ארבעה טיפים לשיחה עם המתבגר שלך

אז הנה כמה טיפים שתוכל ליישם כשמדברים עם המתבגר שלך
אז הנה כמה טיפים שתוכל ליישם כשמדברים עם המתבגר שלך.
במהלך שנות העשרה, ילדים יכולים לעבור הרבה שינויים הורמונליים, חברתיים, פיזיים ופסיכולוגיים שישפיעו על אישיותם ויכולים להקשות על התקשורת איתם.

לדבר עם המתבגר שלך זה לא קל. בדרך כלל, הורים מתקשים לתקשר עם ילדיהם בגיל זה פשוט משום שהם "מדברים שפות שונות לחלוטין". עם זאת, אתה צריך להיות סבלני ככל האפשר.

כאשר הילד שלך מתמודד עם בעיה, אתה צריך להיות שם כדי להדריך אותה, אבל גם לתת לה לפתור אותה בעצמה. יש ליישם את יכולת ההיגיון שלה. נתחו יחד את הבעיה ותנו לילדכם למצוא את הפתרון ולקחת אחריות על ההשלכות.

טיפים לשיחה עם המתבגר שלך

בגיל ההתבגרות אנשים עוברים שינויים פיזיים, פסיכולוגיים, הורמונליים וחברתיים. כתוצאה מכך, התקשורת עם המתבגר שלך יכולה להיות די מורכבת. השינויים הללו גורמים להם לרצות לדבר עם חבריהם יותר מכיוון שהם בגילם, אך לעתים קרובות זה מוביל לכך שהם שומעים את העצות הלא נכונות.

אז הנה כמה טיפים שתוכל ליישם כשאתה מדבר עם המתבגר שלך:

1. היה הגיוני ושמור על עמדתך

בני נוער יודעים לשכנע את הוריהם להשיג את מה שהם רוצים.

נכון שכשהורים נכנעים לרצונותיהם של ילדיהם, הם יכולים לפתור את הבעיה באופן זמני. אבל מה אתה באמת מלמד אותם על ידי כך?

החיים לא נכנעים לקבצנות, וגם אתה צריך. להתעקש.

עם זאת, עליך להיות הגיוני ולתת לילדך להסביר מדוע הוא הפר את הכללים. לדוגמה, הציעו להם לבקש את רשותכם אם הם רוצים לחזור הביתה לאחר העוצר. ואם אתה מסכים ומתנהג בהגיון, הם לא יפעלו או ימשיכו להתחנן.

כדי לחזק את הכלל הזה, אנו ממליצים להפגיש את כל המשפחה כדי לדון בכללים, במיוחד לוח זמנים מוגדר מתי להיות בבית. שקול את כל הגורמים לפני קבלת החלטה. זה מראה לנער שהוריהם מוכנים להתפשר אם הם לא מפרים כללים.

2. היו אסרטיביים

טיפים לשיחה עם המתבגר שלך
טיפים לשיחה עם המתבגר שלך.

להיות הורה אסרטיבי היא עזרה גדולה כי תוכל להגן על זכויותיך ולהביע את דעותיך מבלי לפגוע בילדיך או לתת להם לפגוע בך. כך תוכלו לנהל משא ומתן עד לנקודה שבה שני הצדדים יהיו מרוצים מהתוצאות.

3. תנו דוגמה טובה כשאתם מדברים איתם

אין כלל, מדריך או סוד לדבר עם בני נוער. בשביל זה, אתה צריך הרבה סבלנות, הבנה ולתת דוגמה עם המילים שלך. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא להיות מודל למופת כאשר אתה צריך לדבר עם ילדך על נושא שמדאיג אותך.

ילדים בגיל זה מתחילים להתבגר בכל היבטי חייהם ונאבקים ללא הרף להיות עצמאיים. הם מעדיפים לבלות יותר זמן עם חברים, מה שמותיר את המשפחה שלהם ברקע.

לכן, חשוב שהורים ידגישו את המעורבות של ילדיהם בקבלת ההחלטות של המשפחה. בין אם מדובר בטיול, קניית פריט חדש, החלפת בית ספר, תכנון מעבר דירה וכדומה, חשוב לקחת את דעתם בחשבון כדי שכולכם תוכלו לבחור ביחד את האפשרות הטובה ביותר.

4. בחר את המקום והשעה הטובים ביותר

אם אתם חושבים שלילדכם יש בעיה התנהגותית, חשוב שתבחרו זמן ומקום בו תוכלו לדבר איתו בשקט. זה צריך להיות במקום שבו לא יפריעו לך. כששניכם רגועים, במיוחד ילדכם, אתם יכולים להתחיל איתם שיחה אסרטיבית.

התחל את הדיון בתיאור הבעיה בצורה פשוטה וישירה. זה על לבטא את מה שהרגשת לגבי ההתנהגות שלהם, מבלי לשפוט ישירות את האישיות שלהם. פשוט תקן את ההתנהגות. זה חייב להיות ברור שמה שהפריע לך זה מה שהיא עשתה, לא האישיות שלה.

תיקון הטעויות הראשונות שלהם חשוב מאוד. אל תתנו להתנהגות שלהם להמשיך. כך תוכלו להימנע מלהעניש אותו והילד שלכם לא יגיע להתגונן ותבין שאסור לה לעשות זאת שוב.

לבסוף, אנחנו יודעים שזה לא קל לדבר עם המתבגר שלך, ולעתים קרובות קשה להימנע מוויכוח. אם ילדכם אכן מתעצבן ומתחיל להרים את קולה, חשוב שתישארו רגועים. אתה צריך להיות מסוגל להרגיע אותה ואתה יכול להודיע לה שכשהיא תהיה רגועה יותר, אתה יכול להמשיך לדבר.

זכרו שמבוגרים הם אלה שצריכים להוות דוגמה.