וירוס קורונה בילדים: כל מה שכדאי לדעת

וירוס קורונה בילדים עשוי להיות זיהום שמרפא ללא תסמינים
וירוס קורונה בילדים עשוי להיות זיהום שמרפא ללא תסמינים, אך עליך להיות זהיר ולשים לב לתסמינים.
וירוס קורונה בילדים עשוי להיות זיהום שמרפא ללא תסמינים, אך עליך להיות זהיר ולשים לב לתסמינים. בנוסף, ילדים הם משדרים קהילתיים גדולים של COVID-19, ולכן עליהם לעמוד גם בבידוד מונע.

וירוס ה-SARS-CoV-2 הוא הנגיף שעורר את המגיפה שמרעידה את העולם. מכיוון שמדובר בסוג חדש של הנגיף הזה, מדענים עדיין חוקרים את כל ההשפעות והמאפיינים שלו. עם זאת, דבר אחד ברור: ההשפעה של נגיף הקורונה על ילדים שונה.

מאז החלו המקרים הראשונים בעיר ווהאן בסין בסוף 2019, רוב המקרים נצפו במבוגרים. למרות ששיעורי התמותה בקשישים גבוהים מאוד, נגיף הקורונה בילדים כמעט ואינו גורם למוות. למעשה, זיהום בילדות הוא, ברוב המקרים, אסימפטומטי.

מדענים עדיין חוקרים את התופעה הזו. עם זאת, במאמר זה נסביר את כל מה שידוע כיום על נגיף הקורונה בילדים וכיצד הוא יכול להשפיע עליהם.

מהו נגיף הקורונה ואיזה תסמינים הוא מייצר?

נגיפים הם משפחה של וירוסים עם תת-סוגים שונים. המקרים הראשונים של סוג חדש של נגיף קורונה התגלו בסוף 2019. מקורו של הנגיף הזה עדיין לא ידוע, אך קיים חשד שהוא עבר מוטציה ממארח בעל חיים.

זה זיהום מאוד מדבק. הבעיה היא שהנגיף הזה יכול לייצר תסמינים שונים, מהצטננות פשוטה ועד דלקת ריאות או אי ספיקת נשימה. למעשה, זה משפיע על אנשים בצורה שונה בהתאם לגילם ולמצב המערכת החיסונית שלהם.

נגיף הקורונה גורם למספר משמעותי של מקרי מוות בקרב אנשים מבוגרים. עם זאת, הם לא היחידים שנפגעו, שכן כמה מקרי מוות דווחו גם אצל אנשים צעירים יותר, אם כי בתדירות נמוכה בהרבה. התסמינים העיקריים של זיהום זה הם חום, שיעול ומצוקה נשימתית. עם זאת, למרות שעשויים להיות סיבוכים, אנשים רבים סובלים גם מהזיהום ואינם מראים תסמינים כלשהם.

אולי תאהב: שטיפת ידיים: האויב הגדול ביותר של וירוס הקורונה

וירוס קורונה בילדים

ורובם אינם יודעים כיצד לבצע היגיינת ידיים ורחיצת ידיים
עם זאת, ילדים אינם כאלה, ורובם אינם יודעים כיצד לבצע היגיינת ידיים ורחיצת ידיים.

כפי שכבר הזכרנו, נגיף הקורונה בילדים פועל אחרת . עם זאת, זה לא במובן של תהליך ההדבקה, אלא מבחינת התסמינים. באופן כללי, התסמינים קלים הרבה יותר ושיעור התמותה ממש נמוך בילדים.

כמו כן, זוהו מספר הבדלים נוספים. מחקר שפורסם בכתב העת Pediatrics מסביר שאחוז הילדים שמפתחים תסמינים חמורים הוא קטן מאוד. עם זאת, ככל שהם מתבגרים, הסיכון לסיבוכים עולה.

נגיף קורונה בילדים עדיין מהווה סיכון לאנשים עם מערכת חיסונית חלשה או בעיות נשימה. ההערכה היא שכמעט 40% מהילדים שחולים בזיהום סובלים מזיהום מנגיף או חיידק אחר בו זמנית. עובדה זו הופכת את חקר הקורונה בילדים למורכב יותר. מבחינת תסמינים, אותן סטטיסטיקות מצביעות על כך שכ-60% מהילדים עם הזיהום חווים חום ושיעול.

אולי יעניין אותך: המוטציה של נגיף הקורונה מוסברת

נגיף הקורונה בילדים מהווה סיכון גבוה יותר להדבקה

למרות שכפי שציינו, נראה כי נגיף הקורונה בילדים אינו מהווה סיכון רב, הוא מהווה בעיה במונחים של העברה. ילדים הם מקור מרכזי לזיהום בכל מחלה מדבקת.

כמבוגרים, אנו מודעים יותר ויותר לתנאי ההיגיינה שעלינו לעקוב אחריהם. עם זאת, ילדים אינם כאלה, ורובם אינם יודעים כיצד לבצע היגיינת ידיים ורחיצת ידיים. למעשה, לעתים קרובות הם נוגעים כל הזמן באף ובפה שלהם.

לכן, כהורים או מטפלים, עלינו להקדיש תשומת לב מיוחדת לילדים. עלינו לפקוח עין על הסימפטומים שלהם כדי למנוע סיבוכים או בעיות ולהיגיינה שלהם. עלינו להיות מודעים עד כמה המצב הזה מורכב.

לבסוף, עלינו להדגיש כי יש למנוע מגע בין ילדים לאנשים מבוגרים. נגיף הקורונה בילדים עשוי להיות לעיתים קרובות אסימפטומטי, אך אין זה אומר שלא ניתן להעבירו. לאור זאת, עלינו לנקוט בכל אמצעי הזהירות האפשריים.