הסימפטומים של אנדרופאוזה שכל גבר צריך לדעת

הסימפטומים של אנדרופאוזה מתבטאים בגיל מסוים כאשר רמות הטסטוסטרון מתחילות לרדת בהדרגה
הסימפטומים של אנדרופאוזה מתבטאים בגיל מסוים כאשר רמות הטסטוסטרון מתחילות לרדת בהדרגה.
הסימפטומים של אנדרופאוזה מתבטאים בגיל מסוים כאשר רמות הטסטוסטרון מתחילות לרדת בהדרגה. זה יכול להשפיע על איכות החיים של גברים רבים.

גברים גם חווים תסמינים של משהו הדומה לגיל המעבר, העונה לשם אנדרופוזה. הם תהליכים דומים ושני השלבים קשורים לגיל ולירידה של הורמונים מסוימים. עם זאת, הסימפטומים שונים.

אנדרופאוזה היא ירידה בייצור הטסטוסטרון בגיל מסוים. טסטוסטרון הוא ההורמון המיוצר באשכים ובבלוטות יותרת הכליה והוא אחראי על פונקציות רבות.

אולי אתה כבר יודע שטסטוסטרון עוזר לשמור על הדחף המיני. זה גם משפיע על בריאות העצם ואפילו על כוח ואנרגיה. עם זאת, בניגוד לגיל המעבר, הופעת האנדרופאוזה אינה אומרת שגברים אינם פוריים יותר.

חלק מהגברים אפילו לא מודעים לכך שהם עוברים את התהליך הזה. המאמר של היום יסביר מהי אנדרופאוזה ומהם התסמינים השכיחים ביותר שלה. זה גם ידון בטיפולים השונים.

ממה מורכבת אנדרופאוז?

כפי שהזכרנו לעיל, טסטוסטרון הוא ההורמון המיוצר באשכים ובבלוטות האדרנל. אנשים רבים מקשרים את זה רק לתפקודים מיניים, אם כי הוא מעורב גם בחלקים ותפקודים רבים אחרים של גוף האדם.

קודם כל, טסטוסטרון משפיע על מסת העצם והשריר. זה עוזר לשמור על טונוס השרירים והוא מספק תחושת אנרגיה ורווחה. זה קשור גם לצמיחת שיער גוף.

גם לנשים יש טסטוסטרון, אם כי ברמות נמוכות בהרבה מגברים. הורמון זה מתחיל לרדת בהדרגה אצל גברים לאחר גיל 30.

הערכות מצביעות על כך שרמות הטסטוסטרון ירדו מספיק עד גיל 45 כדי להבחין בתסמינים מסוימים של אנדרופאוזה. למעשה, הריכוז הוא כמעט מחצית מזה של גברים צעירים עד גיל 50.

הסימפטומים של אנדרופוזה
הסימפטומים של אנדרופוזה.

עם זאת, זה לא קשור רק להזדקנות. ישנם גורמים רבים אחרים שיכולים להאיץ ולהחמיר את האנדרופאוזה. לדוגמה, לצריכת סמים או אלכוהול יכולה להיות השפעה משמעותית. כך גם לגבי לחץ או השמנת יתר.

האם אתה יודע מהי תסמונת מחסור בטסטוסטרון?

הסימפטומים של אנדרופוזה

אנדרופאוזה היא תהליך איטי ומתקדם. גברים רבים אפילו לא מודעים לכך ואינם חווים תסמינים כלשהם. עם זאת, אחרים חווים שינויים גדולים. למעשה, זה נפוץ שהם רגישים יותר מהרגיל, או במצב רוח רע.

אחד התסמינים השכיחים ביותר של תהליך זה הוא חוסר אנרגיה. גברים נוטים להיות עייפים יותר ויש להם פחות כוח שרירים. בנוסף, לעיתים קרובות עוקבות אחריה הפרעות שינה, כך שהעייפות הזו מודגשת עוד יותר.

חשוב לציין שההשפעה הגדולה ביותר של תהליך זה היא בדרך כלל בתחום המיני. למעשה, זה מה שבדרך כלל מזהיר קודם כל גברים. זה נורמלי שהדחף המיני יורד ומתקשה לשמור על זקפה.

אפילו יציאות הן בדרך כלל קטנות יותר בכמות. חלק מהגברים חווים סחרחורת, כאבי ראש ועקצוצים בגפיים. מסיבה זו, רופא עשוי לרשום טיפול עבור אלה.

האם תהיתם מה זה קריפטורכידיזם או אשכים לא יורדים?

יחס

הסימפטומים של אנדרופאוזה יכולים להשפיע רבות על איכות החיים במקרים מסוימים. ישנן אפשרויות טיפול שונות שנקבעו למטרה זו. המטרה היא לשחזר רמות טסטוסטרון נאותות כדי להפחית את הסימפטומים.

הורמון זה יכול להינתן בדרכים שונות: זריקות תוך שריריות, ג'לים, מדבקות טרנסדרמליות ואפילו כדורים.

אבל זה טיפול עדין. זו הסיבה שאתה חייב לקחת בחשבון גורמים בריאותיים אחרים. מצב הערמונית, למשל. הסיבה לכך היא שבעיות מסוימות של הערמונית מושפעות מגביר טסטוסטרון.

באופן אידיאלי, עליך תמיד להתייעץ עם מומחה מכיוון שחשוב להסביר את כל התסמינים בפירוט על מנת לגלות מהי האפשרות הטובה ביותר עבור כל מקרה בודד.