגיל
טיפים למניעת עלייה במשקל עם הגיל.

במצב זה, מגיל 30, אתה יכול לאבד בין 3 ל-5 אחוזים ממסת השריר בעשור. זה אומר שכאשר אתה בן 40, אתה שורף 200 קלוריות פחות מאשר כשהיית בן 30. כידוע, יותר קלוריות אומר יותר שומן ועלייה במשקל.

עם זאת, ישנן גם סיבות אחרות:

גלה: דיאטת היוגורט: דרך בריאה לרדת במשקל

ירידה בהורמונים

ההורמונים משתנים עם הזמן. אצל גברים ונשים כאחד, יש ירידה בייצור ההורמונים. נשים מגיעות לגיל המעבר בגיל 50. בגיל 35, יש חוסר איזון בין ייצור אסטרוגן ופרוגסטרון.

אסטרוגן מייצר תאי שומן ופרוגסטרון נוגד את התהליך. לאחר גיל 35, נשים מאבדות יותר פרוגסטרון מאשר אסטרוגן. לכן הדבר גורם לחוסר איזון שמוביל לאפשרות גבוהה לעלות כמה קילוגרמים מיותרים.

מצד שני, לאחר גיל 30, רמות הטסטוסטרון של גברים יורדות בשיעור של 1% מדי שנה. ההורמון הזה הוא מה שמגן עליהם מפני עלייה במשקל. עם זאת, ככל שהוא יורד, קשה שלא לחוות עלייה במשקל עם הגיל.

חוסר באימון

עם השנים אנשים מפסיקים לעשות פעילות גופנית. עם זה, עליה במשקל היא בלתי נמנעת כי לשומן יש יותר מקום להצטבר. עם זאת, עליך פשוט להמשיך בשגרת האימונים שלך או לשמור על פעילות גופנית.

עיין במאמר זה: שורש מאקה לתסמיני גיל המעבר

טיפים למניעת עלייה במשקל עם הגיל

להלן, נראה לך סדרת טיפים כדי שגיל אינו שם נרדף לעלייה במשקל. בכל מקרה, אנו ממליצים לפנות לייעוץ מאיש מקצוע למעקב אחר התהליך:

  • אתה חייב לשמור על מסת השריר שלך. זכור, שומן שורף פחות קלוריות מאשר שריר. לכן, חיוני שתבצע פעילויות המאתגרות את רקמת השריר שלך, הן כדי לפתח אותן ולתחזק אותן.
  • כלול הרבה חלבון בתזונה שלך. זה יעזור לך לתקן ולהצמיח את השרירים שלך.
  • שימו לב לסך הקלוריות שאתם אוכלים. כל קלוריה נחשבת, ויותר מזה מגיע מממתקים ומוצרים מעודנים. הימנע מהם או אכל אותם במתינות.
  • אל תשכח על דיאטות. המטרה היא לשמור על תזונה בריאה. לכן, חפשו מתכונים בריאים. אם אתם אוכלים בחוץ, בקשו מנות עם הרבה ירקות ירוקים. זה עניין של חינוך והרגלים טובים.

עכשיו, אתה רואה שהפתרונות לא כל כך מסובכים. אם אתם מקפידים על דיאטה טובה, כדאי להמשיך איתה, אך עם יותר שליטה ומאמץ.

אם אתה כבר מתאמן, כלול יותר אימוני כוח. עם השנים, העלייה במשקל הופכת לקלה יותר. לכן, עליך לדאוג לעצמך אפילו יותר. אחרי הכל, הבריאות שלך קודמת לכל.