7 סימנים נפוץ להתעלמות של זרימת דם לקויה

התכווצויות וצואה מדממת יכולים להיות סימנים לזרימת דם לקויה
לפיכך, עיכולים כבדים המלווים בכאבי בטן, שלשולים, עצירות, התכווצויות וצואה מדממת יכולים להיות סימנים לזרימת דם לקויה.
פעמים רבות, סימנים אלו קשורים לפעילות גופנית מוגזמת, חוסרים תזונתיים או ירידה בהגנה החיסונית. עם זאת, הם יכולים להיות גם סימנים לזרימת דם לקויה.

זרימת דם לקויה מהווה סדרה של אי נוחות המשפיעות לרעה על רווחתו של האדם. עם השנים, הם הופכים אפילו יותר בולטים. לכן רוב האנשים הסובלים מבעיה זו הם אזרחים ותיקים.

עם זאת, זרימת דם לקויה אינה קשורה רק לחלוף הזמן. ישנן קבוצות סיכון רבות בקבוצות גיל שונות. זו הסיבה שברור שבעיה זו משפיעה לא רק על מבוגרים, אלא על אנשים עם מצבים בריאותיים מסוימים או הרגלים רעים.

להלן, אנו מספרים לכם את שבעת סימני האזהרה של זרימת דם לקויה שלעתים קרובות נעלמים מעיניהם.

1. שינויים בעור, סימן לזרימת דם לקויה

העור הוא איבר המשקף שינויים גופניים. לפיכך, שינויי צבע בעור הם סימנים לכך שהדם שלך אינו זורם כראוי.

המקומות הנפוצים ביותר שבהם מופיעים "כתמים" בזרימת הדם הם הרגליים והרגליים. כתמים אלה עשויים להיראות אדומים או סגולים. הם נגרמים כאשר הדם זורם מחוץ לכלי הדם.

במקום כתמים, העור עשוי להיראות חיוור במיוחד או להיראות כחלחל. במובן זה, האזורים המושפעים ביותר הם האף, השפתיים, האוזניים, הפטמות, הידיים והרגליים.

שינויים בעור יכולים להיות מלווה בתסמינים אחרים, כגון יובש בעור. למרות שיובש בעור לא תמיד קשור לזרימת דם לקויה, טוב להיות מודע לכך.

2. רגליים נפוחות

כאשר הדם שלך אינו זורם כראוי, הגפיים שלך הן האחרונות לקבל את האספקה הזו של דם עשיר בחמצן וחומרי מזון. כאשר הגוף אינו מקבל את כמות הדם הרגילה הדרושה לו, הוא מנסה להפחית את ההשפעות של חוסר איזון זה באמצעות אגירת נוזלים, הידועה גם בשם בצקת.

בצקת גורמת לכחול. זה אומר שמלבד מראה כחול, כפות הרגליים שלך יתחילו להתנפח על בסיס קבוע ואצבעות הרגליים שלך עשויות להיראות מעט חבולות, כאילו פגעת בהן במשהו.

3. נשירת שיער וציפורניים שבירות

נשירת שיער וציפורניים שבירות הם תסמינים נפוצים של דברים רבים, ממתח ועד חוסרים תזונתיים. הם יכולים גם להיות סימנים של זרימת דם לקויה.

עם זאת, הם יכולים להיות גם סימנים לזרימת דם לקויה
עם זאת, הם יכולים להיות גם סימנים לזרימת דם לקויה.

במובן זה, אם השיער והציפורניים שלך לא יקבלו את החומרים המזינים והחמצן שהם צריכים, הם ייחלשו ויישרו. לפיכך, שיער חלש ויבש, כמו גם ציפורניים שבירות, יכולים להיות סימנים לזרימת דם לא טובה.

4. עיכול איטי יותר

תהליך העיכול דורש זרימת דם טובה. לפיכך, עיכולים כבדים המלווים בכאבי בטן, שלשולים, עצירות, התכווצויות וצואה מדממת יכולים להיות סימנים לזרימת דם לקויה.

5. הגנה חיסונית נמוכה

זהו היבט נוסף שיש לקחת בחשבון, למרות שהוא אינו קשור לזרימת דם לקויה. כאשר זרימת הדם איטית יותר, מערכת החיסון מפסיקה לזהות ולהילחם בפתוגנים כמו פעם. לפיכך, הוא פגיע יותר לזיהומים.

מאמר זה עשוי לעניין אותך: שפר את זרימת הדם באמצעות תרופות טבעיות

6. ידיים ורגליים קרות

זהו למעשה התסמין הידוע ביותר של זרימת דם לקויה. זה מצביע על כך שזרימת הדם שלך איטית יותר בחלקי הגוף הללו מכיוון שלוקח לדם זמן רב יותר להגיע אליהם.

7. עייפות

עייפות כרונית היא סימפטום נוסף של זרימת דם לקויה. הסיבה לכך היא שהלב צריך לשאוב חזק יותר (ובכך להתאמץ יתר על המידה) כדי להיות מסוגל להקל על החזרה הורידית כדי לשמור על הגוף עובד כפי שהוא צריך.

ללא החמצן והחומרים המזינים הדרושים להזין את הגוף שלך, זמן לא רב לאחר תחילת העבודה, טיפוס במדרגות או ביצוע תרגילים עדינים, תתחיל להרגיש עייפות ואי נוחות.

אם אתה סובל מאחד או כמה מהתסמינים הללו, פנה לרופא שלך להערכה רפואית כדי שיוכל לזהות את הסיבה. אם הם אומרים לך שיש לך זרימת דם גרועה, נסה לעקוב אחר ההוראות שלהם ולשפר את הרגלי החיים שלך בהקדם האפשרי.

כיצד למנוע זרימת דם לקויה

אתה יכול למנוע ולהילחם בזרימת דם לקויה עם אורח חיים בריא יותר הכולל תזונה נכונה ושגרת פעילות גופנית.

זכור שהרגלים בריאים יעזרו לך למנוע זרימת דם לקויה, כמו גם בעיות חמורות יותר, כגון התקפי לב, דליות, קרישי דם, פקקת ואפילו שבץ מוחי.