האם סודה לשתייה יכולה לעזור לך לרדת במשקל?

לא תעזור לך לרדת במשקל
הדבר החשוב ביותר לזכור הוא שסודה לשתייה, כשלעצמה, לא תעזור לך לרדת במשקל, והרבה פחות מכך בצורה בטוחה ובריאה.
אם אתה רוצה לרדת במשקל, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא להתייעץ עם הרופא שלך, לעקוב אחר הוראותיו ולנסות לאמץ אורח חיים בריא יותר. זו הדרך היחידה להשיג תוצאות טובות, ובריאות כללית טובה.

אנשים רבים רוצים לרדת במשקל, אבל לא כולם עושים זאת בצורה הטובה ביותר. בלי כוונה, הם עלולים לסכן את בריאותם, ולחשוף את עצמם למספר נושאים שעלולים להשפיע על איכות חייהם. אחת השיטות הפחות מתאימות שאנשים משתמשים כדי לרדת במשקל היא לצרוך סודה לשתייה (מומסה במים או במיץ פירות).

זה לא משנה כמה אתה לוקח, באיזו תדירות, או אפילו באיזו צורה אתה לוקח את זה. הדבר הכי חשוב לזכור הוא שסודה לשתייה, כשלעצמה, לא תעזור לך לרדת במשקל, והרבה פחות מזה. דרך בטוחה ובריאה.

נספר לכם יותר במאמר זה.

מהי סודה לשתייה ולמה היא מיועדת?

סודה לשתייה, הידועה גם בשם ביקרבונט של סודה, (NaHCO3) היא חומר בסיסי המתקבל בתהליך כימי. כפי שהשם מרמז, יש לו תכולת נתרן גבוהה. זה מסווג כמלח חומצה פחמנית.

על פני השטח, זוהי אבקה לבנה עדינה המתמוססת בקלות במים ובנוזלים אחרים.

  • הוא נמצא בשימוש בתעשיית האפייה מאז ימי קדם, מכיוון שהוא פועל כחומר תסיסה, עוזר ללחם ולבצקים אחרים לתפוח.
  • מכיוון שהוא חומר שוחק, הוא משמש גם בניקוי ביתי, ועוזר לפנות כל הצטברות לכלוך. באופן דומה, זה יכול לשמש גם כדאודורנט, עוזר להעלים ריחות רעים. ניתן להשתמש בו אפילו להסרת כתמים, פתיחת חסימת ניקוז וניקוי משטחים מסוגים שונים.
האפשרות הטובה ביותר היא להתרחק מתרופות תוצרת בית המכילות סודה לשתייה
האפשרות הטובה ביותר היא להתרחק מתרופות תוצרת בית המכילות סודה לשתייה, אפילו אלו הנוגעות לירידה במשקל.

מחוץ לסביבות אלה, הוא שימש (בטעות) גם כתרופה ביתית לכל סוגי בעיות הבריאות והיופי, מהלבנת שיניים, לטיפול בדלקות גרון וקלקולי קיבה, ואפילו "ניקוי רעלים" שיער. למעשה, זה עדיין אחד מהתרופות הביתיות הפופולריות ביותר שקיימות כיום.

עם זאת, בשום פנים ואופן אין משמעות הפופולריות שלו שהוא מתאים לצריכה.

כמות הסודה לשתייה שבה אתה משתמש ותדירות השימוש בה הם שני גורמים חשובים מאוד. מציאת כמות קטנה של החומר הזה במוצר כמו משחת שיניים אינה זהה להמסת כף סודה לשתייה בכוס מים להכנת מי פה ביתי, או כל תרופה אחרת לצורך העניין. משחת שיניים מכילה כמות קטנה ובטוחה, שמספיקה בדיוק כדי להיות יעילה מבלי לגרום נזק. במקרה השני, הסיכונים הם עצומים.

האפשרות הטובה ביותר היא להתרחק מתרופות תוצרת בית המכילות סודה לשתייה, אפילו אלו הנוגעות לירידה במשקל.

למרות שאתה עשוי לחשוב שכוס מים וסודה לשתייה עשויה לעזור להקל על כאבי בטן, במציאות, זה יכול לגבות מחיר עצום על הבריאות שלך בטווח הארוך. זה יכול להזיק מאוד לרירית הבטן שלך, במיוחד אם נלקח באופן קבוע.

ראה גם: 5 דרכים לקלף עור עם סודה לשתייה

סודה לשתייה וירידה במשקל

שתיית כוס מים וסודה לשתייה לא תעזור לך לרדת במשקל, לא משנה כמה אתה רוצה להאמין שזה יקרה. כאשר נבלע, הוא לא יפעל כ"שורף שומן" או יעזור לך להרזות בזמן שיא. למעשה, זה יעבור ישר למערכת העיכול, שם הדבר היחיד שהוא יעשה הוא לשרוף ולעצבן את כל מה שהוא נוגע בו בזמן שהוא עובר דרך המערכת שלך. זה יכול לגרום למספר בעיות בריאותיות.

הרעיון של "שריפת" שומן עם משקה בודד אולי נראה כמו דרך קלה לאבד רייט, אבל זה פשוט לא בטוח, ובוודאי שלא היינו ממליצים עליו. הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לדבר עם הרופא שלך, לשפר את אורח החיים שלך וליצור תחושה של קוהרנטיות בין מה שהגוף שלך צריך לבין הדרך הטובה ביותר לספק לו את זה על בסיס יומיומי.