שמונה תרגילים לטיפול בדליות

תרגילים אלו לטיפול בדליות יעזרו להקל על המחלות וכמובן לעלות רגליים מגוונות ומושכות יותר
תרגילים אלו לטיפול בדליות יעזרו להקל על המחלות וכמובן לעלות רגליים מגוונות ומושכות יותר.
פעילות גופנית היא הדרך היעילה ביותר להימנע מהופעת דליות. עם זאת, שמירה על תזונה בריאה ומאוזנת והימנעות מעודף שומנים ומלחים הם גם יסוד.

דליות הן הרחבות שמקשות על מחזור הדם. יתר על כן, נפוץ מאוד שנשים שעובדות כל יום ליד השולחן סובלות מהן. פעילות גופנית היא אחת הדרכים היעילות ביותר להימנע או להפחית את הופעתן ולטפל בהצלחה בדליות.

ידועה גם כמחלת הדם השכיחה ביותר לאחר יתר לחץ דם, דליות נגרמות בעיקר על ידי זמן ממושך בעמידה או בישיבה. חשוב מכך, אם לא מטפלים בדליות, הן עלולות לגרום לבעיות בריאותיות חמורות. לדוגמה, שקול פקקת או כיבים.

התרגילים הטובים ביותר לטיפול בדליות

דליות הן בעיה בריאותית שהסיבות השכיחות לה הן גיל, שינויים הורמונליים - במיוחד אצל נשים, עודף משקל, בעיות זרימת דם מולדות, או עמידה או ישיבה באותו תנוחה זמן רב מדי, על פי פרסום של Medlineplus.

חשיבותם של גורמים אלה מאוששת עוד יותר על ידי מחקר שפורסם ב- Annals of epidemiology. המחקר הזה מציע גם את העובדה המוזרה שבעיה זו נפוצה יותר במדינות המערב... אולי כתוצאה מאורח חיים לא בריא?

בדיוק, עודף משקל הוא אחד מגורמי הסיכון העיקריים למחלות ורידים, על פי מחקר שפורסם על ידי כתב העת האירופי לניתוחי כלי דם וכלי דם. לכן, שינוי הרגלים הופך חיוני בתחילת הטיפול.

פעילות גופנית היא אחת הדרכים היעילות ביותר למנוע הופעת דליות או להפחית אותן. פעילות גופנית מסייעת בחיזוק שרירי הרגליים ומעודדת את זרימת הדם, על פי מאמר במדריך של Merck.

אין צורך לבצע אימונים אינטנסיביים וקפדניים. די בשגרה קלה שתוכל לעשות בבית ללא צורך במכונות מיוחדות.

התייעץ עם רופא לפני ביצוע פעילות גופנית לטיפול בדליות

מעבר ליתרונות הפעילות הגופנית, אם הדליות שיש לך בולטות מאוד ובכמות גדולה, אנו ממליצים להתייעץ עם רופא. איש המקצוע יעריך את הסימפטומים שלך ועל סמך זה ירשום סוג כלשהו של תרופות ושגרת פעילות גופנית מיוחדת.

פעמים רבות, אנשים עם דליות נוטים לסבול מהתכווצויות או עוויתות, הקשורות לבעיה במחזור הדם שגוררת פתולוגיה זו. תרגילים אלו לטיפול בדליות יעזרו להקל על המחלות וכמובן לעלות רגליים מגוונות ומושכות יותר.

קרא עוד: דברים שאתה יכול לעשות כדי למנוע ורידי עכביש

1. דיווש

זוהי שגרת אימונים נפוצה מאוד המשמשת לטיפול בדליות. זה מורכב מדמיית שאתה מדווש על אופניים באוויר.

התרגילים הטובים ביותר לטיפול בדליות
התרגילים הטובים ביותר לטיפול בדליות.

אתה יכול לעשות זאת בזמן שכיבה במיטה על מזרן יוגה. פדלו כ-30 פעמים וחזרו על כמה פעמים שתרצו, תוך הקפדה על מנוחה בין הפגישות. עם זאת, אם אתה מתחיל בפעילות גופנית, אתה יכול להתחיל עם פחות חזרות ולהגדיל בהדרגה.

2. רכיבה על אופניים

בהקשר לנקודה הקודמת שהועלתה, אנו ממליצים להשתמש באופניים. זהו תרגיל מצוין לכל הגוף, במיוחד עבור הרגליים.

עשה לך הרגל לצאת כל יום לפארק או ללכת לקניות תוך כדי רכיבה על אופניים, אתה תעשה פעילות גופנית מבלי לדעת זאת. אתה יכול אפילו לקחת איתך את המשפחה שלך.

אם אתה לא ממש אוהב ללכת לפארק ומעדיף להישאר בבית, אתה יכול לבחור להשתמש באופניים נייחים, שעושים את אותו הדבר שרגיל עושה.

3. הפרדות רגליים

אתה יכול לעשות זאת בישיבה על כיסא, על שטיח או ישירות על המיטה. זה יהיה קשה בהתחלה, כי זה דורש קצת כוח אבל, עם הזמן, הרגליים שלך יתחזקו וזה לא יהיה כל כך מסובך לביצוע. אלו הם השלבים שעליך לבצע:

  • ראשית, הרם ופרש את הרגליים, ואז חבר אותן יחד על ידי נגיעה בקצות אצבעות הרגליים
  • בצע 20 חזרות על התרגיל הזה, אם כי הכל יהיה תלוי במצב הגופני שלך

4. לטפל בדליות בסיבובי רגליים

ראשית, נשכב על מזרן יוגה, שטיח או מיטה והרם את הרגל. לאחר מכן, עם הרגל מתוחה, בצע תנועות בכיוון השעון. בצע 20 סיבובים וחזור עם הרגל השנייה אך בתנועות נגד כיוון השעון.

5. כיפוף עקב-בוהן

כמו הקודמים, התרגיל הזה טוב למחזור הדם. לכן, אם אתם סובלים מהתכווצויות, תוכלו לעשות זאת כל לילה לפני השינה או בבוקר, לאחר קימה. מומלץ לעשות את זה בישיבה.

  • ראשית, תמכו בעקבים על הרצפה והרם את קצות הרגליים
  • לאחר מכן הרפי את קצות הרגליים והרם את העקבים
  • לבסוף, חזור 20-30 פעמים

6. הבוהן מתגמשת

תרגיל זה לטיפול בדליות דומה למדי לקודמו. זה מצוין לשיפור ההחזר הוורידי, מלבד חיטוב שרירי השוק. זה מבוצע באופן הבא:

  • ראשית, נשכב על המיטה שלך או על שטיח על הרצפה ומתח את הרגליים
  • לאחר מכן, כופפו את האצבעות קדימה ואחורה, וחזרו על תנועה זו 20 פעמים לכל רגל

7. רגליים ביחד

אתה יכול לעשות את זה בישיבה או בשכיבה, מה הדרך הנוחה לך יותר. חברו והפרידו שוב ושוב את קצות כפות הרגליים וחזרו על תרגיל זה 20 פעמים.

8. קצות האצבעות

למרות שזה לא אפקט מוכח מדעית, יש אומרים שהליכה על קצות האצבעות או העקבים עוזרת למתוח את השרירים ולמנוע עוויתות. אתה יכול להישאר באותו מקום או ללכת על קצות האצבעות או עקבים. חזור על זה כמה פעמים שתרצה ותנוח בין כל פגישה.

הרגלים ללוות תרגילים אלה לטיפול בדליות

מעבר ליתרונות הבלתי מעורערים של פעילות גופנית למניעה וטיפול בדליות, יש צורך גם להקפיד על אורח חיים בריא כדי להפחית את הסבירות לסבול מפתולוגיה זו.

בהקשר זה, אנשי מקצוע במרפאת מאיו ממליצים לשמור על משקל תקין, לא ללבוש בגדים צמודים ולא לבלות פרקי זמן ארוכים מבלי להזיז את הרגליים. אל תשכח שההרגלים הללו יועילו גם לבריאותך הכללית, לכן אנו ממליצים בחום ליישם אותם!