למה אסור לעשות ברית מילה לתינוק?

יש כאלה שחושבים שצריך לבצע ברית מילה של העורלה בהליך רפואי אחד
רופאי ילדים לא תמיד מסכימים: יש כאלה שחושבים שצריך לבצע ברית מילה של העורלה בהליך רפואי אחד.
האם כדאי לעשות ברית מילה לתינוק שלך? זו אולי מסורת ישנה בתרבויות רבות, אבל ברית מילה היא הליך כואב שאולי אין לו יתרונות.

כאשר אתה יולד תינוק, יש הרבה דעות שונות לגבי נושא מכריע: מה לעשות עם העורלה של הפין. רופאי ילדים לא תמיד מסכימים: יש כאלה שחושבים שצריך לבצע ברית מילה של העורלה בהליך רפואי אחד. עם זאת, יש גם כאלה שמאמינים שכדאי לחכות כדי לתת לו ליפול באופן טבעי ופשוט להשאיר אותו.

עבור אמהות, זו שאלה רצינית. הם יכולים לבחור לפתור את זה בלידה עם ברית מילה או שהם עשויים להחליט לחכות שזה יתרחש באופן טבעי.

אולם לכל יולדת זהו נושא שמעורר דאגה רבה בזכות חילוקי הדעות הרבים בין אמהות לרופאים.

במאמר זה נסקור את הנושא הזה.

איבר מינו של תינוק

עטרה של הפין מוגנת על ידי העורלה.

ביילוד הוא מחובר לעטרה ואי אפשר להסיר אותו. זה מכונה בדרך כלל הידבקות מקדימה. כשהתינוק גדל, העורלה נפרדת ומשאירה את העטרה חשופה.

נוצרות הידבקויות קדומות בין עור העורלה לרירית העטרה. הם מונעים מהעור לרדת. אלו הם מנגנוני הגנה של הגוף כדי להגן על הפין מפני זיהום. עם הזמן, הם ייעלמו עד גיל שלוש או ארבע.

קרא גם: 7 טריקים להקלה על קוליק

האם עלי לעשות ברית מילה לתינוק שלי?

עד לאחרונה, רופאי ילדים המליצו להסיר את העורלה במהירות ובבת אחת, כאשר התינוק בסביבות גיל שלושה עד ארבעה חודשים. יש שיפנו ילדים לאורולוג לביצוע הליך זה.

עם מעט הרדמה מקומית, הרופא מזיז את העורלה. זה עדיין יכול להיות כואב לתינוק ולגרום לדימום רב. בנוסף, גם הסרה פתאומית של העורלה עלולה לגרום לקושי בריפוי.

כיום, יותר רופאי ילדים ממליצים להוריד בהדרגה את עור הפין, בעדינות רבה ובזמן הרחצה. ישנם רק מקרים בודדים של ילדים המגיעים לגיל שלוש ועדיין יש להם את ההידבקויות המקוריות בטקט.

האם עלי לעשות ברית מילה לתינוק שלי
האם עלי לעשות ברית מילה לתינוק שלי?

במקרים אלו, רופא ילדים או אורולוג ילמדו את ההורים כיצד להוריד בעדינות את העור באמצעות משחה או קרם קורטיקוסטרואידים. עם זאת, ייתכן שהם גם יצטרכו לבצע ברית מילה אם הטכניקה הזו לא עובדת.

כבד את התפתחות התינוק שלך

זה נורמלי שהעורלה תהיה מחוברת לעטרה בלידה. במקרים נדירים מאוד, הפין עלול להיסוג בלידה.

הידבקויות קדומות נעלמות בדרך כלל בין גיל שלוש לארבע שנים, אם כי חלקן עשויות להיות עד גיל חמש כאשר זה קורה.

תינוק מסיים בדרך כלל חיתולים בסביבות גיל שנתיים. לאחר מכן, ילד יתחיל לחקור את גופו. הם עשויים להתחיל להוריד את העורלה בעצמם, שהופכת דקה וגמישה יותר ככל שהם גדלים.

אם רופא הילדים שלך ממליץ לך לנתק את העורלה ברגע שהיא מבוגרת מספיק, עליך לזכור שזהו הליך כואב לתינוקך ויש לו יתרונות מפוקפקים.

אולי יעניין אותך לקרוא: כיצד לטפל בעצירות אצל ילדים

שיקולים אחרונים

קל להיסחף בהתבסס על חוות דעת של מומחים, במיוחד עבור הורים בפעם הראשונה. חוות דעת של רופא חשובה ויש לה המון יתרונות. עם זאת, עליך להיות מעודכן היטב לגבי נהלים אלה כדי שתוכל לכבד את השינויים הטבעיים של תינוקך.

לא ניתן לבצע אבחנה של פימוזיס עד לילדך בן שלוש. קח את הזמן שלך לשקול את הערכת הרופא שלך לגבי כל הידבקויות. אל תפחד לדבר עם מומחה אחר אם אתה צריך.

אם העורלה לא ירדה עד גיל חמש או שש, ייתכן שיהיה עליך לבצע ניתוח. תלוי עד כמה זה חמור, אתה יכול אפילו לחכות עד שהם מבוגרים לברית מילה. אל תקבל החלטות דרסטיות לברית מילה אם אין בהן צורך.