תשכח מדליות עם 3 התרופות הטבעיות האלה

לפני שנדבר על התרופות הטבעיות שלנו שתוכלו להשתמש בהן נגד דליות
לפני שנדבר על התרופות הטבעיות שלנו שתוכלו להשתמש בהן נגד דליות, חשוב לדעת שדליות הן כלי דם מורחבים שצבעם בדרך כלל אדום או כחול.
דליות עלולות לגרום למספר רב של בעיות אם אינן מטופלות, ממראה מכוער ועד התכווצויות וחבורות.

רובנו לא שמים לב יותר מדי לגוף שלנו, במיוחד בימים עמוסים. אם שמת לב שהדליות שלך הופכות לבעיה, שכח מהן עם התרופות הטבעיות האלה.

מהן דליות?

לפני שנדבר על התרופות הטבעיות שלנו שתוכלו להשתמש בהן נגד דליות, חשוב לדעת שדליות הן כלי דם מורחבים שצבעם בדרך כלל אדום או כחול. הם יכולים להופיע באזור קטן מאוד גם באזורים גדולים.

בגלל המראה שלהם, הם ידועים גם בתור ורידי עכביש. לרוב הם מופיעים לאורך צידי הרגליים והשוקיים. אולי תמצא גם כמה על הפנים שלך.

בדרך כלל, לא תחווה סימפטומים כלשהם והם בדרך כלל לא מזיקים לבריאות שלך. עם זאת, אם הם גדולים מאוד או רבים מדי, אתה עלול לחוות גירוד ותחושת צריבה.

ראה גם: הפחתת דליות וטיפול בבעיות זרימת הדם באמצעות שייקים טעימים

מה גורם לדליות?

אם מופיעות דליות או לא תלויה במידה רבה בגנטיקה שלך, אבל אתה יכול לנקוט באמצעים מסוימים כדי להפחית את הסיכויים שלך לחלות בהן.

הגורמים שעליכם לשלוט בהם הם:

 • עודף משקל ולא מספיק מפעילות גופנית
 • השמנה
 • נטילת נוגדי מניעה דרך הפה
 • היסטוריה של קרישת דם
 • לובש בגדים צמודים מדי
 • בעיות בזרימת הדם

בהתחשב בכך, אנו בטוחים שכבר יש לך כמה רעיונות כלליים לגבי תרופות טבעיות לשימוש עבור דליות. אבל ליתר ביטחון, הנה כמה מההמלצות שלנו:

1. עשו תרגילים בעצימות נמוכה המשפרים את זרימת הדם ברגליים

שמירה על זרימת דם נאותה ברגליים באמצעות תרגילים קלים היא הראשונה והפשוטה מבין התרופות הטבעיות לטיפול בדליות וחבלות אקראיות. התאמן עם אימונים בעצימות נמוכה.

שכח מהן עם התרופות הטבעיות האלה
אם שמת לב שהדליות שלך הופכות לבעיה, שכח מהן עם התרופות הטבעיות האלה.

אם אינך יודע מאיפה להתחיל, נסה את הפעולות הבאות:

 • טיילו עם הכלב בבוקר ועוד פעם אחר הצהריים.
 • עלו על אופני כושר למשך 25 דקות בכל יום.
 • עשה מטלות בית הדורשות ממך ללכת ברגל.
 • לעלות ולרדת במדרגות בבוקר ובלילה.

בנוסף למניעת דליות, תרגילים אלו יעזרו לכם להישאר בריאים למשך שנים רבות.

אנו ממליצים לקרוא: 8 תרגילים לטיפול בדליות

2. נסו ללבוש טייץ דחיסה

התרופה הטבעית השנייה להיפרד מדליות היא מושלמת אם הן כבר הפכו לבעיה גלויה.

טייץ דחיסה משפרים את זרימת הדם שלך מכיוון שהם שומרים על הצורה הטבעית של הרגליים ונותנים להם תמיכה. אתה יכול למצוא אותם עם דחיסה גבוהה, נמוכה ובינונית בכל סופרמרקט גדול. בעת בחירת המידה שלך, שקול את הדברים הבאים:

 • דחיסה נמוכה. טייץ עם דחיסה נמוכה הם אידיאליים עבורך אם הוורידים שלך קטנים מאוד ומעטים. הם דומים מאוד לזוג הגרביונים המסחריים הרגילים. אתה יכול לשים אותם רק לכמה שעות או לכל היום, תלוי מה עושה לך נוח.
 • דחיסה בינונית. כדאי להשתמש בטייץ מהסוג הזה אם הדליות שלך לא גדולות מדי אבל נראים במבט פשוט. שים אותם לפחות 6 שעות, במיוחד כאשר אתה על הרגליים במשך זמן רב או לא עושה יותר מדי פעילות גופנית.
 • דחיסה גבוהה. גרביונים עם דחיסה גבוהה מיועדים כאשר יש לך דליות בולטות מאוד, כמו גם כמה חבורות אקראיות. נסה לשים אותם כל עוד אתה יכול במהלך היום.

אתה עלול להרגיש קצת לא בנוח בימים הראשונים, במיוחד אם אתה משתמש בטייץ עם דחיסה גבוהה. אם אתה רוצה, אתה יכול להתחיל להשתמש בהם במשך כמה שעות בהתחלה ולהגדיל את הזמן שאתה לובש אותם בכל שבוע עד שתרגיש בנוח.

אתה לא צריך מרשם כדי לקנות את הגרביונים האלה ואתה יכול לכבס אותם כמו כל זוג גרביונים אחר. שטפו אותם ביד עם סבון עדין. הם מעט יותר יקרים מגביונים רגילים, אבל הם אמורים להחזיק מעמד זמן רב יותר אז הם די שווים את זה.

אם אתה לא רוצה לקנות את הטייץ אבל רוצה את אותו האפקט, נסה לעטוף את הרגליים. שיטה זו אינה מעשית או נוחה, אך היא זולה יותר.

3. הרם את הרגליים מדי פעם

דרך נוספת להפעיל את זרימת הדם ברגליים היא על ידי הרמתן למשך מספר דקות. כדי להעלות אותם, אתה יכול:

 • נשכב על המיטה והניח את הרגליים על קיר או על שתיים או שלוש כריות
 • הישען על כורסה והנח את רגליך על משענות הידיים
 • שבו על הרצפה והניחו את הרגליים על מושב הכיסא

אתה צריך להשאיר את הרגליים במצב זה לכל היותר 20 דקות ולאחר מכן להוריד לאט את הרגליים כדי לא לפגוע בעצמך. לעולם אל תישן כל הלילה במצב זה, כי בעת הורדת הרגליים, אתה עלול לחוות כאב כאשר הדם זורם אל תוך הרגליים.

נסה את התרגיל הזה לפחות פעם ביום. באופן אידיאלי, אתה צריך לעשות את זה שלוש פעמים ביום אם יש לך דליות גדולות.

מה אתה חושב על התרופות הטבעיות האלה? בצע אותם בפועל והרגליים שלך ייראו טוב ללא כל סיבוכים.