למה אני מקבל התכווצויות בעגל?

כאשר אתה מקבל התכווצויות שוק
כאשר אתה מקבל התכווצויות שוק, מה שקורה בפועל הוא התכווצות בלתי רצונית של שריר התלת ראשי.
כאשר אתה מקבל התכווצויות שוק, חשוב למתוח בעדינות את האזור הזה. כמו כן, הימנע מלגעת או לעסות את השריר הזה. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד.

בטח לאורך כל חייך זה קרה לך, ותהית למה אתה מקבל התכווצויות שוק. אולי אפילו תוהה מה באמת קורה בחלק הזה של הגוף שלך שגורם לכל כך הרבה כאב. ובכן, זה לא יותר מאשר התכווצות שרירים לא רצונית.

לחלק האחורי של השוקיים צורה מעוגלת. למעשה, הם למעשה מורכבים משרירים שונים. אחד מהם הוא שריר התלת ראשי, שהוא זה שמעורב בבעיה זו.

רוב האנשים חווים התכווצויות שוק בלילה, עם כאב עז שמעיר אותם. במאמר זה נסביר מדוע זה קורה ומה לעשות כדי להקל או למנוע אי נוחות זו.

למה העגלים מתכווצים?

כאשר אתה מקבל התכווצויות שוק, מה שקורה בפועל הוא התכווצות בלתי רצונית של שריר התלת ראשי. השריר הזה מתקצר, מה שמאפשר אפילו לראות אותו בעין בלתי מזוינת. בנוסף, זה מאוד כואב.

החוקרים לא יודעים בדיוק למה הם קורים. עם זאת, אנו יודעים כמה גורמים הקשורים לזה. ראשית, זה קשור לפעילות גופנית אינטנסיבית לאורך תקופה ארוכה. כמו כן, זה קורה על ידי חוסר עבודה כמו שצריך.

אותו דבר קורה כשאתם מתאמנים מבלי שחיממתם את השרירים. נראה שפעילות גופנית, לצד חוסר לחות, גורמת להצטברות רעלים בשרירים. לכן, זה גורם להתכווצויות שרירים.

עם זאת, עם התכווצויות שוק, הסיבה היא לא תמיד מאימון. למעשה, ישנם גורמים רבים שיכולים לעורר אותם. לדוגמה, אלכוהול, קפה, טבק, תרופות מסוימות או דיאטה גרועה יכולים לעורר אותם.

אולי תאהב: תרופות טבעיות להקלה על כאבי שרירים

האם התכווצויות שוק יכול להיות קשור למצב אחר?

כאשר אתה מקבל התכווצויות שוק
כאשר אתה מקבל התכווצויות שוק, חשוב למתוח בעדינות את האזור הזה.

כאשר מישהו מקבל שוב ושוב התכווצויות שוק ואין לזה שום קשר לפעילות גופנית, זה יכול להיות סימפטום של מצב אחר. חשוב לדעת שכאשר יש בעיה במחזור הדם, אם הדם לא מגיע נכון לשריר, אז אתה עלול לקבל התכווצויות.

למעשה, זה נפוץ החל מגיל 60. טרשת עורקים היא מצב שבו כולסטרול מצטבר בכלי הדם. לכן, באזורים אלה, יש זרימת דם חלשה יותר. ואז, הדם לא הולך לכל מקום שצריך.

השינוי הזה בזרימת הדם קורה בהריון, למרות שזה משהו פיזיולוגי. נשים בהריון, במהלך השליש האחרון, סובלות לרוב מהתכווצויות שוק.

אולי יעניין אותך: מתיחת שרירים: תסמינים וטיפולים

מה לעשות כאשר אתה מקבל התכווצויות שוק

כפי שאתה אולי כבר יודע, זה הכי נפוץ לקבל התכווצויות שוק באמצע הלילה, מה שגורם לך להתעורר. אם זה קורה שוב ושוב, עדיף לבצע שגרת מתיחות קטנה לפני השינה.

כמו כן, חשוב להזכיר כי בעת פעילות גופנית, יש להתקדם לאט. במילים אחרות, עלייה הדרגתית בעוצמתה, לא בבת אחת. צריך גם לדעת מתי לנוח, ולעשות את זה כמו שצריך.

בנוסף, אל תשכחו להכין את השרירים לפני האימון. אותו דבר לגבי הידרציה ודיאטה. כפי שראינו, התייבשות עלולה לגרום להתכווצויות השוקיים הללו.

כמה מומחים ממליצים על תרגילי פיזיותרפיה מסוימים כדי למנוע אותם. באופן אידיאלי, בצע מתיחות עדינות שמותחות את השריר בצורה מבוקרת. הימנע מעמידה על קצות האצבעות או מגע באזור. למעשה, תנועות אלו עלולות לגרום לעווית שריר נוספת.

עם זאת, אם אתה מקבל התכווצויות שוק לעתים קרובות, חשוב לפנות לרופא. הרופא שלך יצטרך לראות אם סוג אחר של פתולוגיה גורם למצב זה.