מה צבע השתן שלך אומר על הבריאות שלך?

הרופאים אומרים שאתה צריך לדעת את צבע השתן שלך
אבל, הרופאים אומרים שאתה צריך לדעת את צבע השתן שלך, כי זה בעצם אומר הרבה על הבריאות שלך.
כולם יודעים את זה. זה לא נושא נעים. אבל, בסופו של יום, חשוב לשים לב לצבע השתן שלך. זה סימן ברור אם אתה במצב בריאותי טוב או לא.

יכול להיות שאתה מאלה שהולכים לשירותים ולא מתמקדים בזה יותר מדי. אבל, הרופאים אומרים שאתה צריך לדעת את צבע השתן שלך, כי זה בעצם אומר הרבה על הבריאות שלך. זה לא קשור רק לשאלה אם זה כואב כשאתה עושה פיפי. צבע השתן שלך יכול להראות בעיות בריאותיות כמו: תזונה לקויה, מחלה, התייבשות...

שתן עשוי ממים ומחומרי פסולת אחרים. אם משהו לא עובד כמו שצריך בגוף שלך, השתן שלך עשוי לשנות צבע. בין אם זה נובע מהתזונה שלך, דלקת, או אפילו סוג של תרופה, זה יכול לגרום לשינויים שאתה צריך לזכור. בואו נסתכל על כל העובדות על הבריאות שלכם.

צבע השתן שלך ומה זה אומר על הבריאות שלך

ראשית, שתן מתחיל עם סינון בכליות. לאחר מכן, מגיעה לשלפוחית השתן תערובת של מים ורעלים שגופך אינו זקוק להם ויש לסלק. בהתאם למזון שאתה אוכל ואיך הגוף שלך פועל (הזעה, נשימה), אתה עלול להוציא יותר או פחות שתן. זה מה שצבע השתן שלך יגיד לך:

ברור

שתן צלול הוא סימפטום טוב. זה אומר שיש לך לחות טובה. כאשר אתה שותה כמויות גדולות של מים, הכליות מסננות שתן ביתר קלות וזה נותן לו גוון הרבה יותר ברור. זהו סימן בריא.

צהוב בוהק

זה אחד שכדאי לזכור. זה אומר שאתה לא שותה מספיק נוזלים והכליות שלך צריכות לעבוד קשה יותר. אלמנטים רעילים יותר מצטברים, מה שאומר שאתה צריך יותר מים כדי לעזור לכליות שלך לסנן. זה לא צבע נורא. זה יכול לקרות גם מהזעת יתר, פעילות גופנית מרובה או מאמץ יתר של עצמך.

צהוב כהה

הצבע הזה הוא אפילו יותר רציני. זה סימן ברור שאתה צריך ללכת לרופא. צהוב עז אומר לך שיש בעיה בכבד וייתכן שאתה חווה צהבת. אם זה קורה, תסתכל על העיניים שלך. בדוק אם יש להם גם גוון צהבהב. אתה תרגיש עייף ופשוט רע באופן כללי. בדרך כלל זה קשור לתסמינים אחרים שתהיה מודע אליהם במהירות.

אתה עשוי לאהוב:

נקה את הכבד שלך בזמן שאתה ישן עם 5 המשקאות האלה

חום אדמדם

צבע השתן שלך ומה זה אומר על הבריאות שלך
צבע השתן שלך ומה זה אומר על הבריאות שלך.

זה הנפוץ ביותר אם יש לך בעיה בכליות. השתן שלך מקבל צבע חום אדמדם בגלל דלקת, וכנראה יש בו עקבות קטנים של דם.

ייתכן שיש לך אבן בשלפוחית השתן ודרכי השתן שלך סובלות בגלל החסימה. או שזו יכולה להיות אבן בכליות. עם שתי הבעיות הבריאותיות הללו, חום אדמדם הוא צבע שתן אופייני. הם גם נוטים לגרום לכאב רב.

תפוז

זה לא כל כך נפוץ, אבל זה יכול לקרות. מה גורם לשתן להיות כתום? עודף של ויטמין C. אם יש יותר מדי, הכליות שלך יסננו את העודף וזה יקבל את הצבע הזה. אם זה יקרה לך יום אחד, פשוט הפחת את צריכת הפירות והירקות שלך עם ויטמין C למשך חמישה ימים לפחות. לצמצם, אך לעולם לא לחסל.

קרא עוד:

לרדת במשקל עם פירות: משתן טבעי נהדר

כחול

מופתע? עד כמה שזה נשמע מוזר, זה אפשרי. זה קורה עם עודף של סידן או סוגים מסוימים של זיהום חיידקי. זה נוטה לקרות גם עם אנשים שלוקחים תוספי ויטמין.

זה גורם לזיהום עודף או קטן עם חומרים אחרים, אשר משפיע על הגוף שלך. לכן, היזהר עם התרופות ותוספי הוויטמינים שאתה לוקח. אם אתה מבחין בשינויים כלשהם, דבר עם הרופא שלך.

אדום

שתן אדום הוא סימן לשני דברים אפשריים. הראשון יכול להיות רציני, כי זה עשוי לומר שיש דם בשתן שלך. אם זה המקרה, פנה מיד לרופא שלך. ייתכן שיש לך בעיה בשלפוחית השתן או בכליות. אבחון נכון תמיד ייתן לך מענה.

הגורם השני לתסמין זה אינו מזיק לחלוטין. אם אכלת הרבה סלק, פירות יער, פטל שחור, או אפילו מאכלים עם הרבה צבע באותו היום, השתן שלך עלול להפוך לצבע זה. אם זה יקרה, פשוט תעקוב מקרוב. אם זה קורה כמה ימים ברציפות, עליך לפנות לרופא שלך.