5 סימנים שהתינוק שלך רעב

אתה יכול לחפש סימנים מסוימים לכך שהתינוק שלך עשוי להיות רעב
ברגעים של דאגה וחוסר ודאות, אתה יכול לחפש סימנים מסוימים לכך שהתינוק שלך עשוי להיות רעב.
תינוק לא יכול להגיד לך במילים מתי הוא רעב או שבע, אבל יש לה דרכים אחרות ליידע את ההורים שלה. רק לוקח קצת זמן ללמוד לפרש את האותות שלה.

הכל חדש ולא מוכר כשיש לך תינוק שזה עתה נולד. זה כולל האכלה! ברגעים של דאגה וחוסר ודאות, אתה יכול לחפש סימנים מסוימים לכך שהתינוק שלך עשוי להיות רעב.

במאמר זה, נציג כמה מהסימנים הללו ונראה לכם כיצד להבין האם הקטן שלכם עדיין רעב או מקבל את כל אבות המזון שהם צריכים להתפתחות תקינה.

מהם הסימנים העיקריים לכך שהתינוק שלי עלול להיות רעב?

כפי שממליצים רוב המומחים בהאכלת תינוקות, חלב אם הוא המזון הטוב ביותר לתינוק. אם מסיבה כלשהי הנקה אינה אפשרית, יש להאכיל לתינוקות פורמולה (חלב או תחליפי חלב).

יש להאכיל תינוקות לפי דרישה, וההאכלה תלויה בעיקר במועד שבו התינוק מרגיש רעב. יש צורך ללמוד לפרש את סימני השובע כמו גם את הרעב. זה אולי נראה מסובך בהתחלה, אבל תוך כמה ימים כל ההורים והמטפלים מבינים את זה.

למרות שכל תינוק הוא ייחודי, ישנם סימנים לאותת רעב אצל תינוקות אשר חלים בדרך כלל גם על כל שאר הילדים.

1. השתרשות

בזמן שאתה מחזיק אותם, אם התינוק מפנה את ראשו לכיוון החזה או הפטמה שלך, זה אומר שהוא רעב ומחפש את השד. התינוק עשוי גם להתחיל להזיז את ראשו מצד לצד בעת חיפוש אחר מזון.

2. פעילות מוגברת

התינוק נראה ער וקשוב יותר למתרחש סביבו, ונע ללא הרף. התנהגות זו מעידה על רעב, מה שגורם לתינוק להתרגש קצת יותר.

3. ניסיון לינוק

תינוק בוכה הוא לא תמיד תינוק רעב
תינוק בוכה הוא לא תמיד תינוק רעב.

ילד שמוכן לאכילה עושה תנועות יניקה עם הפה, גם ללא מוצץ או טבעת בקיעת שיניים. לעתים קרובות, הם יקרבו את ידיהם אל הפה כדי למצוץ אותם בכוח.

4. מוציאים את הלשון

צלצולים בפה ותנועות לשון עשויים להיות גם סימן לכך שהתינוק רעב וצריך לאכול; עם זאת, צלילים אלה לפעמים רכים מאוד, כמעט בלתי מורגשים.

5. בכי ומתעצבן

בכי של תינוק אומר כמעט תמיד שמשהו לא בסדר, ולפעמים הבעיה היא רעב. עם זאת, בכי מראה שהתינוק רעב כבר זמן מה. אם זה המצב, עדיף להרגיע את התינוק לפני שמנסים להאכיל אותו, אחרת הם יהיו נסערים מכדי להאכיל אותו היטב. תינוק נסער עלול גם לבלוע יותר אוויר מהרגיל ובהמשך לחוות כאבי גזים ואי נוחות.

גלה: האם בכי במהלך ההריון יכול להשפיע על התינוק שלך?

כיצד לדעת אם התינוק עדיין רעב לאחר האכלה

זיהוי מתי התינוק מוכן לאכול הוא אחד השיקולים העיקריים, אבל זה לא היחיד. דאגה רב-שנתית נוספת היא לדעת אם התינוק עדיין רעב או שספיק לו. גם כאן ישנם סימנים מסוימים שתוכלו ללמוד לזהות ולפרש.

  • שרירים רפויים: זהו הסימן השכיח ביותר במהלך ששת החודשים הראשונים לחיים, יחד עם פעילות מופחתת. הרפיה פירושה שהתינוק שבע.
  • אובדן עניין בשד או בפטמה: התינוק ימשוך את פיו מהשד או מהבקבוק כאשר הוא כבר לא רעב. אם אתה מציע חלב שוב והם ממשיכים לא להראות עניין, זה בגלל שנמאס להם.
  • מתמקד בדברים אחרים: ברגע שהרעב שלהם סופג, תינוקות בדרך כלל מתחשק לעשות משהו אחר. הם עשויים להמשיך להפנות את ראשיהם או לנעוץ מבט בצעצוע. האכלה כבר לא בראש סדר העדיפויות.
  • הם שמחים: אם ההאכלה עברה כמו שצריך והתינוק כבר לא רעב, הם ייראו מאושרים, יצחקו ואפילו ישחקו. אם הם עייפים, יהיו סימנים שהם מוכנים ללכת לישון.

האם תינוקות אוכלים יותר מדי?

חשוב לזהות ולכבד את הסימנים לכך שהתינוק שלך שבע כמו להגיב לסימני הרעב. תינוקות מבינים מתי עליהם להפסיק להאכיל ולעיתים רחוקות לאכול יותר מדי.

אף פעם לא כדאי להכריח ילדים קטנים לאכול או לינוק. הרעב של ילדים צעירים הוא מאוד לא יציב ובלתי צפוי. כמות המזון הנצרכת יכולה להשתנות מאוד מיום ליום, או אפילו בין האכלות.

תינוק בוכה הוא לא תמיד תינוק רעב. אם הם באמת רוצים לאכול, התינוק יתחיל לינוק ברגע שהם באים במגע עם השד. מצד שני, לפעמים התינוק פשוט צריך להיות קרוב אליך. להיות איתך גורם להם להרגיש שלווים ובטוחים.

סימן שהתינוק שלי ניזון היטב

האינדיקציה הטובה ביותר לכך שתינוק מקבל את האוכל שהוא צריך היא הצמיחה שלו. אם התינוק עולה במשקל ועומד בהתמדה באבני דרך התפתחותיות, זה אומר שהוא מקבל את כל אבות המזון שלו ולא רעב.

חשוב לשמור על פגישות מעקב וכל בדיקות ילדים. ביקורים אלה יעזרו לך לפתור כל בעיה שתהיה לך בהאכלת תינוקך תוך מעקב אחר בריאותו הכללית.

חיוני לשים לב ליציאות ולשתן של תינוקך. תינוק שאוכל מספיק יעשה קקי מספר פעמים ביום, והצואה תהיה נוזלית וצהובה. הם יעשו פיפי חזק גם כן, והשתן יהיה צלול.

מהם הסימנים העיקריים לכך שהתינוק שלי עלול להיות רעב
מהם הסימנים העיקריים לכך שהתינוק שלי עלול להיות רעב?

מצד שני, אם אתה מבחין באחד מהסימנים הבאים, זה יכול להיות שההאכלה לא מתנהלת כשורה:

  • התינוק נראה מנומנם, עייף וחסר אונים, אפילו בזמן האכלה.
  • לוקח הרבה זמן (יותר מ-45 דקות) לסיים להניק או לשתות בקבוק.
  • הקקי יכול להיות ירוק, או אולי יש מעט מאוד ממנו, וגם אין הרבה פיפי.
  • התינוק אינו עולה מספיק במשקל, או נמצא בתת משקל לגילו.

לימוד הסימנים של תינוקך יכול לעזור לך לשמור על הרעב שלו תחת שליטה.

יילודים צריכים להאכיל לעתים קרובות. ככלל, כל שעתיים או שלוש, או אפילו בתדירות גבוהה יותר במקרים מסוימים.

אחד החששות העיקריים של אמהות מניקות הוא האם הן מייצרות מספיק חלב. כמות והרכב חלב האם מתאימים בהתאם לצרכיו המשתנים של התינוק, גם בין ההנקות באותו היום.

תינוקות חווים קפיצות גדילה בהתפתחותם. זה נורמלי שתינוקות יהיו רעבים יותר ורוצים לאכול בתדירות גבוהה יותר בתקופות אלו. זה לא אומר שחלב כבר לא מספיק להם.

הדבר נכון גם לגבי תינוקות הניזונים מחלב פורמולה. גדלי ההגשה הרשומים על התווית הם קווים מנחים לערבוב הבקבוק, אך על המטפלים להבין ולכבד את הרעב האמיתי של התינוק.

לתינוקות יש סימנים אישיים משלהם לומר לך מתי הם רעבים או שבעים, ועם הזמן, כל ההורים לומדים להבין אותם. מעקב אחר הגדילה של תינוקך עם רופא הילדים ומעקב אחר דפוסי השתן והצואה שלו הם הדרכים הטובות ביותר להיות בטוחים שהם מקבלים את האוכל שהם צריכים.