מהו בעצם סירופ הרובטוסין לשיעול?

מי שעבר או עובר טיפול בתרופות הרגעה צריך להימנע מנטילת סירופ שיעול זה
כמו כן, מי שעבר או עובר טיפול בתרופות הרגעה צריך להימנע מנטילת סירופ שיעול זה.
רוביטוסין מגיע בצורות שונות. הרופאים חייבים להיות אלו שיירשמו את הטיפול הנכון עבור כל מטופל. המשך לקרוא כדי לגלות את הסוגים הנמכרים בבתי המרקחת.

רוביטוסין הוא השם המסחרי לסירופ שיעול המכיל גואיפנזין. מרכיב פעיל זה שייך לקבוצת התרופות המכייחות.

ישנם למעשה סוגים שונים של רוביטסין, בהתאם לשילוב החומרים הפעילים שהוא מכיל. אלה עשויים להכיל גואיפנזין, דקסטרומתורפן ופסאודואפדרין, בהתאם לצרכי התמונה הקלינית.

סוגי רוביטוסין

תרופה זו מגיעה במצגות שונות וסיווגה תלוי בהרכבה. זה תמיד יהיה איש מקצוע בתחום הבריאות שיחליט איזה סוג הוא המתאים ביותר על סמך התסמינים והתמונה הקלינית. בואו נראה את שלושת הצורות והשימושים שלהן.

כיחן

מצגת זו של רוביטוסין מכילה גואיפנזין כמרכיב היחיד. מנגנון הפעולה שלו הוא הפחתת צמיגות והקלה על סילוק הריר. במילים אחרות, ההפרשות הופכות לנוזליות יותר, וכך קל יותר להוציא אותן מהגוף מכיוון שזה דורש פחות מאמץ.

גואיפנזין יכול להקל על הגודש בחזה המופיע כתוצאה מהצטננות. זוהי גם תרופה מונו שימושית בשפעת ובברונכיטיס כרונית.

עם זאת, זכור כי רוביטוסין רק מקל על התסמינים ואינו מטפל בגורם. זה לא אנטיביוטיקה ולא אנטי ויראלית ובעיקר מפחית את התסמינים.

תרופה זו אינה מתאימה למי שרגיש יתר לאף אחד ממרכיבי הפורמולה. אלה עם שיעול מתמשך כרוני הנובע מטבק, אסטמה או אמפיזמה צריכים גם לדלג עליו.

יתר על כן, אל תיקח רוביטוסין אם אתה חולה סוכרת או סובל מדלקת קיבה, כיב קיבה או מחלת כבד. כמו כן, מי שעבר או עובר טיפול בכדורי הרגעה צריכים להימנע מנטילת סירופ שיעול זה. כך גם לגבי נשים בהריון או אמהות מניקות.

רוביטוסין DM

מצגת זו משלבת את הפעולה המכייח של גואיפנזין עם הפעולה נגד שיעול של דקסטרומתורפן. יתר על כן, dextromethorphan הוא חומר פעיל השייך לקבוצת התרופות נגד שיעול הפועלות באופן מרכזי.

Dextromethorphan פועל על ידי הרגעת שיעול יבש ומגרה. השפעה זו נובעת מירידה בסוג הפעילות המוחית הגורמת לשיעול.

לטיפול בסירופ שיעול זה עשויות להיות כמה תופעות לוואי כגון
לטיפול בסירופ שיעול זה עשויות להיות כמה תופעות לוואי כגון.

לכן, רופא ירשום רוביטוסין DM לטיפול בשיעול מגרה ולהקל על נזילות הליחה. זה מייצר השפעות תוך שעה וחצי מיום נטילתו ונמשך עד שש שעות נוספות, אז האדם חייב לחזור על המנה.

תופעות הלוואי הבאות עלולות להתרחש:

  • שלשול
  • כאב ראש
  • סחרחורת
  • סרפדת
  • כאבי בטן
  • ישנוניות קלה
  • בחילה והקאה

קרא גם את Gefapixant, התרופה החדשה נגד שיעול כרוני

רוביטוסין PE

מצגת זו משלבת בהרכבה גואיפנזין ופסאודואפדרין. זה מיועד לטיפול סימפטומטי של שיעול עם גודש, כמו גם חסימת אף.

פסאודואפדרין הוא מרכיב פעיל המופק מאפדרין, המשמש לטיפול בנזלת, גודש באף ואסטמה. לטיפול בסירופ שיעול זה עשויות להיות כמה תופעות לוואי כגון:

  • לחץ דם גבוה
  • מחלת לב כלילית בשילוב עם תרופות נוגדות דיכאון מעכבות MAO
  • תסיסה, עצבנות ורעידות

כל אדם שרגיש לאחד מהמרכיבים שלו צריך לדלג על Robitussin PE. באופן דומה, מי שעובר טיפול במעכבי MAO או שעבר טיפול בהם במהלך השבועיים הקודמים חייבים לדלג עליו גם כן.

השתמש בתרופה זו בזהירות, במיוחד אם יש לך מצב לב, יתר לחץ דם או סוכרת. בנוסף, זה עלול לייצר תופעות לוואי במערכת העיכול כגון כאבים אפיגסטריים ושלשולים. בנוסף, אל תצרוך אלכוהול בזמן שאתה מטפל בתרופה זו.

שיעול דורש יותר מתרופות

טפל בשיעול רק אם הוא מונע ממך לישון או לנהל חיים נורמליים. יתר על כן, יש לפנות לרופא בכל שיעול שנמשך יותר משבוע.

כאמצעים בריאים, הימנע מכל דבר שיכול לגרות את דרכי הנשימה, כגון אבק, עשן וטבק. כמו כן, נסו לשמור על לחות סביבתית נאותה ולהימנע משינויי טמפרטורה פתאומיים.

אמצעי נוסף שאולי תרצו לאמץ הוא לשתות כשני ליטר מים בכל יום. כמות זו של נוזלים תעזור לך לדלל את ההפרשות ולקדם את הוצאתן.

לבסוף, איש מקצוע בתחום הבריאות עשוי לרשום רוביטוסין אם השיעול דורש עזרה תרופתית כדי להיעלם מכיוון שיש לו פורמולציות שונות. עקוב אחר הוראות הרופא לגבי הטוב ביותר עבורך וכן מינון מתאים ומשך הטיפול.