הימנע משמונת פריטי המזון הללו והיפטר מרירית

הסר את פריטי המזון האלה מהתזונה שלך כדי להיפטר מרירית
הסר את פריטי המזון האלה מהתזונה שלך כדי להיפטר מרירית.
חלק מפריטי מזון נקשרו לריריות מוגברת. איזה מהם? מה כדאי לדעת עליהם? המשך לקרוא כדי לגלות עוד על איך להיפטר מליוס.

הצטברות ריר בדרכי הנשימה גורמת לתסמינים כמו גודש. למרות שניתן לשלוט בזה עם כמה תרופות, חשוב גם להקפיד על התזונה שלך. האם ידעת שכדאי להגביל כמה מזונות בתזונה שלך כדי להיפטר מהליחה?

למרות שאלו אינם הגורמים הישירים לעודף ריר, צריכתם יכולה להשפיע על התהליכים המגבירים את ייצורם. לכן, למרות שרבים מכילים חומרים מזינים חשובים, עדיף להימנע מהם כאשר סובלים מבעיה זו. גלה מה הם כאן!

מה תפקידו של ריר?

ריר הוא הפרשה צמיגה המכסה ממברנות בגוף ומכילה אנזימים חיטויים ואימונוגלובינים. במערכת הנשימה, הריר אחראי על לכידת חלקיקים זעירים, כמו חיידקים ואבק, הנכנסים דרך האף. מזונות מסוימים עלולים לגרום לליחה להצטבר יותר מהרגיל.

מכיוון שהוא פועל להגנה על הריאות, ריר מצטבר לעתים קרובות בדרכי הנשימה כאשר קיים זיהום, כמו במקרה של הצטננות ושפעת, כמו גם אלרגיות.

עודף ליחה הוא סימפטום מעצבן שיכול לגרום לך להרגיש חולשה ובחילה במהלך היום. מה שגרוע יותר, אם לא יטופל כראוי מספיק מהר, זה יכול להתפשט לאזורים אחרים בגוף כמו האף, החזה, האוזניים והגרון.

סימפטום זה מהווה מנגנון הגנה מפני וירוסים וחיידקים המשפיעים על מערכת הנשימה. מסיבה זו, חשוב לטפל בבעיה במקורה כדי למנוע מהגוף לייצר אותה בעודף.

קרא אומגה 3: יותר מסתם דגים שמנים

הסר את פריטי המזון האלה מהתזונה שלך כדי להיפטר מרירית

אחד הדברים שאנו יכולים לעשות כאשר אנו סובלים מעודף ליחה הוא להימנע ממזונות מסוימים שיכולים להגביר את ייצור הליחה, כפי שנקבע במידע זה ממכון הריאות. יחד עם זאת, עלינו להימנע גם ממרכיבים המשפיעים על מערכת החיסון שלנו. הכירו מה הם!

1. מוצרי חלב ונגזרותיו

מוצרי חלב יכולים לגרום לאנשים מסוימים להרגיש שהריר והרוק שלהם עבים יותר וקשים יותר לבליעה. עם זאת, כפי שסקירה שפורסמה בכתב העת הרפואי הבריטי מראה שאין ראיות לכך שחלב מוביל להפרשת ריר מוגזמת.

מתוך ידיעתך, עליך להימנע מהסוג הזה של מזון רק כאשר אתה מרגיש שהם עושים את הריר שלך עבה יותר. אחרת, אתה יכול לצרוך אותם בבטחה.

2. בשר אדום

האם ידעת שכדאי להגביל כמה מזונות בתזונה שלך כדי להיפטר מהליחה
האם ידעת שכדאי להגביל כמה מזונות בתזונה שלך כדי להיפטר מהליחה?

מחקרים לא הצליחו להוכיח שבשר אדום יכול לגרום לעליית ריר. עם זאת, מאמינים שצריכתם עלולה להחמיר את הפרשת והצטברות הריר בדרכי הנשימה. לכן, במקרה של שפעת, הצטננות וכדומה, הבליעה שלו אינה מומלצת.

3. שומן מן החי

רוב הדיאטות כוללות כמויות גדולות של שומנים ושמנים מהחי, כמו חמאה, שומן חזיר וחומצות שומן אומגה 6. חשוב מאוד להימנע משומנים מהחי ולבחור בשומנים בריאים כמו שמן זית ומזונות עם חומצות שומן אומגה 3 אם אנחנו רוצים להפחית את הריריות.

4. סוגים מסוימים של פירות וירקות

כולנו יודעים שפירות וירקות הם חלק חשוב מתזונה בריאה ועלינו לאכול אותם מדי יום כדי לנצל את כל היתרונות שלהם. עם זאת, כאשר יש לך ריר מוגזם, עדיף להימנע:

קרא 8 שינויים בריאותיים חיוביים כאשר אתה מוותר על משקאות קלים

5. חיטה לא תעזור לך להיפטר מהליחה

מומחי תזונה רבים מסכימים שחיטה עלולה להגדיל ולגרום לייצור ריר. הוא מכיל כל כך הרבה תרכובות שקשה לדעת מי מהן גורם לעודף ריר, מחקר זה מגלה שזה יכול להיות קשור לגלוטן. בכל מקרה, עדיף להימנע ממוצרי חיטה אם רוצים להפחית ריר וגודש.

6. משקאות המייבשים את הגוף

כאשר יש לך זיהום בדרכי הנשימה, חיוני להגביר את צריכת הנוזלים שלך ולאכול מזונות עם תכולת מים גבוהה יותר. אנשים מסוימים עשויים לשקול שתיית משקאות קלים דרך מצוינת להעניק לחות לגוף.

עם זאת, משקאות קלים מכילים כמויות גבוהות של סוכרים ותרכובות אחרות שעלולות לייבש את הגוף. זה יכול להקשות על הוצאת ריר עודף.

7. הימנעו מבוטנים ואגוזים כדי להיפטר מהליחה

אגוזים יכולים להגביר את ייצור הריר והליחה אצל אנשים מסוימים שיש להם אי סבילות והם אלרגיים מאוד, כפי שמוצג במהדורה זו של כתב העת לאסטמה ואלרגיה. אותו הדבר קורה עם סוגים אחרים של אי סבילות למזון.

8. מזון מעובד

מזונות מעובדים כמו סוכר וקמח קשים לעיכול ועלולים להחמיר את בעיות הגודש. מכיוון שסוכר הוא פרו-דלקתי, הגוף יכול להגיב לדלקת על ידי יצירת ריר. כמו כן, אלו הסובלים מאי סבילות לגלוטן צריכים להימנע ממוצרים אלו מכיוון שבמקביל לגרום לבעיות עיכול, הם יכולים גם ליצור אי נוחות על ידי העלאת רמות הריר והליחה.

דיאטה להיפטר מרירית - דברים שכדאי לזכור

העדויות לקשר בין מזונות אלה וריר מוגבר מוגבלות, ובאופן כללי, מה שנאמר עליהם מגיע מנתונים אנקדוטיים.

עם זאת, במקום זאת, מומלץ להגביר את הצריכה של מזונות בריאים המסייעים בחיזוק המערכת החיסונית. על פי מאמר שפורסם על ידי בית הספר לבריאות הציבור של הרווארד, מוצע לבלוע מקורות של פרוביוטיקה ופרה-ביוטיקה; ויטמינים A, B6, C, D ו-E; ומינרלים כמו אבץ, סלניום, ברזל ונחושת.