טיפים להתכונן לבואו של תינוקך

אנו חולקים כמה טיפים שיעזרו לכם להתכונן לבואו של תינוקכם ברמה המעשית והרגשית
להלן, אנו חולקים כמה טיפים שיעזרו לכם להתכונן לבואו של תינוקכם ברמה המעשית והרגשית.
לידת תינוק משנה את חייהם של הוריהם, אחיהם ואפילו חיות המחמד שלהם. גלה כיצד תוכל להתכונן לבואו של תינוקך במאמר זה!

הכנה לבואו של תינוקכם כרוכה בהרבה יותר מסתם קניית עריסה או שידת החתלה. הורים, אחים ואפילו חיות מחמד צריכים להיות מוכנים רגשית לשינויים הקרובים.

לידתו של בן משפחה חדש היא בדרך כלל רגע של אושר מוחלט. עם זאת, האדם הזעיר החדש הזה ישנה את כל מה שהכרת פעם. להלן, אנו חולקים כמה טיפים שיעזרו לכם להתכונן לבואו של תינוקכם ברמה המעשית והרגשית.

טיפים להתכונן לבואו של תינוקך

חילקנו את העצות הללו למעשיות ולרגשיות כדי להקל עליך להתמצא לאורך המאמר.

ראשית, נדבר על הדברים שאתה חייב לעשות ולקנות לפני שהתינוק שלך נולד. שנית, נתייחס להכנה הנפשית והרגשית הנדרשת להתמודדות עם השינויים החדשים.

מה כדאי לעשות ולקנות לפני הגעת התינוק?

אנחנו יודעים שיש לך אלף דברים בראש שלך עכשיו. הריון הוא זמן של התבוננות פנימית, אושר ועצבים. אין ספק שלפעמים תרגיש שאתה לא מצליח לעשות כל מה שאתה רוצה וזה מלחיץ אותך. קח נשימה עמוקה והירגע. אין דבר חשוב יותר ממך ומהתינוק שלך.

הנה רשימה קצרה של משימות שיכולות לעזור לך לקבל החלטות ולתעדף מה לעשות ולקנות.

1. איפה התינוק יישן?

הדבר הראשון שאתה צריך לשאול את עצמך הוא היכן התינוק שלך יישן. התשובה לשאלה זו היא הבעיטה הראשונית לדעת מה אתה צריך לעשות ולקנות. להלן האפשרויות:

 • לישון עם התינוק שלך באותו חדר. אם זו החלטה שלכם, לפני שמתחילים לקשט את חדר התינוק, כדאי לחשוב האם העריסה מתאימה לחדר שלכם והיכן ואיך תמצאו אותה.
 • שינה משותפת. אם בחרת באפשרות זו, עליך להקפיד לתרגל אותה בבטחה. איגוד רפואת הילדים הספרדי ממליץ להשתמש במיטת צד במקרים אלו.
 • התינוק שלך יישן בחדר משלו. במקרה זה, כדאי שהחדר שלהם יהיה מוכן לחלוטין לקראת הגעתם.

2. רכישות חיוניות עבור התינוק שלך

אין דבר מפתה יותר מלצאת לקניות עבור התינוק שלך. עם זאת, זה יכול להוביל לקניית דברים מיותרים. אנו ממליצים להכין רשימה של הדברים החיוניים ולהיצמד לרשימה זו כדי למנוע הוצאות יתר. עם זאת, אתה צריך לדעת שאתה יכול לבזבז על כמה דברים.

להלן כמה מהרכישות הבסיסיות:

 • כיסנית, אם אתה מתכנן להשתמש בה (תמיד תוכל לבחור להשתמש בעריסה)
 • עריסה, או צד או קן
 • שידת החתלה
 • מצעים
 • שק שינה (או שניים)
 • אמבטיה
 • מגבות (לפחות שתיים)
 • חיתולים ומגבונים. אנו ממליצים לך לא לקנות יותר מדי, כי תינוקות גדלים מהר

מאמר זה עשוי לעניין אותך: איך להרגיע תינוק שבוכה ללא הפסקה

3. עגלת תינוק או מנשא?

עוד אחת מהשאלות הגדולות של הורים, ואחת שעליכם להחליט עליה בהקדם, היא האם אתם רוצים לקנות עגלת תינוק באחת החנויות בעיר שלכם. זכור כי הורים בדרך כלל מזמינים עגלה לפחות שלושה או ארבעה חודשים לפני תאריך היעד הסביר.

כאן, אתה צריך להחליט איך אתה מתכנן לשאת את התינוק שלך. שילוב של מנשא לתינוק ועגלה יכול להיות מעניין, מכיוון שהוא מאפשר לך יותר מרחב תמרון. תחשוב על זה!

4. הבגדים של התינוק

טיפים להתכונן לבואו של תינוקך
טיפים להתכונן לבואו של תינוקך.

כמו כן, אולי אתה תוהה כמה בגדים אתה צריך לקנות. כמו בחיתולים, כדאי להימנע מרכישת יתר של בגדים לתינוקות משתי סיבות:

 • תינוקות גדלים מהר מאוד ובדרך כלל משנים גדלים תוך מספר שבועות.
 • אנשים שנותנים בגדים בדרך כלל קונים את המידות הקטנות ביותר.

בשלב זה, ייתכן שאתה תוהה מה עליך לעשות. הדרך המעשית ביותר לנהל את המצב היא לדבר עם אותם אנשים שאתה יודע שיתנו לך מתנות כדי לתאם איתם את מה שאתה צריך, כמו גם את הגודל. התינוק שלך יצטרך בערך:

 • 10 בגדי גוף
 • 5 זוגות גרביים
 • 10 חולצות טריקו ומכנסיים
 • 10 פיג'מות
 • 5-6 סוודרים
 • 2 מצנפים לתינוק

5. תיק בית החולים

אל תחכו לרגע האחרון כדי להכין את תיק בית החולים שלכם. הכינו אותו בזמן כדי שלא תשכחו שום דבר חשוב, כמו מטען לטלפון הסלולרי שלכם, בגדים עבורכם ועבור תינוקכם, חיתולים וכל שאר הדרוש עבור השהות בבית החולים.

6. הכינו את ביתכם לבואו של תינוקכם

כאשר תאריך היעד שלך מתקרב, הבית שלך צריך להיות מוכן. זה אומר להצטייד במלואו במזווה, לשמור על הבית שלך מסודר ונקי, ותוכנית פעולה. במילים אחרות, למשל, לדעת מי יטפל בילדים האחרים שלך או בחיית המחמד שלך בזמן שאתה אינך.

אתה עשוי לאהוב את המאמר הזה: מדריך לחודשים הראשונים של תינוקך

הכנה לבואו של תינוקך ברמה רגשית

לידת התינוק שלך תהפוך את חייך על פיה. הימים הראשונים יהיו מרגשים ומתישים בבת אחת, ואת חייבת להיות מודעת לכך היטב במהלך ההריון.

להיות הורה זה לא קל. זה מתמודד עם עולם לא ידוע, גם אם כבר יש לך ילדים אחרים. כל תינוק הוא שונה, עם הצרכים והציפיות שלו, בדיוק כמו כל הורה.

אם יש לך ילד נוסף, חשוב להכין אותו לשינויים שיבואו. זה לא קל להפוך לאח מבוגר. לכן כדאי לדבר איתם, לקרוא סיפורים על המצב הזה ובעיקר להיות סבלני מאוד בחודשים הראשונים. הראה להם כמה אתה אוהב אותם כי הם עלולים להרגיש עקורים מהגעת התינוק החדש.

אותו דבר יכול לקרות עם חיית המחמד שלך, מכיוון שהיא קיבלה את מלוא תשומת הלב שלך במשך כל כך הרבה שנים. חיות לוויה הן כמו ילדים, כלומר הן גם זקוקות לסבלנות ולהבנה שלכם עד שהן מסתגלות למצב החדש.

המשך לקרוא כדי ללמוד עוד: כיצד לרחוץ תינוק שזה עתה נולד

אל תמזער שינויים. היו מודעים לכך שהחיים שלכם, כמו גם החיים של כל המשפחה שלכם, עומדים להשתנות. התכוננו לבלתי צפוי, אמצו את חייכם החדשים, ואל תתנו ללילה רע למנוע מכם ליהנות מהרגע הנפלא הזה שאתם חיים.

כפי שאתה יכול לראות, הכנה לבואו של תינוקך היא הרבה יותר מלצאת לקניות. אתה חייב להיות מודע לכך שזה משנה חיים ושלא תוכל לשלוט בהכל. למרות הפחד שזה עלול לגרום, אין דבר יפה יותר בעולם!