איך לאחסן חלב אם?

אם תדעי לאחסן חלב אם נכון
למעשה, אם תדעי לאחסן חלב אם נכון, יהיו לך יותר אפשרויות בכל הנוגע להאכלה מבקבוק.
לעיתים יש צורך בהבעה ושימור חלב אם. כדי לעשות זאת כראוי ולשמור על תכונותיו, עליך לעקוב אחר המלצות מסוימות.

זה שאמהות עובדות או לומדות לא אומר שהן חייבות להפסיק להניק. למעשה, אם אתה יודע איך לאחסן חלב אם כראוי, יהיו לך אפשרויות נוספות בכל הנוגע להאכלה בבקבוק.

כדי להבין זאת, בואו נסתכל בקצרה על כמה מהבעיות.

האקדמיה האירופית לרפואת ילדים קובעת שחלב אם הוא המזון היחיד המתאים באמת במהלך 6 החודשים הראשונים לחייו של הילד, והוא הוכח כמספק יתרונות מרובים לבריאות התינוק.

מסיבה זו, מומחים סבורים כי נוח לתינוק להיניק עד גיל 12 חודשים, ואף יותר אם האם או הילד מעוניינים בכך.

מכיוון שהאם צריכה להמשיך בשגרת יומה לאורך כל ההנקה, הרופאים ממליצים לה ללמוד כיצד לאחסן חלב אם בצורה נכונה כדי להקל עליה לשלב האכלה של תינוקה עם חיי היומיום שלה.

המלצות כלליות בכל הנוגע לאחסון חלב אם

חלב המופק משד האם ונשמר כראוי שומר על רוב תכונותיו ללא כל בעיה. לפי כל מדד זה הרבה יותר טוב מכל חלב פורמולה.

בכל מקרה, הדבר החשוב ביותר, הן בעת מיצוי והן באחסון חלב אם, הוא שמירה על היגיינה נאותה. לדוגמה, חיוני לשטוף את הידיים היטב לפני הוצאת החלב או הטיפול בו.

כמו כן, הקפידו לשטוף היטב את המיכלים, עם סבון ומים חמים. חשוב מאוד לסמן מיכלים אלה עם תאריך החילוץ.

כדי להבטיח בטיחות, הקפד לעקוב אחר כל הוראות החילוץ והאחסון, כגון אלו שהוסברו בעבודה שבוצעה על ידי חוקרים מאוניברסיטת Ricardo palma. הדבר הנוח ביותר לעשות הוא להפקיד את החלב במיכלים קטנים, שכן הדבר מסייע לשימורו ומונע בזבוז.

אולי יעניין אותך גם: שינויים בעור במהלך ההריון

היכן לאחסן חלב אם ולכמה זמן

ישנם שני סוגים של מיכלים לאחסון חלב אם כראוי. הראשון הוא בקבוק, או מיכל זכוכית או פלסטיק, שיש לו אטימה הדוקה. השני הוא שקית סטרילית, שחייבת להיות אטומה.

היכן לאחסן חלב אם ולכמה זמן
היכן לאחסן חלב אם ולכמה זמן.

עבור שני אלה, עליך לאחסן רק את הכמות שהתינוק צורך בארוחה אחת. לדוגמה, אם התינוק רגיל לקחת 4 גרם, מומלץ לא להפקיד יותר מ-4 גרם בכל מיכל. שוב, תמיד ודא שיש תווית עם תאריך החילוץ.

זמן האחסון תלוי בטמפרטורה שבה אתה מאחסן אותו. על פי ייעוץ מהמרכז לבקרת ומניעת מחלות, חלב אם נשאר במצב תקין עד 4 שעות אם נשמר בטמפרטורת החדר. אם מאוחסנים במקרר, זה יכול להחזיק בסביבות 4 ימים.

לבסוף, אם תרצו לאחסן אותו למשך 12 חודשים, הכניסו את הבקבוק או השקית למקפיא. עם זאת, כדי שהוא לא יאבד מאיכותו וכדי לשמור על תכונותיו כדאי לצרוך אותו תוך 6 חודשים.

שיטות לשימור חלב אם

אם אתה מתכוון להשתמש בחלב אם זמן קצר לאחר המיצוי, אין צורך לקרר אותו. במקום זאת, שמור אותו בכלי נקי המגן עליו. אם אתה רוצה לאחסן אותו ימים או שבועות לאחר מכן, יש צורך לשמור אותו במקרר.

כדי לשמור על חלב אם כראוי, יש לקחת בחשבון את העצות הבאות:

  • שמור את חלב האם קר לפני המקרר.
  • אם אתם מתכוונים להשתמש בו בימים הקרובים, עדיף לאחסן אותו בחלק האחורי של המקרר.
  • אם אתה מתכוון להשתמש בו תוך מספר שבועות, עדיף להקפיא חלב אם. כדאי לעשות זאת בהקדם האפשרי.
  • אין למלא מיכלים יותר משלושה רבעים, מכיוון שחלב אם מתרחב כשהוא קפוא.
  • רצוי שהמכלים יהיו ממוקמים בחלק האחורי של המקפיא, מכיוון שהטמפרטורה שם יותר עקבית.

עובדות נוספות שכדאי לקחת בחשבון

חלב אם מאוחסן נוטה להיפרד לשכבות. לפני מתן אותו לתינוק, עליך לנער את הבקבוק בעדינות. אם תגזימו, תכונות מסוימות של המזון עשויות להשתנות.

חלב מופשר נשאר טוב במשך שעתיים בטמפרטורת החדר, או 24 שעות במקרר. לאחר הפשרה, לא ניתן להקפיא מחדש. הדרך הטובה ביותר להפשיר אותו היא לשים אותו בתוך הבקבוק ולהניח אותו במיכל עם מים חמימים.

יתר על כן, לעולם אין להפשיר אותו במיקרוגל או במים רותחים. כל זה מוסבר בפרסום זה של האגודה הספרדית לקידום ותמיכה בהנקה.

נפוץ מאוד שחלב משנה מעט את צבעו ומריחו בזמן קירור או הקפאה. אם כל ההוראות לאחסון חלב אם בוצעו, אין צורך לדאוג. אם הריח מאוד עז, כנראה שהוא לא מתאים לצריכה ולכן עדיף להיפטר ממנו.