מהם התסמינים העיקריים של הריון?

הסימפטומים העיקריים של ההריון מתבטאים במהלך השליש הראשון של ההריון
הסימפטומים העיקריים של ההריון מתבטאים במהלך השליש הראשון של ההריון, אך גוף האם מתחיל לעבור שינויים מרגע ההפריה.
התסמינים העיקריים של ההריון נובעים בעיקר מהשינויים ההורמונליים והאורגניים המתרחשים כדי לאפשר את ההיריון. גלה אותם במאמר זה.

הסימפטומים העיקריים של ההריון מתבטאים במהלך השליש הראשון של ההריון, אך גוף האם מתחיל לעבור שינויים מרגע ההפריה. עם זאת, אין כללים סטנדרטיים מכיוון שכל אישה היא שונה.

בדרך כלל, הכל לא מורגש בהתחלה. עם זאת, יש נשים שמתכווננות כל כך לגופן שהן מתחילות לזהות שינויים מהימים הראשונים של ההריון.

בואו נסתכל מקרוב!

גונדוטרופין ותסמיני הריון

גונדוטרופין, או hcg, הוא ההורמון האחראי לתסמינים הראשונים של ההריון. רמות ההורמון הזה עולות בהתמדה עד לשבוע 10 או 12. לאחר זמן זה הוא נוטה להתייצב, או אפילו לרדת.

גונדוטרופין מיוצר בשליה במהלך ההריון. למעשה, בדיקות הריון מבקשות לזהות את נוכחות ההורמון במקרים מסוימים או את רמתו המדויקת בבדיקות אחרות.

העלייה בגונדוטרופין מייצרת בדרך כלל השפעות קלות בהתחלה. כאבי ראש, הפרעות במערכת העיכול, אקנה או שינויים בעור הם שכיחים. זה בדרך כלל ניתן לזיהוי רק עד 10 ימים לאחר ההפריה.

תסמינים גופניים עיקריים של הריון

הוא ההורמון האחראי לתסמינים הראשונים של ההריון
גונדוטרופין, או hcg, הוא ההורמון האחראי לתסמינים הראשונים של ההריון.

לרוב, במהלך ארבעת השבועות הראשונים, הסימפטומים העיקריים של ההריון המופיעים הם הבאים:

 • היעדר מחזור או אמנוריאה. זהו אחד התסמינים החושפניים ביותר, במיוחד אם לאישה יש מחזורי מחזור סדיר.
 • רגישות בחזה. זהו אחד התסמינים הראשונים שמופיעים. שדיה של האם בקרוב גדלים ונעשים רגישים מאוד למגע. זה נובע משינויים הורמונליים והצטברות שומן.
 • בחילה והקאה. נשים רבות חוות זאת מהימים הראשונים להריון. הם כמעט תמיד מתרחשים בבוקר, למרות שהם יכולים להתרחש בכל שעה של היום.
 • עייפות ועייפות. אישה בהריון מרגישה עייפה מהרגיל. שינוי זה מתרחש באופן פתאומי ונובע מתהליכים רבים המתרחשים בגוף במהלך ההריון.
 • שינויים בחוש הריח. חוש הריח הופך לרגיש מאוד וגורם לדחיית ניחוחות מסוימים.
 • בעיות קיבה. הצמיחה ההדרגתית של הרחם גורמת לחלק מהנשים להרגיש כאילו יש להן קלקול או בטן כבדה מאוד. לאחרים יש צרבת פתאומית, וזה בהחלט מעצבן.
 • שינויים בתיאבון. לפעמים יש רעב מוגזם ולפעמים יש חוסר תיאבון. זה לא נדיר להרגיש סלידה ממאכלים מסוימים שבדרך כלל נהנים מהם.
 • הטלת שתן תכופה.
 • כאבים וכאבים. לפעמים בגב ולפעמים בבטן התחתונה.
 • טעם מוזר בפה. טעם מתכתי קבוע.
 • אובדן דם נרתיקי קל. דימום קל, שהוא כהה יותר ונקרא דימום השתלה.

תסמינים פסיכולוגיים

יש נשים שמתחילות להרגיש מוזרות או שונות. יש להם הרגשה שמשהו השתנה בהם וזה יכול ליצור אי נחת. שינויים במצב הרוח הם שכיחים, עם אפיזודות של עצב ועצבנות שולטים. התפרצויות רגשיות נפוצות מאוד, וגם נורמליות.

כל התחושות יחד עלולות ליצור מצב של תמיהה. ישנם שינויים מורגשים ובלתי מורגשים שגורמים בסופו של דבר לתחושת ההצפה, מבלי לדעת בדיוק למה. זה יותר אינטנסיבי אצל נשים שלא חיפשו להיכנס להריון או שאינן מעודכנות בכל תהליך ההריון.

במקרים הקיצוניים ביותר, מתרחש מצב המכונה מניעת הריון. הרופאים מכנים זאת גם "הריון מסתורי" או "הריון מוכחש". זה קשור לעובדה שהאישה מחליטה באופן לא מודע להתעלם מהשינויים המתרחשים בגופה, לפי מחקר זה שבוצע על ידי צוות מבית החולים המלכותי אלכסנדרה בפייסלי (בריטניה).

המקרה ההפוך יכול להתרחש גם: אישה עלולה להשתכנע שהיא בהריון כשהיא לא ותציג את כל התסמינים האופייניים. מצב זה נקרא הריון פסיכולוגי, או כוזב.

בקר אצל הרופא שלך

אלו הם חלק מהסימפטומים הקלאסיים של הריון מוקדם. את לא צריכה להיכנס לפאניקה, אלא לעקוב מתי הם מופיעים ולחשוב עליהם ביחס לתאריכי הווסת האחרונה שלך וימי הפוריות שלך בהתאם למחזור שלך.

אם חלק מהתסמינים הללו חזקים מדי, הרופאים משתמשים בטיפולים ספציפיים ובטוחים שאינם משפיעים על התינוק. עליך לשאול את הרופא שלך אם אתה חושד שאתה בהריון או אם כבר אישרת זאת והסימנים של השליש הראשון מציפים אותך.