כיצד לטפל בעצירות אצל ילדים?

ישנן דרכים טבעיות רבות לסייע בטיפול בעצירות אצל ילדים
ישנן דרכים טבעיות רבות לסייע בטיפול בעצירות אצל ילדים.
אכילת פירות וירקות טריים היא דרך פשוטה לפתור עצירות אצל ילדים. כמו כן, מומלץ לעודד הרגלים בריאים אחרים כמו שתיית מים ופעילות גופנית.

מצב עיכול זה הוא אחת הסיבות המובילות לביקורים אצל רופא הילדים. זה אולי לא בעיה רצינית, אבל זה יכול להיות כואב ולהוביל לסיבוכים אחרים ללא טיפול הולם. איך אתה יכול לדעת אם הילד שלך סובל מעצירות?

האות העיקרי של בעיה זו הם שינויים בדפוסי העיכול. לפעמים, לילד יש פחות משלוש יציאות בשבוע, מראה צואה קשה ויבשה. הילד עלול גם לחוות יציאות כואבות ונפיחות בבטן.

למרבה המזל, לא תמיד אנחנו צריכים לפנות למשלשלים מסחריים. לפני שתפנה אליהם, עליך לנסות כמה שינויים בתזונה ותרופות טבעיות. בדוק אותם!

המלצות לטיפול טבעי בעצירות בילדים

ישנם גורמים רבים שיכולים לגרום לעצירות אצל ילדים. עם זאת, בין הגורמים העיקריים הם הרגלי תזונה לקויים. בעוד שמערכות העיכול של ילדים מסתגלות לתזונה שלהם, הבעיה היא שלפעמים אנו מאכילים אותם במזונות שאינם כל כך מזין.

מה אנחנו יכולים לעשות כדי לטפל בעצירות אצל ילדים? הצעד הראשון הוא לבצע שינויים תזונתיים. על מנת לעשות זאת, ברצוננו לשתף את ההצעות העיקריות שלנו למטה.

הגדל את צריכת הסיבים

סיבים הם מרכיב תזונתי מרכזי המסייע לעיכול. כאשר בתזונה שלהם חסר חומר זה, ילדים הופכים פגיעים לעצירות. כדי לוודא שזה לא יקרה, אתה יכול להוסיף עוד סיבים לתזונה שלהם עם:

  • דגנים מלאים
  • פירות (על העור)
  • ירקות טריים
  • שזיפים מיובשים
  • חומוס ועדשים
  • אפונה
  • פופקורן טבעי

הימנעות ממתוקים וסוכר

אכילת כמויות מופרזות של סוכר עלולה להשפיע לרעה על בריאות העיכול. כתוצאה מכך, מקרים רבים של עצירות בילדים נובעים מאכילת ממתקים וממתקים מדי יום. למרות שילדים אוהבים את הממתקים שלהם, כדאי לנסות להרחיק אותם מהתזונה שלהם.

נסו לגרום לילדכם לשתות מים

שתיית מים מרובה מתחילה להיות חשובה בשלב מוקדם. כאשר ילדים לא מצליחים לקבל מספיק מים, העיכול שלהם מאט והסיכון לעצירות עולה. זה קורה מכיוון שנוזלים מגדילים את נפח הסיבים, מרככים את הצואה.

קראו גם: 7 דרכים קלות לשתות יותר מים

עודדו פעילות גופנית

מה אנחנו יכולים לעשות כדי לטפל בעצירות אצל ילדים
מה אנחנו יכולים לעשות כדי לטפל בעצירות אצל ילדים?

משחק בכל סוג של ספורט, או אפילו סתם משחק, ממריץ באופן קבוע את זרימת הדם ומשפר את העיכול. לכן, כמחמאה לתזונה בריאה, עליך לעודד את ילדך להשתתף בכל סוג של פעילות גופנית.

למד אותם כיצד לעקוב אחר שגרת שירותים

כשהילדים גדולים מספיק, עליהם לאמץ שגרת שירותים. בהתחשב בכך שילדים צעירים יותר מפחדים להתחיל, כדאי ללוות ולהדריך את זה כך שזה יהפוך להרגל. ילדים שאינם מאומנים בסיר נוטים להחזיק בצרכים שלהם כדי להימנע מללכת לשירותים.

לכן, עדיף להתחיל לאמן אותם בהרגלי האמבטיה לאט לאט, מבלי ללחוץ עליהם. ברגע שהם מבינים את זה, אתה צריך להראות להם את היציבה הנכונה כשהם הולכים לשירותים. בנוסף, הזכירו להם שהם תמיד צריכים ללכת לשירותים כשהם מרגישים צורך.

תרופות טבעיות לטיפול בעצירות בילדים

משלשלים פרמצבטיים צריכים להיות אופציה רק במקרים של עצירות כרונית. עליך להתייעץ עם רופא הילדים שלהם לגבי השימוש בהם לפני כן. אם לילדך רק לאחרונה החלה עצירות, או אם מדובר במקרה קל, עליך לבחור בתרופות טבעיות.

מיץ שזיפים

שזיפים מיובשים הם פרי משלשל שיכול להגביר את תפקודי העיכול כדי להילחם בהשפעות של עצירות. למיץ שזיפים, כדאי להכין גרם אחד או שניים של מיץ שזיפים מדולל בחלקים שווים של מים לילדים צעירים.

יעניין אותך לקרוא: 12 המשלשלים הטבעיים הטובים ביותר

ענבים על קיבה ריקה

ענבים הם פרי טעים שילדים אוהבים לאכול. בנוסף, הם מצוינים לטיפול בעצירות אצל ילדים תוך זמן קצר. בקש מילדך לאכול 6 עד 8 ענבים על בטן ריקה, עם קליפה.

דבש

ילדים מעל שנה יכולים לאכול דבש מדולל במים כפתרון חלופי לעיכול איטי. דבש מכיל אנזימים טבעיים המסייעים לייעל את תהליך פירוק המזון כדי להקל על סילוקם.

מיץ תפוחים

מיץ תפוחים הוא משקה מומלץ מאוד לילדים צעירים יותר. הודות לעובדה שילדים אוהבים את הטעם המתוק שלו, מיץ תפוחים הוא נהדר לטיפולי עצירות. תכולת הפקטין והמים שלו מושלמת לבעיה. אנו ממליצים לתת לילדכם 2 עד 4 גרם מיץ תפוחים כל יום.

לסיכום

הדרכים הפשוטות והבטוחות ביותר להילחם בעצירות אצל ילדים היא על ידי שיפור התזונה שלהם. כדאי להחליף מזונות מעודנים ומעובדים בחלופות אורגניות. בנוסף, כלול פירות ומזונות עם השפעות משלשלות כדי לעזור לסיים את העצירות של ילדך.