תרגילים אידיאליים לאנשים מעל גיל 40

תרגילים אידיאליים נוספים לאנשים מעל גיל 40 הם אלו שמטרתם לחזק שרירים
תרגילים אידיאליים נוספים לאנשים מעל גיל 40 הם אלו שמטרתם לחזק שרירים, כמו שחייה, למשל.
למרות שעלינו להתאים את התרגילים ליכולות שלנו, חשוב להתאמץ ולהגביר את האינטנסיביות ככל שאנו צוברים סיבולת על מנת להשיג תועלת גדולה יותר.

האם יש תרגילים אידיאליים לבני גיל הזהב, מה הם, מה היתרונות שלהם, האם ניתן לתרגל אותם כל יום או שעדיף להשאיר אותם רק לכמה ימים בשבוע?

להלן נענה על כל השאלות הללו וגם נחשוף כמה טיפים שיכולים להיות שימושיים בכל הקשור לשמירה על בריאות וכושר אחרי גיל 40. המשך לקרוא כדי לגלות עוד!

הגיל אינו מכשול

כיום, אנשים רבים מאמינים שהגיל לבדו אינו מהווה מכשול לשמירה על אורח חיים פעיל. לכן זה נפוץ יותר ויותר לראות אנשים מכל הגילאים מתאמנים בחדרי כושר ובמרחבים ציבוריים למטרות פנאי וספורט.

כיום, ידוע שפעילות גופנית עוזרת לנו לשמור על הבריאות והרווחה שלנו. זה גם עוזר לשמור על מראה טוב, משהו שבהחלט יכול להוות מקור מוטיבציה טוב בכל הנוגע למשמעת ועקבית.

עכשיו, האם כולם צריכים להתאמן באותו אופן על בסיס יומיומי, ללא קשר לגילם? לא, לא לכולם יש את אותה שגרת אימונים.

ההמלצות עשויות להשתנות מאדם לאדם, בהתאם למצב בריאותו ולפרטים אחרים. עם זאת, זה נכון שיש כמה הנחיות נפוצות, כמו אלו שצוינו על ידי ארגון הבריאות העולמי (WHO).

מבוגרים (גילאי 18 עד 64) צריכים להקדיש כ-150 דקות בשבוע לפעילות גופנית אירובית בעצימות בינונית. לחלופין, הם יכולים לעסוק ב-75 דקות של פעילות גופנית אירובית נמרצת מדי שבוע, או לשמור על תוכנית המשלבת את שתי האפשרויות.

פעילות גופנית סדירה יכולה לשפר תפקודים קרדיו-נשיים, שרירים, מפרקים, נוירולוגיים וקוגניטיביים, ובמקביל להפחית את הסיכון ללקות במחלות שאינן מדבקות, כמו גם הפרעות מצב רוח, כגון חרדה ודיכאון.

יתרה מכך, על פי מחברי הספר ' פעילות גופנית לכל הקשישים': תנועה היא לדאוג לעצמך:

  • פעילות גופנית מתונה יכולה לעכב את הירידה התפקודית ולהפחית את הסיכון למחלות כרוניות אצל קשישים.
  • הם גם מציינים שפעילות גופנית, פעילות גופנית או ספורט הם יותר ממוצדקים, לא רק מבחינה בריאותית, אלא גם כפעילות חברתית ופנאי.

ומה המחקרים מראים?

מהבחינה הזו, מחקר גילה כי ביצוע תרגילי התנגדות מגיל 40 ואילך מאפשר לנו להשיג סיבולת ולשמור על הבריאות, כמו גם להימנע מאובדן דרסטי של מסת שריר וכוח.

גלה: מהן פציעות שרירי השוקיים וכיצד מטפלים בהן?

תרגילים אידיאליים לאנשים מעל גיל 40

למרות שבדרך כלל מומלצים הליכה או ריצה במשך 30-40 דקות ביום (או הזמן שצוין על ידי הרופא שלך), זה לא סוג התרגילים היחיד לאנשים מעל גיל 40.

תרגילים אידיאליים לאנשים מעל גיל 40
תרגילים אידיאליים לאנשים מעל גיל 40.

כמה הרמת משקולות היא אפשרות טובה מכיוון שהיא יכולה לשפר את היציבה ולעבוד באזורי שרירים שונים. בנוסף, ניתן לשקול את האפשרויות הבאות.

ללא קשר לגיל, חיוני להתחמם או למתוח כדי למנוע פציעה.

1. יוגה ופילאטיס

ישנם כמה תרגילים שבאמצעותם אתה יכול לשחזר את גמישות העור ולהימנע מקפלי העור המעצבנים מתחת לזרועותיך או בסנטר.

  • אנו ממליצים על תרגול יוגה ופילאטיס.
  • בנוסף, בעזרת תרגילים אלו תוכלו לשפר את היציבה ולהימנע מכאבי גב תחתון.
  • הם גם יעזרו לך להירגע ולרדת במשקל.

2. קרדיו

כדי לשפר את בריאות הלב, אין פעילות גופנית טובה יותר מרכיבה על אופניים. רכיבה על אופניים, או בשטח הכפרי או על אופניים נייחים, עוזרת לך לסבול טוב יותר.

יחד עם זאת, זה מאפשר לך ליהנות, להתרועע ולהיכנס לכושר הנכון.

בדקו גם: תרקוד קרדיו כדי להיכנס לכושר

3. הגבר סיבולת

ביחס לחיזוק והגברת הסיבולת, יש מי שמייעץ לעשות שימוש במכשירים שנמצאים בחדרי כושר. בעזרתם ניתן לחזק שרירים ולחטב אותם בו זמנית.

אם אתה לא אוהב את הרעיון של חדר כושר, אתה יכול לקנות את המכשירים האלה ולהחזיק אותם בבית: כך יהיה לך חלל אימון משלך במרחק צעד אחד ממך.

4. לחזק שרירים

תרגילים אידיאליים אחרים לאנשים מעל גיל 40 הם אלו שמטרתם לחזק שרירים, כמו שחייה, למשל. שחייה לא רק מחזקת את כל השרירים שלך בו זמנית, אלא גם מגבירה את יכולת הריאות שלך.

זה יעזור לך לא להתעייף כל כך מהר ולשלוט בנשימה שלך.

האם אתה רוצה לשמור על כושר?

כפי שניתן לראות, חלוף הזמן אינו תירוץ לוותר על פעילות גופנית. אז אל תוותרו על פעילות גופנית או פעילויות אחרות המאפשרות לכם להתפשט ולהמשיך לנוע.

אם יש לך ספקות לגבי איך אתה יכול להישאר בכושר, התייעץ עם הרופא שלך או עם מאמן אישי. יש הרבה תרגילים מעולים לאנשים מעל גיל 40 לבחירה!

הגיל אינו גבול לעמידה ביעדים שלך, שלא לדבר על הזנחת הבריאות שלך. היו המוטיבציה של עצמכם ואימץ אורח חיים פעיל ובריא. אתה תשים לב לזה הרבה.