האם סוכר חום טוב יותר מסוכר לבן?

אבל האם סוכר חום באמת טוב ובריא יותר מסוכר לבן
אבל האם סוכר חום באמת טוב ובריא יותר מסוכר לבן?
במאמר זה נראה לכם מדוע סוכר חום וסוכר לבן הם כמעט זהים, כמו גם השפעתם על בריאות האדם.

בשנים האחרונות, סוכר שולחן לבן נהוג להחליף בחומרים אחרים שלכאורה בריאים יותר. דוגמה לכך היא סוכר חום. אבל האם סוכר חום באמת טוב ובריא יותר מסוכר לבן?

סוכר חום למעשה דומה מאוד לסוכר שולחן נפוץ; זה פשוט מעובד קצת פחות. הוא שומר כמעט על כל התכונות של סוכר שולחן נפוץ והשפעתו על הבריאות דומה מאוד. לכן, זה באמת לא בריא יותר מסוכר לבן.

בסך הכל, סוג זה של סוכר מכיל מעט יותר סיבים, אבל זה לא בהכרח אומר שהוא טוב יותר מסוכר לבן. אם משווים אותו למאכלים אחרים, הוא מכיל מעט מאוד סיבים. יתרה מכך, האינדקס הגליקמי והתגובה הלבלב לבליעה דומים למדי לזה של הסוכר הלבן.

סוכר בתעשיית המזון

סוכר הוא אחד המוצרים הנפוצים ביותר בתעשיית המזון. יש לו תכונות אנטי-מיקרוביאליות, מה שאומר שהוא משפר את שימור המזון. כמו כן, זה יכול לשפר תכונות אורגנולפטיות, מה שהופך מזונות אחרים לאטרקטיביים יותר.

עם זאת, סוכר קשור לביטוי של מחלות מורכבות רבות, כגון סוכרת וסרטן. בשנים האחרונות המליץ ארגון הבריאות העולמי (WHO) להגביל את השימוש בו כדי לנסות להפחית את שיעור ההשמנה.

אחת הבעיות של הוספת כל סוג של סוכר באופן שיטתי למוצרים היא ההתמכרות שהוא מייצר. למרות שניתן לאכול אותו מדי פעם כשאתה מקיים אורח חיים פעיל, סוכר הפך לאחד החומרים הנצרכים ביותר באוכלוסייה הכללית.

השם לא משנה: סוכר חום הוא עדיין סוכר

כיום, ולאחר מסע המודעות שנערך לגבי צריכת סוכר, ניתן למצוא כיום גרסאות עם שמות שונים. עם זאת, כולם זהים. סוכר הוא המרכיב העיקרי בכל המוצרים כגון סוכר חום, סוכר קנים גולמי, דבש וסוכר קוקוס. למרות שהאפקט המערכתי של כל המוצרים הללו די דומה, השיווק מנסה להראות מציאות אחרת. לכן, מומלץ להפחית את הצריכה של כל המאכלים הללו.

מסקנה: האם סוכר חום טוב יותר מסוכר לבן
מסקנה: האם סוכר חום טוב יותר מסוכר לבן?

במקום זאת, עדיף להגביר את הצריכה של פחמימות עם אינדקס גליקמי נמוך ומזונות עשירים בסיבים כדי להבטיח את בריאות המעיים. כמו כן, זה רעיון מצוין להגביר את צריכת השומנים החיוניים במסגרת דיאטה קלורית רגילה.

אחת הדרכים להפחית את צריכת הסוכר היא להשתמש בממתיקים מלאכותיים. עם זאת, אתה לא צריך להתעלל בהם. מוצרים אלו נבדקים בדרך כלל במעבדות. עם זאת, מומחים עדיין לא יודעים את תופעות הלוואי ארוכות הטווח של כולם.

יותר מדי סוכר? נסה צום לסירוגין

צום לסירוגין הוא טרנד דיאטה שהפך פופולרי מאוד לירידה במשקל ולמניעת הופעת סוכרת. יש אנשים המאמינים שבאמצעות צום, תוכלו לתקן את העמידות לאינסולין שצריכת סוכר גבוהה גורמת.

נכון לעכשיו, שיטת הצום לסירוגין הנפוצה ביותר היא 16:8, בשל המעשיות שלה. זה מורכב מצום של 16 שעות ביום. במהלך תקופה זו, המסלול המטבולי AMPK מופעל, האחראי על תהליכים קטבוליים והפקת אנרגיה משריפת שומנים.

לכן, צום עשוי להיות דרך אפשרית לרדת במשקל אצל אנשים מסוימים. כמו כן, זה מפחית משמעותית את מספר הקלוריות שאתה אוכל בשבוע. עם זאת, חשוב מאוד לקבל השכלה טובה לגבי צורת דיאטה זו והסיכונים שלה ולקבל ייעוץ מהרופא ומהתזונאי שלך.

מסקנה: האם סוכר חום טוב יותר מסוכר לבן?

השמות הרבים השונים שתעשיית המזון מנסה לתת לאותו מוצר בצורות שונות של הצגה לא משנים את איכותו. סוכר חום עדיין דומה מאוד לסוכר לבן. לכן, זה מזון שלא כדאי לצרוך יותר מדי. כך תמנעו בעיות הקשורות להשמנה או להופעת מחלות מורכבות.

אסטרטגיה מעניינת עשויה להיות בחירה בממתיקים מלאכותיים, אך תמיד במתינות. אפשרות מעניינת נוספת היא לבצע צום לסירוגין. עם זאת, לא משנה מה, המומחים כולם מסכימים שחשוב להגביל את צריכת הסוכר שלך.