האם זה נכון שהנקה עוזרת לך לרדת במשקל?

מחקר שנעשה באוניברסיטת אוקספורד קבע שהנקה אכן עוזרת לנשים לרדת במשקל
מחקר שנעשה באוניברסיטת אוקספורד קבע שהנקה אכן עוזרת לנשים לרדת במשקל.

מחקרים אומרים שהנקה עוזרת לך לרדת במשקל, בנוסף עוזרת לאם ולתינוק להיקשר. כמובן, זה לא צריך להיות הצעד היחיד שאתה נוקט כדי לרדת במשקל.

נשים רבות דואגות לאבד משקל לאחר ההריון. החזרת הגזרה שלך עלולה להפוך לאובססיה, אז אולי תעניין אותך לדעת שהנקה יכולה לעזור לך לעשות זאת.

יש נשים שמנסות לא לאכול יותר מדי, מה שעלול לגרום לחוסרים תזונתיים אצל התינוק המתפתח. עם זאת, עודף משקל במהלך ואחרי ההריון הוא גם תוצאה של השינויים ההורמונליים, הרגשיים והפיזיים המתרחשים באופן טבעי.

כמה קילוגרמים נחשבים לעודף משקל?

אם עלית רק 5 ק"ג או פחות, אז אתה לא צריך לדאוג, כי הגוף שלך יתרגל לשגרה היומית החדשה. סביר להניח שתקבלי בחזרה את גופך תוך שישה חודשים לאחר הלידה. עם זאת, אם עלית יותר מ-5 ק"ג במהלך ההריון, תצטרך לבצע כמה שינויים.

קריאה מומלצת:

5 טיפים להפחתת בעיות בלוטת התריס במהלך ההריון

איך אני יכול להוריד את הקילוגרמים העודפים האלה?

כניסה לשגרת פעילות גופנית תעזור לך לשרוף קלוריות. אכילת פחות מזונות עתירי סרטנים היא דרך נוספת להרזיה. אבל יש לנו חדשות טובות: הנקה לא רק טובה לגדילת תינוקך אלא היא גם דרך יעילה לשרוף קלוריות.

הנקה דורשת הרבה אנרגיה, בסביבות 500 קלוריות ביום. לשם השוואה, קפיצה בחבל שורפת כ-510 קלוריות. כמובן, עם פעילות גופנית הכל תלוי כמה קשה אתה עובד. עם זאת, להנקה אין שום קשר לעבודה קשה, אז זה מצב של win-win.

הנקה כדי לרדת במשקל: נכון או לא נכון?

מחקר שנעשה באוניברסיטת אוקספורד קבע שהנקה אכן עוזרת לנשים לרדת במשקל. הוא כלל סקר של למעלה מ-700,000 נשים ואישר שהנקה שורפת 500 קלוריות ביום בממוצע.

חוקרים אמרו גם שהנקה מסייעת במניעת סרטן השד ובעיות לב מסוימות. חשוב לציין שכדאי לך לפנות לתזונאית, כי אתה צריך לתת לגוף שלך את כל אבות המזון שהוא צריך גם אם אתה רוצה לרדת במשקל.

הנקה אמנם עוזרת לך לרדת במשקל
אז, הנקה אמנם עוזרת לך לרדת במשקל, אבל זה תהליך די איטי (1 ק"ג ל-6 חודשים).

אז, הנקה אמנם עוזרת לך לרדת במשקל, אבל זה תהליך די איטי (1 ק"ג ל-6 חודשים). לכן, זו תזונה מאוזנת.

  • אכלו חלבון כמו חזה עוף, הודו, בשר בקר וחומוס.
  • הגדל את צריכת פירות וירקות טריים.
  • הגבל את צריכת הפסטה, הלחם ומזונות אחרים שעשירים מאוד בפחמימות.
  • התרחק ממזון מעובד ומסוכר.

כיצד משפיעה הנקה על התפתחות התינוק?

האגודה האיברו-אירופית למידע מדעי (La Sociedad Iberoeuropeana de Información Científica) פרסמה תוצאות של שנים של מחקר בנוגע להשפעות ההנקה בששת החודשים הראשונים לחייו של תינוק.

הם קבעו שתינוקות שינקו את ששת החודשים הראשונים שלהם התפתחו טוב יותר מבחינה קוגניטיבית. הנקה, אם כן, קשורה להתפתחות אינטלקטואלית ומוטורית טובה יותר, כמו גם מיומנויות שפה וזיכרון.

חלב אם מכיל חומרים ביו-אקטיביים כמו שומנים רב בלתי רוויים, שהמוח צריך לפתח. לכן, זה קשור להתפתחות מערכת העצבים המרכזית. בנוסף, זה עוזר להגן על ילדים מפני השמנת יתר; יש הבדל בין ילדים שינקו לבין אלו שניזונו מפורמולה כתינוקות.

תסתכל גם על המאמר הזה:

מהו החלב הבריא ביותר לילדים?

שיקולים כלליים

כאשר אתה מניקה את תינוקך, הפטמה מגורה והיא קשורה לשחרור אוקסיטוצין. אוקסיטוצין הוא הורמון המייצר התכווצויות שעוזרות לרחם לחזור לגודלו לפני ההריון ולגופך גם לגודלו הרגיל.

עם זאת, אנחנו לא אומרים שאתה יכול לאכול את כל הממתקים, האוכל המטוגן ושאר מזונות עשירים בקלוריות רק בגלל שאתה מניקה. בצע פעילות גופנית מתונה בין כל האכלה. זה יעזור לך לרדת במשקל, להתחזק ולשפר את זרימת הדם שלך, כמו גם לשטוף נוזלים נוספים מהגוף שלך.

בשכיבה, הרם מעט את הרגליים וצייר עיגולים קטנים בעזרת בהונות. עשה סטים של 10, קודם ימין ואחר כך שמאל. וריאציה נוספת היא לכוון את אצבעות הרגליים למעלה ואז למטה. החזק כל עמדה למשך 5 שניות והירגע, לסירוגין בכפות הרגליים.

חשוב גם שתנוח מספיק ותטעין את האנרגיה שלך. לאחר הלידה, תזדקק להרבה מזה, אז שאל את הרופא לגבי ההמלצות הללו.