טורטיקוליס שרירי: תסמינים וטיפול

לפני שנתייחס לתסמינים האופייניים של טורטיקוליס שרירי
לפני שנתייחס לתסמינים האופייניים של טורטיקוליס שרירי, עלינו להציג את המונח טורטיקוליס שרירי מולד.
האם התעוררת פעם עם צוואר תפוס וכאבי תופת באזור הצוואר? אם כן, בהחלט ייתכן שהיה לך טורטיקוליס שרירי. למד עוד על הסימפטומים והטיפולים האפשריים במאמר זה.

טורטיקוליס שרירי הוא התכווצות המתרחשת באזור הצוואר ובדרך כלל מתרחשת עקב תנוחת שינה לקויה. תנוחת צוואר גרועה עלולה להוביל לנוקשות וכאבים רבים בעת תנועה.

כפי שמציין המאמר Update on cervical cervicalgia acute cervicalgia, torticollis שרירי יכול להופיע גם לאחר חשיפה לנשימות אוויר או תנועות מאולצות. אז, אתה חייב לטפל בצוואר שלך כדי למנוע מצב כואב זה.

טורטיקוליס שרירי מולד

לפני שנתייחס לתסמינים האופייניים של טורטיקוליס שרירי, עלינו להציג את המונח טורטיקוליס שרירי מולד. זה מתייחס לנוכחות של מצב זה מרגע לידת התינוק. מחקרים מצביעים גם על כך שהמצב יכול לנבוע מעיוות מסוים בלידה. שריר הסטרנוקלידומסטואיד של התינוק קצר יותר עקב בעיות במהלך הלידה.

הפתרון היחיד, במקרים אלו, הוא לעבור ניתוח כירורגי בהקדם האפשרי. הסיבה לכך היא שהגוף ינסה לפצות על קיצור כזה של השריר על ידי גרימת בעיות בעמוד השדרה, למשל.

ככל שהילוד יגדל, ראשו או שלה ייטה יותר לצד אחד מאשר לצד השני. כאשר נאלץ ליישר אותו, תהיה התנגדות יחד עם כאב קל.

למרות שאתה יכול להימנע מניתוח במקרים מסוימים, זה הפתרון היחיד ברוב הזמן כאשר ילד נולד עם מצב זה. בכל מקרה, חשוב להקפיד על הוראות הרופא כדי שזה יתפתח בצורה הטובה ביותר עבור התינוק.

קרא: כיצד להפחית את הסיכון לאוסטאוארתריטיס צוואר הרחם

הסימפטומים של טורטיקוליס שרירי

הסימפטומים של טורטיקוליס שרירי
הסימפטומים של טורטיקוליס שרירי.

כעת, לאחר שלמדת על סוג אחד של טורטיקוליס מולד, הבה נסתכל על הסימפטומים המקיפים את הגרסה הנפוצה ביותר: זו שכולנו מכירים כי הייתה לנו אותה בשלב מסוים במהלך חיינו. כמו כן, אנו אגיד לך כיצד להקל על מצב זה.

תנועת ראש מוגבלת

טורטיקוליס שרירי הוא כאשר אתה קם מהמיטה לאחר שינה כל הלילה וחשים כאבים עזים בצוואר בעת ביצוע תנועה קלה. אולי הראש מוטה לצד אחד או שיש ירידה בניידות בתוך האזור. אם תיגע בנקודה שבה זה כואב תבחין עד כמה השריר נוקשה.

  • במקרים אלו, הימנעו מתנועות פתאומיות וחממו את הצוואר כדי לשלוט בטמפרטורה של האזור.
  • אתה יכול לעשות לעצמך עיסוי עדין כדי להפחית את אי הנוחות (אם כי זה יהיה רק רגעי).

אולי יעניין אותך: שבעה סימנים מובהקים שאתה לא שותה מספיק מים

כאב ראש

טורטיקוליס שרירי יכול גם לגרום לכאבי ראש, במיוחד אם אתה נוטה להם. זה קורה בגלל נוקשות האזור וייתכנו גם כאבים בצוואר הרחם.

במקרים אלו, כדאי גם להימנע מתנועות פתאומיות ולנסות לשתק את האזור. אם זה לא אפשרי והעבודה שלך דורשת ניידות, אז השתמש בסד צוואר. עם זאת, עליך להניח אותו מיד ובשום פנים ואופן לא להגביר את הכאב שלך.

כתפיים בגובה שונה

לבסוף, סימפטום אופייני לטורטיקוליס הוא שכתף אחת גבוהה מעט מהשנייה. זה נובע מההתכווצות האינטנסיבית שמתרחשת בשריר ושמאלצת את הראש להישען לצד אחד.

במקרה זה, אתה יכול לעשות מתיחה מאוד עדינה ומבוקרת כדי להקל על אי הנוחות שלך. כמו כן, עליך להימנע מתנועות פתאומיות. הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא לנוח כמה שאתה יכול.

אם אתה בוחר להשתמש בסד צוואר, זכור שהוא לא צריך להיות הדוק מדי. זה לא רעיון טוב שהצוואר יישאר קשיח עוד יותר ממה שהוא כבר, שכן חיוני להזיז אותו לאט בלי לפתות.

בנוסף, זכור שטורטיקוליס משתפר ככל שהימים חולפים. למעשה, זה בדרך כלל נמשך כשלושה ימים. אז, עם טיפול נאות, הבעיה שלך תיעלם מהר ממה שאתה מצפה.

שמירה על יציבה טובה בזמן השינה, כמו גם רכישת כרית מתאימה, יכולה להפחית את הסיכוי לטורטיקוליס בשרירים. בכל מקרה, דע שכולם יחוו את זה בשלב מסוים, ואין מה לדאוג.