מהי הפחתת עוברים בהריון מרובה עוברים?

כיצד מתבצעת הפחתת עוברים בהריונות מרובי עוברים
כיצד מתבצעת הפחתת עוברים בהריונות מרובי עוברים?
הקטנת עוברים משמשת כאשר האם בהריון עם יותר משני עוברים וקיים סיכון הן לאם והן לתינוקות. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד.

הפחתת עוברים היא פעולה שמתבצעת בתדירות גבוהה יותר ויותר. זוהי טכניקה המורכבת מהפחתת מספר העוברים בהריונות מרובי עוברים. כלומר, זה קורה אצל נשים בהריון עם תאומים, שלישיות או רביעיות. וכו '

הסיבה לכך שהיא מבוצעת היא שהריונות מרובי עוברים מהווים סיכון הרבה יותר גדול מהריונות בודדים. הם יכולים להשפיע לרעה על האם וגם לגרום לסיבוכים אצל התינוקות.

לכן, התערבות זו מגדילה את הסיכויים למסירה מוצלחת. במאמר זה נסביר מהי הפחתת עוברים, מה זה כרוך וכיצד להתמודד עם החלטה זו.

ממה מורכבת הפחתת עוברים?

לפני שנסביר את הפחתת העוברים עצמה, עלינו להסביר מדוע הטכניקה נחוצה לפעמים. הריון מרובה עוברים הוא הריון שבו שני עוברים או יותר מתפתחים בו זמנית ברחם האם.

עוברים אלו יכולים להגיע מהפריה של ביצית אחת (הריון חד-זיגוטי) או שתיים (הריון דו-זיגוטי). במילים אחרות, הריון מרובה עוברים הוא הריון שבו מתפתחים תאומים, שלישיות, רביעיות או יותר תינוקות.

לפי מאמר ב- Aísa reproducción y biotecnología, להריונות מרובי עוברים יש שיעור תחלואה ותמותה גבוהים יותר, הן עבור האם והן עבור העוברים. למעשה, על פי הערכות, סיבוכים אימהיים שכיחים בין פי 3 ל-7 מאשר בהריונות בודדים.

מסיבה זו, במקרים מסוימים, הסיכונים אינם מקובלים והפחתת עוברים היא האפשרות הרפואית הטובה ביותר. הריון מרובה עוברים מופיע לעתים קרובות לאחר טכניקות רבייה בסיוע. זה רק מגביר את הבעיה, שכן ההחלטה מורכבת יותר.

הפחתת עוברים ידועה גם כהפחתת הריון מרובה עוברים
הפחתת עוברים ידועה גם כהפחתת הריון מרובה עוברים.

הפחתת עוברים ידועה גם כהפחתת הריון מרובה עוברים. היא מורכבת מהפסקת התפתחות של עובר אחד או יותר, בהקשר של הריון מרובה עוברים.

זוהי טכניקה שמומחים ממליצים עליה כאשר הסיכון גבוה מאוד, הן עבור האם והן עבור התינוקות. הרעיון הוא לשפר את תנאי ההיריון כך שיוכל להיוולד לפחות עובר אחד או שניים בריאים.

אולי יעניין אותך: תיאור וסיבות להפלה מאוחרת

מתי מומלצת הפחתת עוברים?

הפחתת עוברים מומלצת בהקשר של הריון מרובה עוברים בסיכון גבוה. כפי שמציין פרסום ב- Reproducción asistida, זה מתרחש בדרך כלל כאשר יש יותר משלושה עוברים (שלישייה או רביעייה).

הסיבה היא שהריונות עם תאומים או אפילו שלישיות אינם מהווים כל כך סיכון אם האם במצב בריאותי טוב. הסיכון עולה במצבים ספציפיים, כגון כאשר אחד העוברים חווה פיגור בגדילה תוך רחמית. ההפחתה מתבצעת גם כדי למנוע לידה מוקדמת.

סיבה נוספת שבגינה מומלצת טכניקה זו היא מניעת סיבוכים קרדיווסקולריים אצל האם. כמו כן, הרופאים מנסים למנוע שטפי דם וקרע של דופן הרחם.

למרות שזה קצת יותר מורכב, המשפחות עצמן עשויות לבקש הפחתת עוברים. במיוחד במקרים בהם יש קשיים כלכליים.

גלה: הפלה יזומה: מה זה כרוך?

כיצד מתבצעת הפחתת עוברים בהריונות מרובי עוברים?

הפחתת עוברים היא התערבות שמתבצעת בדרך כלל בתחילת ההריון. באופן אידיאלי, הרופאים מבצעים זאת בין שבוע 10 לשבוע 13, לאחר סריקת האולטרסאונד הראשונה.

הסיבה העיקרית לכך שזה לא מתרחש מוקדם יותר היא שקיימת אפשרות שהעוברים יתכווצו במהלך השבועות הראשונים. בנוסף, אי אפשר להעריך תכונות אולטרסאונד מסוימות עד שבוע 12.

לדוגמה, קפל העורף או קצב הלב. פרמטרים אלו הם אלו שמנחים את הרופאים לחשוד שיש סיכון גבוה בהריון. כמו כן, במהלך השבועות הללו הם קובעים האם העוברים מגיעים מאותה ביצית והאם הם חולקים שליה.

הפחתת עוברים היא פעולה הדומה לבדיקת מי שפיר. זה בדרך כלל כרוך בהרדמה מקומית.

שני מסלולים זמינים: נרתיק ובטן. רופא מחדיר מחט דרך כל אחד מהם עד שהוא מגיע לעובר כדי להיות מופחת. כדי להגיע לעובר, הם מבצעים אולטרסאונד בו-זמנית כדי לסייע בהכוונת המחט.

ברגע שהרופא מגיע לעובר, הם מזריקים תמיסת אשלגן כלורי לחזה של העובר, מה שגורם ללב העובר לעצור. לאחר מכן רקמות הרחם סופגות מחדש את העובר, כך שאין צורך להסירו.

כיצד בוחרים הרופאים איזה עובר להסיר?

ישנם שני סוגים שונים של הפחתת עוברים, בהתאם לבחירת העוברים להסרה או לא.

הסוג הראשון הוא הפחתה סלקטיבית. עדיף כשאחד העוברים כבר מביע מאפיינים המעידים על חריגות. למשל, פגמים מולדים או ליקוי התפתחותי. הרעיון הוא לצמצם את העובר הזה, כי הוא יהיה זה שיש לו סיכוי נמוך יותר לשרוד.

במאמר זה נסביר מהי הפחתת עוברים
במאמר זה נסביר מהי הפחתת עוברים, מה זה כרוך וכיצד להתמודד עם החלטה זו.

הסוג השני הוא הפחתה לא סלקטיבית. במקרה זה, זה מתרחש ללא בחירה מראש של כל עובר. המומחה מוציא את העובר שנמצא במצב הנגיש ביותר להחדרת המחט לבית החזה.

הסיכונים האפשריים של הטכניקה

על פי מחקר שפורסם בכתב העת הקובני למיילדות וגינקולוגיה, הפחתת עוברים היא טכניקה בטוחה. שיעור אובדן ההריון הכולל הוא בין 5% ל-6%.

עם זאת, אם הטכניקה לא מתרחשת, שיעור ההפלה גבוה יותר. בנוסף, הסיכון לאם ולעובר שנותר בחיים משתנה בהתאם למועד הירידה והאם העוברים חולקים שליה.

כך או כך, הפחתת עוברים מגבירה את הסיכוי לשרוד של שאר העוברים. הסיבה היא שזה מאפשר להם יותר מקום להתפתח ומשפר את היכולת התזונתית שלהם.

עם זאת, ישנם גם סיכונים. דימום תוך-שפיר וזיהום עלולים להתרחש. באופן דומה, הלידה מתרחשת לפני 37 שבועות בכמעט 75% מהמקרים. יתרה מכך, העובדה שלהפחתת עוברים עשויה להיות השלכות פסיכולוגיות על האם היא גורם חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון.

הפחתת עוברים היא החלטה שקשה לקבל

הפחתת עוברים היא החלטה קשה לכל ההורים. זה נורמלי לרצות שכל התינוקות בהריון מרובה עוברים יוולדו. לכן תמיד יש ספקות אם זו ההחלטה הטובה ביותר או לא.

במקרים אחרים, ההורים עושים את הבחירה מסיבות אחרות, כמו בעיות כלכליות. כל זה הופך אותה להתערבות מלחיצה שמורכבת לביצוע ובעלת השפעה רגשית גדולה. לכן תמיד עדיף להתייעץ עם מספר מומחים. אולי אפילו יועיל לנהל את המצב עם פסיכולוג.

חשוב למשפחה לקבל את תמיכת יקיריהם. גם דעתם של הורים אחרים שעברו את אותו המצב יכולה לעזור.