3 טיפים כיצד לגדל ולחנך את המתבגר שלך

כשמגיע הזמן לחנך את המתבגר שלך
כשמגיע הזמן לחנך את המתבגר שלך, חשוב שהם ילמדו שעם יותר חופש מגיעה יותר אחריות.
כשמגיע הזמן לחנך את המתבגר שלך, הם צריכים ללמוד שיש הרבה חוקים ודרישות בחיים. חשוב שהם יבינו את ההבדל בין מה שמגיע להם, לבין מה שמצפים מהם.

לגדל נער זה לא תמיד קל, וזה דורש הרבה סבלנות ואינטליגנציה מצידך, במיוחד בכל הנוגע להקניית ערכים מוצקים והצבת גבולות. בנוסף, אתה רוצה שילדך יגדל עם בגרות ואחריות. להלן חמישה טיפים כיצד לגדל ולחנך נכון את המתבגר שלך.

אולי תאהבו: 5 טיפים לגידול נער בריא

איך לגדל ולחנך את המתבגר שלך

1. תן להם יותר חופש, אבל גם יותר אחריות

לעתים קרובות בנות יכולות להיות פגיות יותר מבנים, וברגע שהן מגיעות לגיל 11 או 12 הן נוטות להתחיל לדרוש יותר חופש. לבנים לוקח קצת יותר זמן להתבגר. בדרך כלל מדובר על גיל 13 כשלפתע, ללא כל אזהרה, הם נעשים עקשנים וגאים יותר, מגיבים בדרכים שאינך מבין.

הילדים שלך גדלים. הם נכנסים לעולם הבגרות אבל הם עדיין ילדים בלב. כתוצאה מכך, זה לא קל להם. נסו לזכור שהם נתונים לחסדי ההורמונים והדרמה האישית שלהם. בנוסף, זה יעזור להגדיר למי הם הופכים.

המתבגר שלך זקוק להזדמנויות ללמוד יותר על עצמו, לקבל יותר חופש ולגלות את ההשלכות של מעשיו. כשמגיע הזמן לחנך את המתבגר שלך, חשוב שהם ילמדו שעם יותר חופש מגיעה יותר אחריות.

איזון הוא המפתח

הדברים הטובים ביותר שאתה יכול לעשות כהורים הוא לעזור לשמור על איזון בין החופש והאחריות שלהם. הם יכולים לצאת בסופי שבוע, למשל, כל עוד הם ממשיכים להצליח בבית הספר. תגרום להם להבין שהם צריכים לכבד את העוצר שלך כי אם הם יחזרו הביתה מאוחר מדי הם יאבדו את ההרשאות שלהם.

מה שמפתח כאן הוא שכל בני נוער צריכים ללמוד שהחיים מלאים בחוקים ודרישות שכולם - במיוחד מבוגרים - צריכים לציית להם, אז אולי הם גם ילמדו את זה בגיל צעיר. דברים לא רק "נופלים מהשמיים" כי הם רוצים שיעשו זאת. הם יצטרכו ללמוד לעבוד קשה כדי להרוויח כסף, שבו הם ישתמשו כדי לקנות מזון, ביגוד, לספק מחסה, כדי לחיות.

תצטרך לגרום למתבגר שלך לקחת אחריות על החינוך שלו ועל מעשיו. בנוסף, זכור שאתה זה שקובע את הסטנדרטים, אז תצטרך לאכוף אותם. אם תהסס או תשנה את הציפיות שלך מיום ליום, תאבד את הכבוד שלהם.

2. חיזוק חיובי: עדיף על עונש

איך לגדל ולחנך את המתבגר שלך
איך לגדל ולחנך את המתבגר שלך.

יש הורים שעושים את הטעות שהם מענישים כל הזמן את המתבגרים שלהם . הם מדברים אליהם, נוזפים בהם, מספקים חיזוקים שליליים בכל פעם שהם עושים משהו לא בסדר. במקום זאת, אתה צריך ללמוד לשמור על איזון.

הנה דוגמה: הם נכשלים בבחינה, חוזרים הביתה עם ציונים גרועים, ואתה צועק עליהם שהם עצלנים ואומר שהם לעולם לא יגיעו לכלום בחיים.

זה משהו שלא כדאי לעשות. זה רק יוצר רגשות שליליים, הערכה עצמית נמוכה ותחושת חוסר תקווה. במקום זאת, שאל אותם מה קרה ונסה לבנות מחדש את הביטחון העצמי שלהם. אמור להם שיש לך אמון בהם ואתה יודע שהם יצליחו יותר בפעם הבאה כי הם מסוגלים להצליח באופן מלא אם הם שמים לב לכך.

כשהם עושים טעויות, הראו להם איך הם יכולים להשתפר – נסו לא לשקוע לביקורת. אתה צריך לאמץ אסטרטגיה שבונה את הביטחון שלהם, במקום להעניש אותם כל הזמן. זו הדרך הטובה ביותר.

3. לתקשר ולבנות אמון

תמיד הקדישו מעט זמן בכל יום לבלות עם המתבגר שלכם ושאלו אותם איך היה היום שלהם. אל תשפוט אותם על סמך מה שהם עשו או לא עשו. כהורים, אתם צריכים להדריך אותם, והדרך היחידה שתוכלו לעשות זאת בהצלחה היא בתקשורת מתמדת ואמון.

נסו לא לתת למתבגר שלכם להפוך לילד או נערה טיפוסיים שתמיד סגורים בחדרם עם המחשב או המוזיקה שלהם. זה לא בריא שהם יוצאים רק לאכול או להיפגש עם החברים שלהם. מניעת בידוד עצמי על ידי קידום תמיד פעילויות משפחתיות בבית מגיל צעיר.

בזמן הארוחות, כבו את הטלוויזיה ודברו עם ילדיכם. שאלו אותם על הדברים שהם אוהבים, את החברים שלהם, אדם שהם מתעניינים בהם. יתר על כן, עודדו אותם לחלוק איתך את חייהם ללא כל לחץ.

אני מקווה שהם ילמדו שאתה בעל ברית שלהם, לא אויב או מישהו שרק נותן ביקורת או עונש.

הקשיבו להם, הדריכו אותם, היו אבא, אמא והחבר הכי טוב שלהם (באופן הגיוני). הגדר גבולות מתי שאתה צריך ותן חופש כשהיא מרוויחה באמצעות הבגרות וההתנהגות האחראית שלהם.

למד את המתבגר שלך שיהיה איזון בחייו

לסיכום, גידול מתבגרים, כמובן, אינו קל, ולאף אחד אין את מדריך ההוראות המושלם. עם זאת, אנו מבטיחים לכם שאם תישארו אופטימיים, ותראו להם אהבה וכבוד, המתבגר שלכם יגדל להיות בוגר ואחראי.

אנשים שבאמת מאושרים מבינים שכדי להגיע רחוק בחיים צריך לעבוד קשה. כדי שיהיו לך חברים טובים אתה צריך להיות מכבד ומבין. רמה זו של אינטליגנציה רגשית ומודעות היא משהו שאתה יכול לעזור לבנות אצל ילדך.

אחרון חביב: חשוב גם ששני ההורים יסכימו על חינוך ילדיהם. יחד, עליכם לחנך את המתבגר שלכם על ידי קידום משותף של אותם ערכים מאותן סיבות.