כיצד להפחית כאבי עצמות במהלך ההריון?

חשוב להכיר טכניקות שיכולות לסייע בהפחתת כאבי עצמות במהלך ההריון
מסיבה זו, חשוב להכיר טכניקות שיכולות לסייע בהפחתת כאבי עצמות במהלך ההריון.
כאבי מפרקים ועצמות שכיחים במהלך ההריון ועלולים להחמיר לקראת סוף ההריון. במאמר זה, אנו מספרים לך כיצד אתה יכול להפחית כאבי עצמות עם כמה הרגלים יומיומיים.

במהלך ההריון מתרחשים שינויים רבים בגוף. בהדרגה, הבטן של האישה ההרה גדלה והעלייה במשקל יכולה להשפיע על הברכיים, האגן והעצמות שלה בכלל. מסיבה זו, חשוב להכיר טכניקות שיכולות לסייע בהפחתת כאבי עצמות במהלך ההריון.

כפי שאנו תמיד אומרים, עליך להתייעץ עם הרופא שלך לפני התחלת כל סוג של טיפול, גם אם הוא טבעי. הסיבה לכך היא שכל גוף הוא ייחודי ומה שעשוי להקל על כאבו של אדם אחד אולי לא יעבוד עבור אחר. עם זאת, להלן, גלה כיצד להפחית כאבי עצמות במהלך ההריון.

מדוע מתרחשים כאבי עצמות במהלך ההריון

במהלך ההריון, גוף האישה עובר שינויים רבים ושונים. הגדילה של התינוק בתוך הרחם מגייסת את האיברים ובתמורה מובילה לעלייה במשקל.

לפיכך, אין זה מפתיע שנשים בהריון חוות כאבי פרקים ושרירים, במיוחד בברכיים, בגב ובאגן. עם זאת, נשים רבות עשויות לחוש אי נוחות בחלקים אחרים בגופה.

שלושת התחומים שהזכרנו לעיל אחראים לתמוך במשקל הן של האישה ההרה והן של תינוקה. מסיבה זו, הם לרוב סובלים הכי הרבה במהלך החודשים האחרונים של ההריון.

יתרה מכך, אגירת המים המאפיינת הריון עלולה, בתורה, לגרום לעלייה גדולה יותר במשקל ולהחמיר את תסמונת התעלה הקרפלית, המעידה על עקצוצים וכאבים באצבעות הידיים.

כפי שניתן לראות, כאבי עצמות במהלך ההריון הם די נפוץ ויש להם הסבר הגיוני, בשל עלייה במשקל ואגירת מים. בהריונות מרובי עוברים, כאבי עצמות עלולים להופיע לפני השליש השלישי.

אבל אם אתה מבחין בנפיחות בידיים, בפנים או בחלקי גוף אחרים, לך לרופא שלך. הם יקבעו אם מדובר בתסמין הריון תקין במהלך השליש השלישי או אם, להיפך, את סובלת ממצב הדורש טיפול רפואי.

כיצד להפחית כאבי עצמות במהלך ההריון

1. פעילות גופנית

מומחים ממליצים בחום על תרגילים בעלי השפעה נמוכה במהלך ההריון מכמה סיבות:

  • הם עוזרים לשמור על גמישות המפרק וחוזק השרירים.
  • הם יכולים לעזור להפחית כאבי עצמות במהלך ההריון.
  • כמו כן, הם מאפשרים לנשים בהריון לשמור על משקל תקין.
כיצד להפחית כאבי עצמות במהלך ההריון
כיצד להפחית כאבי עצמות במהלך ההריון.

עם זאת, עליך לדבר עם הרופא שלך לגבי התרגילים המומלצים ביותר למצבך. בדרך כלל, מומחים ממליצים על הליכה, שחייה או יוגה. עם זאת, הרופא שלך הוא איש המקצוע שיכול לתת לך את העצה הטובה ביותר.

אתה לא רוצה לפספס את המאמר הזה: כאבי עצמות: גורמים, תסמינים וטיפול

2. עיסויים

עיסויי גב ורגליים עדינים יכולים לסייע בהפחתת כאבי עצמות במהלך ההריון. אם אתם הולכים למכון עיסוי, ודאו שהמעסה מנוסה בטיפול בנשים בהריון. הסיבה לכך היא שחשוב מאוד שנשים בהריון יימנעו מביצוע תנועות פתאומיות או חזקות.

3. כלול אומגה 3 בתזונה שלך

אכילה קבועה של דגים ואגוזים יכולה לעזור להילחם בכאבי עצמות במהלך ההריון. הסיבה לכך היא שחומצות שומן אומגה 3, לפי המחקרים האחרונים, משפיעות על חילוף החומרים של העצם ועשויות לסייע במניעת מחלות מפרקים, דלקת מפרקים שגרונית ואוסטיאופורוזיס.

4. טיפול בחום או בקור

הפעלת חום או קור יכולה לעזור להקל על כאבי מפרקים. אפשר להניח למשל מגבת עם קרח או כרית חימום על הברכיים.

5. הרם את הרגליים

אם אתם סובלים מאגירת מים ו/או התכווצויות ברגליים, מומחים ממליצים להרים את הרגליים פעם ביום, רצוי לפני השינה, כדי לשפר את זרימת הדם.

לשם כך, שכב על המיטה, הנח כרית מתחת לראשך והנח את הרגליים על הקיר. שמרו על עמדה זו למשך כ-10 דקות.

גלה גם: סיאטיקה במהלך ההריון

6. לנוח מספיק

שינה חשובה מאוד. עם זאת, אנחנו לא מתייחסים רק לזה. לפיכך, כדאי גם ליהנות מרגעי רגיעה על ידי הרמת רגליים ומתיחה של הגב. אתה חייב לקחת כמה הפסקות ביום כדי להרפות את הגוף.

7. הימנעי מנעלי עקב

אנחנו יודעים שאת רוצה להרגיש יפה, אבל אם את סובלת מכאבי עצמות במהלך ההריון, מומחים ממליצים לא לנעול עקבים, לפחות כרגע. זכרו שאין דבר חשוב יותר מבריאותכם ושל תינוקכם בתקופה זו.

אם העצות הללו אינן מקלים על כאבי העצמות שלך במהלך ההריון, פנה לרופא או לרוקח שלך, מכיוון שהם יכולים להמליץ על משחות מקומיות שניתן למרוח על האזורים הפגועים. אל תעשה תרופות עצמיות! זכור שרכיבים רבים אינם מומלצים במהלך ההריון.