איך למנוע דלקות אוזניים בקיץ?

האמצעים העיקריים למניעת דלקות אוזניים בקיץ הם
לדברי מומחים בתחום בריאות הילדים, האמצעים העיקריים למניעת דלקות אוזניים בקיץ הם.
הדרך הטובה ביותר למנוע דלקות אוזניים בקיץ היא לבצע ניקיון נכון, לאחר מקלחת או פעילות בבריכה, בים או בכל סביבת מים.

השילוב של פעילות ימית וטמפרטורות גבוהות מגביר לעיתים קרובות את השכיחות של דלקות אוזניים בקיץ.

האקלים החם והלחות הגבוהה הקיימים באטמוספירה הם מקומות גידול לווירוסים, חיידקים ופטריות. רחצה בחוף הים או בבריכות שחייה, כמו גם היעדר נהלי היגיינה נאותים, מגדילים את הסיכוי לחלות בדלקת אוזניים.

ילדים הם בדרך כלל המושפעים ביותר. אחרי הכל, אין להם קריטריונים מעוצבים היטב לביצוע פעולות מניעה נאותות. זו הסיבה שחשוב לפקוח עליהם עין.

דלקות אוזניים בקיץ

על פי הספרייה הלאומית לרפואה בארה"ב, ישנם מיקרואורגניזמים רבים באוזן רגילה שאינם גורמים בדרך כלל לבעיות בריאותיות. במילים אחרות, הם מתקיימים יחד עם תעלת השמע.

עם זאת, השילוב של טמפרטורות גבוהות יותר ולחות הוא מה ששובר את האיזון.

ה-pH של האוזן משתנה כאשר יש לחות גבוהה למשך פרק זמן משמעותי. זוהי כר הגידול לפטריות וחיידקים. בסופו של דבר, זהו הגורם העיקרי לדלקת אוזניים.

יתר על כן, כפי שמפרט מחקר שפורסם על ידי כתב העת של האיגוד הרפואי הסיני (JCMA), היסודות הכימיים המשמשים לתחזוקת בריכות שחייה מגבירים גם הם את הסיכון לזיהומים.

מי מלח מהים, כמו גם רכיבים נוספים שעלולים להימצא בהם, מגבירים את הסיכון, וכך גם החיידקים המצויים באגמים ובנהרות.

גלה כיצד לטפל בדלקות אוזניים
גלה כיצד לטפל בדלקות אוזניים.

קרא גם טיפים כיצד להקל על דלקת אוזניים אצל תינוקות וילדים

תסמינים של זיהום

המומחים ב-camilo cienfuegos בבית החולים האוניברסיטארי ב-sancti spíritus מסבירים ש-purpuration הוא התסמין האופייני ביותר לדלקת אוזניים. נוזל צהבהב וסרוס יוצא החוצה והוא הופך לירוק כאשר ספירת החיידקים גבוהה.

התסמין השכיח הנוסף הוא כאב המאופיין בחום, נפיחות ואדמומיות באוזן או מאחוריה. אי הנוחות אולי לא קבועה אבל כאב בזמן הפעלת לחץ על האוזן הוא לעתים קרובות סימן לזיהום.

יש יותר כאב כאשר הזיהום הוא ממקור חיידקי. באופן דומה, יש גירוד כאשר זה פטרייתי. למעשה, אחד הסימנים הנפוצים ביותר של אי נוחות אצל ילדים קטנים הוא שהם כל הזמן משחקים עם האוזניים שלהם.

מניעת דלקות אוזניים

לדברי מומחים בתחום בריאות הילדים, האמצעים העיקריים למניעת דלקות אוזניים בקיץ הם:

  • שימוש באטמי אוזניים אטומים למים. אלה מועילים במיוחד עבור אלה שחוו דלקות אוזניים בעבר. עם זאת, שום תקע לא יבטל לחלוטין את הסיכון לזיהום.
  • לייבש את האוזניים ביסודיות. שימוש בספוגיות אינו רעיון טוב, במיוחד כאשר משתמשים בכוח. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא עם מגבת נקייה יבשה; פשוט טפחו איתו בעדינות את חלל האוזן. זה מומלץ גם לאחר המקלחת.
  • הימנעות מצלילות פתאומיות. קפיצה לתוך גוף מים גדול מגובה ניכר משמעה הכפיפת האוזן לשינוי פתאומי בלחץ. זה יכול לגרום לנגעים ולקדם זיהומים.
  • אל תכניס שום דבר לתוך האוזניים שלך כדי לנסות לנקות אותן או להוציא את המים החוצה. אתה עלול להרגיש אי נוחות מסוימת לאחר היציאה מהבריכה עקב המים שנותרו באוזניים. ילדים, במיוחד, מקבלים כל מיני ניסיונות להוציא את הנוזל החוצה. עליך להמנע מתרגול זה מכיוון שהוא עלול להוביל לפציעה.
  • השתמש בחום כדי לסיים את הניקוי. אל תנסה לחדור לחור האוזן בעת ניקוי האוזן עם מגבת. השתמש במטלית חמה במקום זאת אם אתה מרגיש שעדיין יש בה מעט מים.

גלה כיצד לטפל בדלקות אוזניים

מה עושים במקרה של דלקת אוזניים בקיץ?

מגבת מחוממת היא תמיד אופציה טובה להרגעת כאבי אוזניים, אך בשום פנים ואופן אין לעשות תרופות עצמיות, אפילו עם תרופות ממרשם קודם.

התייעץ עם הרופא שלך בהקדם האפשרי אם אתה חושב שיש לך זיהום.